Szkoła Podstawowa Nr 1 im.Stanisława Staszica w Piastowie
Strona główna
 • „JAK DOBRZE CZUĆ SIĘ DOBRZE”

  W sobotę 13 września w ramach XV Olimpiady Niepełnosprawnych odbył się w naszej szkole rodzinny konkurs plastyczny pt. ”Jak dobrze czuć się dobrze”. W konkursie wzięło udział 14 dzieci. Powstały piękne kolorowe prace, które można podziwiać na holu głównym szkoły.

  A oto laureaci konkursu:

  I miejsce – Anna Sowińska z klasy  IIIa

  II miejsce – Katarzyna Wróblewska  ze Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin w     Piastowie

  III miejsce  - Aleksandra Ulejczyk z klasy IVa

  Wyróżnienia: Zuzanna Czubrychowska, Natalia Grzymała , Alicja Ziąbska z klasy IVc oraz Maksymilian    Grzymała z klasy Id

  Katarzyna Wodzyńska ze Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i ich   Rodzin w     Piastowie

        Maciej Piechociński z klasy IIIa.

            Gratulujemy !!!

  Maria Zielińska

   

   

 • DRODZY  RODZICE !!!

   

  W wyniku zeszłorocznej ewaluacji zewnętrznej podjęliśmy starania o poprawę przepływu informacji pomiędzy Szkołą a Państwem. W tym celu  przygotowaliśmy „Niezbędnik dla rodziców” dotyczący  diagnozy uprawniającej ucznia do uzyskania pomocy psychologiczno- pedagogicznej w SP-1.

  Dokument ten dostępny będzie na stronie internetowej szkoły – zakładka „Dla rodziców” oraz na tablicy informacyjnej przy gabinecie pedagoga szkolnego.

 •  

  Szanowni Rodzice,

  Nasza szkoła uczestniczy w akcji: IV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, organizowanej w ostatnim tygodniu września 2014r. pod hasłem:
  "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!".
  Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.
  Program:
  22-25.09.2014. Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia. (harmonogram tygodnia zostanie wywieszony na holu głównym i na tablicy ogłoszeń)
  26.09.2014. Egzaminy z tabliczki mnożenia.

  certificate_wmtday2014_(1).pdf
   

  Zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w akcji.
  Nauczyciele matematyki.

 • AKCJA PEŁEN PLECAK

  Szanowni Państwo zachęcam Was do udziału w akcji „Pełen plecak” mającej na celu zbiórkę przyborów szkolnych dla rodzin potrzebujących.

  Przybory zbieramy do 11 września w korytarzu głównym (do wiklinowego kosza).

  Agnieszka Hanasz – pedagog szkolny

 • UWAGA!!!

  Uległ zmianie numer konta bankowego, które dotyczy opłat za świadczenia przedszkolne.

  Nowy numer to: 

      20-1060 0076-0000 3210 0023 5730

   

   

 • Obiady-wrzesień 2014 r.

  Cały obiad- 21 x 9=189 zł.

  II-gie danie- 21 x  7.05=148.05 zł.

  Zupy -21 x 1.95=40.95 zł.

   

  Opłaty za obiady  będą przyjmowane

  w następujących dniach w s. 31:

   

  01.09.2014 r. ( poniedziałek)- w godz. 8:00-13:00

  02.09.2014 r. ( wtorek)  -        w godz. 9:00-11:00

  03.09.2014 r. ( środa)  -          w godz. 15:00-17:00

  04.09.2014 r. ( czwartek) -     w godz. 13:00-15:00

  05.09.2014 r. ( piątek) -          w godz. 13:00-14:00

   

  Menu obiadowe dostępne w zakładce świetlica - obiady

 • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

          1 IX o godz. 9.00 cała społeczność szkolna powitała nowy rok szkolny 2014/2015.

  Po odczytaniu listu i życzeń Burmistrza Miasta Piastowa - Marka Kubickiego, adresowanych  do uczniów,  ich rodziców oraz  nauczycieli, głos zabrała Dyrektor Szkoły Urszula Skrzypczak. Pani Dyrektor serdecznie przywitała wszystkich zgromadzonych, życząc wszystkim dobrego roku, a szczególnie ciepłe słowa skierowała do naszych najmłodszych  uczniów - pierwszoklasistów. Równie gorące życzenia przekazała zebranym przewodnicząca Rady Rodziców - Edyta Gajda.

  W dalszej części uroczystości, pamiętając o tragicznych wydarzeniach II wojny światowej, wszyscy zebrani uczcili minutą ciszy pamięć poległych.

  Po krótkiej prezentacji kadry nauczycielskiej uczniowie z wychowawcami udali się do klas na wspólne spotkania.

  Nasze oddziały przedszkolne uroczyście, choć w mniejszym gronie,  rozpoczęły nowy rok szkolny w budynku Gimnazjum nr 2 w Piastowie, gdzie w swoich przytulnych salach miały okazję już pierwszego dnia  poznać się bliżej – wspólnie się bawiąc.

   

  Maria Zielińska

   

   

   

 • W związku z dużą liczbą odroczeń do oddziałów przedszkolnych dzieci rekrutowanych do klas pierwszych na rok 2014/2015 nie została utworzona klasa Ie.

   Listy nowoutworzonych klas pierwszych zostaną wywieszone przed sekretariatem Szkoły Podstawowej nr 1 w Piastowie w dniu 28 sierpnia 2014 r. o godz. 14.00

 •  

  To był naprawdę dobry rok! Przyszedł czas na wypoczynek i regenerację sił.

  Udanych wakacji, niezwykłych wrażeń, bezpiecznych przygód i miłych powrotów.

  Do zobaczenia 1 września.

   

                                                                                                Urszula Skrzypczak - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1

   

 • ŻEGNAJ SZKOŁO!

    27 czerwca odbyło sie uroczyste zakończenie roku szkolnego klas 0 -V. W części oficjalnej głos zabrała Dyrektor Szkoły p. Urszula Skrzypczak, która podziękowała za udany rok i pogratulowała wysokich wyników edukacyjnych. Przewodnicząca Rady Rodziców,

  p. Edyta Gajda, na ręce Pani Dyrektor złożyła kwiaty i życzyła wszystkim udanych wakacji. Nie zabrakło również przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Kuba Tkaczyk, uczeń klasy Va, podziękował nauczycielom, wychowawcom i pracownikom szkoły za trud włożony w wychowanie, za dbanie o rozwijanie pasji i zainteresowań oraz za przekazaną wiedzę. Jednocześnie przeprosił za to, że czasem uczniowie przysparzali  również kłopoty. Po tym  nastąpiła część artystyczna.  Pożegnali nas uczniowie klas: IIa, IVc oraz Va przedstawiając wydarzenia z życia szkoły w telegraficznym skrócie. Oprócz sygnału  Teleexpresu nie zabrakło dźwięcznych piosenek o lecie w wykonaniu chóru i najmłodszych koleżanek z klasy Id. Uśmiech na naszych twarzach wywołał humor zeszytów szkolnych oraz grupa uczniów z medalami i pucharami. Wspominaliśmy Koncert Noworoczny, bal karnawałowy, egzaminy i sprawdziany oraz stulecie naszej szkoły. Wreszcie nadszedł czas pożegnania, nie pozostaje nam nic innego, jak tylko pakować się i wyruszać na spotkanie z przygodą. Scenariusz pożegnania przygotowała p. Iwona  Skiba natomiast oprawę muzyczną p. Bogdan Nidzgorski.

   

  Małgorzata Karpińska

  NIE_ZAPOMINAJCIE_mp3(1).mp3

   

 • STYPENDIA I NAGRODY BURMISTRZA ZA ROK SZKOLNY 2013/2014.

   

  W  dniu 25 czerwca 2014 w naszej szkole odbyła się uroczystość wręczenie stypendiów przyznanych przez Burmistrza Miasta Piastowa – Marka Kubickiego uczniom z piastowskich placówek oświatowych za najlepsze wyniki w nauce oraz nagrody za wysokie osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2013/2014.

  Zebranych gości – przedstawicieli Rady Gminy, dyrektorów piastowskich szkół, uczniów i ich rodziców oraz wychowawców, powitała p. Urszula Skrzypczak – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1. Uroczystość rozpoczął teraz już absolwent „Jedynki” Bernard Pokorski, wykonując na skrzypcach „Kołysankę” Adama Wrońskiego.

  Pan Marek Kubicki - Burmistrz Miasta Piastowa pogratulował wszystkim nagrodzonym uczniom uzyskanych wyników i osiągnięć sportowych, a ich rodzicom podziękował za  wytrwałość we wspieraniu  swoich pociech. Nauczycielom podziękował za trud i wysiłek włożony w wychowanie dzieci.

  Za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorową postawę w  roku szklonym 2013/2014 nagrody i wyróżnienia otrzymali nasi uczniowie:

  1.   Agata Koguciuk       – uczennica klasy VIa – wychowawca: Elżbieta Trawczyńska
  2.   Julia Jodczyk – uczennica klasy VIa – wychowawca: Elżbieta Trawczyńska

  3.   Antonina Sochacka – uczennica klasy VIa – wychowawca: Elżbieta Trawczyńska
  4.   Bernard Pokorski    – uczeń klasy VIb – wychowawca: Anna Kowalczyk
   

  Burmistrzowi przy wręczaniu wyróżnień towarzyszyli: Maria Ziółek - Przewodnicząca Rady Miejskiej, Jolanta Leszek – pracownik Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych oraz Andrzej Banasiak - Inspektor ds. Kultury Fizycznej i Sportu.

  Na zakończenie Burmistrz Miasta Piastowa oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej wręczyli dyrektorom szkół oraz nauczycielom bibliotekarzom podziękowania za dobrą  pracę

  i podejmowane inicjatywy.

  Serdecznie  gratulujemy  i życzymy wszystkim nagrodzonym  dalszych sukcesów.

  Beata Obiedzińska-Pokorska

 • UROCZYSTE  ZAKOŃCZENIE KLAS SZÓSTYCH.

    26 czerwca spotkaliśmy się po raz ostatni w tak licznym gronie - dyrekcji szkoły,  nauczycieli i rodziców.  Część oficjalną  pożegnania klas szóstych  rozpoczęło wystąpienie pani Dyrektor Urszuli Skrzypczak. Pani  Dyrektor wspominała tylko to, co dobre  i pogratulowała nam bardzo dobrych wyników,  nie tylko na egzaminie szóstoklasisty. Z radością dowiedzieliśmy się, że jesteśmy w 10 % szkół w Polsce z najwyższym wynikiem ! Następnie  zostały wręczone nam pamiątkowe Złote Tarcze  i  książki.  Rodzice zaś odebrali Listy Gratulacyjne za  wysokie wyniki w nauce swoich dzieci i podziękowania za ofiarną pracę na rzecz klasy. Dumni z siebie złożyliśmy uroczyste ślubowanie. Nauczyciele i wychowawcy zostali obdarowani kwiatami.

    W  drugiej części uroczystości uczniowie klasy 1 c z wdziękiem zaśpiewali  oraz zatańczyli dla starszych kolegów. Następnie w galowych strojach i w biretach rozpoczęliśmy  program artystyczny. Piosenki - "Starsi uczniowie" oraz "W drogę"  jeszcze długo dźwięczały w naszych uszach. A uczniowie klas piątych wręczyli nam symboliczny "Bilet do Gimnazjum", z życzeniami powodzenia i miłych wakacji.  Potem świetnie bawiliśmy się pod dyktando wodzireja. Były to ostatnie chwile w naszej Jedyneczce i trudno  było nam się rozstać. Ale musimy ruszyć w dalszą  drogę, a towarzyszyć nam będzie   przesłanie:  ,,Najdalej zajdzie ten, kto wie dokąd zmierza”. Nie mówimy- żegnajcie, lecz do zobaczenia !

         Wdzięczni uczniowie klas szóstych wraz z wychowawcami. 

 •   Konkurs „Va Bank”  24 czerwca w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się konkurs matematyczny „Va Bank”. W konkursie startowała 3 osobowa drużyna z SP1 i 3 osobowa drużyna z SP4. Dzieci same decydowały o kategorii pytań i poziomie trudności zadań. 
  Z przyjemnością informujemy, że nasza 3 – osobowa reprezentacja klas szóstych, w składzie: Julia Jodczyk, Agata Koguciuk i Antonina Sochacka zajęła trzy pierwsze miejsca, w kolejności:
  1 miejsce Agata Koguciuk
  2 miejsce Julia Jodczyk
  3 miejsce Antonina Sochacka
  Gratulujemy dziewczynom i życzymy samych sukcesów w gimnazjum!!!

   

  Alicja Pałys
   

 • „MY TYPICAL WEEK”.

  Trzynastego maja, w piątek:), odbyło się w naszej szkole  przedstawienie z języka angielskiego. Klasy trzecie na pożegnanie młodszym kolegom i koleżankom przygotowały mini show pt. „My typical week”. Podczas spektaklu dzieci śpiewały różne piosenki oraz przedstawiały najzwyklejsze scenki z życia codziennego, tj. czynności poranne, lunch z przyjaciółmi w szkolnej kantynie, czy też opowiadanie w jaki sposób spędzają czas wolny. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze.

      

   

  Magdalena Kolęda


   

 • TRZECI PIKNIK RODZINNY W  NASZEJ SZKOLE!

  Kolejny, trzeci, coroczny piknik odbył się 6 czerwca w godzinach popołudniowych przy okazji  Święta  Rodziny, zorganizowanego przez klasy młodsze. Na pikniku gościliśmy miedzy innymi Marka Kubickiego- burmistrza Miasta Piastowa, Marię Ziółek -  przewodniczącą Rady Miasta, Krzysztofa Smolagę – wiceburmistrza oraz dyrektorów piastowskich szkół. Piknik był okazją do rozstrzygnięcia Konkursu na Najzdrowszą Klasę. W bieżącym roku przechodni Puchar Dyrektora Szkoły otrzymały klasy- 1 a i 4b. Rozpoczęliśmy energetyczną zumbą pod kierunkiem Iwony Krysińskiej. Licznie przybyły dzieci, chętne do występów, gier rekreacyjnych i sportowych oraz rodzice. Podziwialiśmy ich sprawność i chęci do wspólnej zabawy w meczach piłki siatkowej ( zwycięstwo rodziców, pomimo błyskotliwej gry  Piotra Kapuścińskiego) i nożnej. Puchar przechodni w meczu piłki nożnej odebrali tym razem uczniowie. Dzieci z  klas czwartych i piątych grały  w Kwadrant i Sztandary, gry popularne  i lubiane. Spotkaniu towarzyszył donośny, niezastąpiony komentatorski głos Radosława Korbana. W czasie imprezy zespół ,,Witaminek” prowadził pokaz filmów prozdrowotnych.  Pewnym novum był stolik porad dietetyka.   Wioletta Kowalska z ,,Naturhause” udzielała porad żywieniowych, wyliczała BMI dzieciom i dorosłym, zachęcała do zmiany złych nawyków w odżywianiu. Świetlica szkolna jak co roku przygotowała grillowane przekąski, stoisko z malowaniem twarzy, z makaronowymi bransoletkami oraz zabawy dla najmłodszych. Dużą radość sprawił dzieciom X- box.

  Szczególne podziękowanie należy się rodzicom, którzy przygotowali zdrowe, pachnące i  kolorowe poczęstunki. Rodzice dzieci z klasy 5c zadbali także o upominki dla uczestników pikniku, za co serdecznie  dziękujemy.

                 Do zobaczenia za rok!

                Dyrekcja i społeczność

 • „ZACZAROWANY SWIAT BAŚNI” – QUIZ DLA KLAS MŁODZSZYCH

   

  5 czerwca 2014r. został przeprowadzony quiz pt. „Zaczarowany świat baśni”. Impreza została przygotowana przez uczniów klasy VIa pod kierunkiem wychowawczyni p. Elżbiety Trawczyńskiej.  W quizie uczestniczyły klasy integracyjne  0 –III, które doskonale poradziły sobie z udzielaniem prawidłowych odpowiedzi na poszczególne zadania. Zabawa spotkała się  z wielkim zainteresowaniem uczniów

  Elżbieta Trawczyńska

 • 25 ROCZNICA WYDARZEŃ 1989

   

  Dnia 4 czerwca 2014 roku uczniowie klas IV –VI Szkoły Podstawowej nr 1 w Piastowie uczestniczyli w apelu poświęconym 25 rocznicy wydarzeń 1989 roku. Było  to przedstawienie przygotowane przez zespół szkolnego kółka historycznego pod kierownictwem nauczyciela historii – Elżbiety Furmanik Kurczak.

        Widowisko miało charakter krótkiego rysu historycznego dotyczącego rzeczywistości PRL-u, sprawowanej  wówczas władzy, walki o swobody demokratyczne, stanu wojennego wprowadzonego w Polsce w 1981 roku, obrad „okrągłego stołu” oraz narodzin III Rzeczpospolitej. Nie zabrakło również informacji o przemianach w państwie bloku wschodniego, które zostały zainicjowane przez wydarzenia mające miejsce w naszej Ojczyźnie.

         Udział dzieci w apelu został poprzedzony starannymi przygotowaniami. Najpierw uczniowie przeprowadzili rozmowy ze swoimi rodzicami, dziadkami, a następnie uczestniczyli w zajęciach  dotyczących wydarzeń 1989 roku przygotowanych przez wychowawców klas.

  Oprócz tego na korytarzu szkolnym zawisła tematyczna gazetka ścienna przygotowana przez uczniów kl. VI b pod kierownictwem p. Anny Kowalczyk.  

         Było to jedno z działań mających na celu kształtowanie postaw patriotycznych w młodym  pokoleniu.

   

  E. Furmanik-Kurczak

 • WYNIKI KONKURSU MATEMATYKA INNEGO WYMIARU.

  Matematyka Innego Wymiaru to konkurs o zasięgu ogólnopolskim. Z przyjemnością informujemy, że najlepszy wynik w szkole uzyskała Agata Koguciuk, zajmując 1 miejsce w powiecie i 3 miejsce w województwie.

  Kolejne osoby z dobrymi wynikami:
  Antonina Sochacka: - 2 miejsce w powiecie i 4 miejsce w województwie.
  Julia Jodczyk - 3 miejsce w powiecie.
  Zofia Ciostek - 1 miejsce w powiecie.
  Marcin Przybyś - 1 miejsce w powiecie.

  Gratulujemy nauczyciele matematyki.

 • FINAŁ MIĘDZYPOWIATOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO "ASIK".

  31 maja, w Nowej Iwicznej odbył się Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny "Asik". Z przyjemnością informujemy o sukcesach naszych podopiecznych:

  Klasy IV:
  Andrzej Gwiazda – 1 miejsce

  Klasy V:
  Marcin Przybyś  - 1 miejsce
  Kuba Tkaczyk - wyróżnienie

  Klasy VI:
  Julia Jodczyk – 1 miejsce
  Agata Koguciuk – 3 miejsce


  Gratulujemy nauczyciele matematyki.

   

   

 •  

  KONKURS "MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA" DLA KLAS TRZECICH W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1.

  2 czerwca klasy trzecie po raz pierwszy startowały w konkursie: "Mistrz Tabliczki Mnożenia". Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w przeróżnych konkurencjach sportowych związanych z tabliczką mnożenia.
  Ogólne wyniki konkursu:
  1 miejsce otrzymała klasa 3a
  2 miejsce otrzymała klasa 3d
  3 miejsce otrzymała klasa 3b
  4 miejsce otrzymała klasa 3c

  Wyróżniona została "Królowa Skakanki" - została nią Natalia Górska z klasy 3c.
  Najlepszym "Piłkarzem Matematykiem" został Jan Pawelec z klasy 3a.

  Gratulujemy!!!
  Alicja Pałys

strona: