Szkoła Podstawowa Nr 1 im.Stanisława Staszica w Piastowie
Strona główna
 • Wierszowany sukces Świetliczaków!                                                   

  Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w międzyświetlicowym konkursie "Wiersz o ekologii" organiozwanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Piastowie. Świetliczaki zdobyły II miejsce i wyróżnienia. 

  Laureacki konkursu: 

  II miejsce Julia Głowacka, klasa IIIa

  Wyróżnienie: Zosia Sadowska, klasa IIc

  Wyróżnienie: Martyna Gabryelska, klasa Ic 

  Gratulujemy naszym świetlicowym przyrodnikom! 

                                                                          Justyna Sobolewska 

 • ...z orzechami, z bakaliami, kokosowymi wiórkami, zwykła, mleczna, gorzka, biała...         

  ... dla mnie każda jest wspaniała...

  Dnia 19.05.2015r. nasza świetlica zamieniła się w bajkową fabrykę czekolady. W tym dniu obchodziliśmy długo wyczekiwany Dzień Czekolady. Świetliczaki dowiedziały się skąd pochodzi czekolada, w jaki sposób się ją otrzymuje, jakie jest jej zastosowanie. Nauczyliśmy się piosenki pt.:"Czeko,czeko". Na naszej gazetce zawisły prace plastyczne, które powstały przy użyciu opakowań po czekoladowych słodkościach. Świetliczaki również uczestniczyły w quizie wiedzy o czekoladzie. Na koniec pobawiliśmy się w świetlicowych cukierników tworząc słodkie dzieła sztuki na wafelkach przy użyciu płynnej czekolady. Mniam!Mniam!Zachęcamy do obejrzenia pamiątkowych zdjęć.

      Justyna Sobolewska

 • ŚWIĘTO SZKOŁY

   

  „Już setka nam minęła jak jeden dzień,  

  a setkę ma się w życiu tylko raz.

  I w drugą  razem  wkroczyć udało się

   A więc świętujmy w ten niezwykły czas”

   

  7 maja nasza szkoła obchodziła swoje święto. Minęło już 101 lat od powstania najstarszej w naszym mieście placówki oświatowej.

  Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w kościele parafialnym Świętego Michała Archanioła, którą koncelebrował proboszcz parafii ks. Hubert Kaliszewski. Dalsza część uroczystości odbyła się w szkole. W gali uczestniczyli: uczniowie szkoły wraz z nauczycielami, przedstawiciele władz samorządowych gminy: Burmistrz Miasta Piastowa p. Grzegorz Szuplewski, v-ce Przewodniczący Rady Miasta p. Kazimierz Dymek, p. Danuta Oleś dyr. ZOPO, dyr. placówki w latach 1966-74 p. Bolesław Kozłowski, p. Wanda Przybylak dyr. MOK, dyrektorzy piastowskich szkół i placówek oświatowych, absolwenci, kombatanci oraz rodzice uczniów. Uroczystościom towarzyszyły dwa sztandary: aktualny i historyczny.      

  W części oficjalnej, jako pierwsza głos zabrała pani Dyrektor Urszula Skrzypczak, która krótko przypomniała historię naszej szkoły. Historia ta sięga 1914r., kiedy „Jedynka” została otwarta przez Marię Sobolewską, zajmowała jeden pokój i liczyła 32 dzieci. W 1977r. została zamknięta, a w 1997r. reaktywowana, już w nowym budynku przy ul. Brandta 22, jako szkoła bez barier przystosowana do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Obecnie liczy ponad 500 uczniów. Pani Dyrektor wspominała też znanych absolwentów naszej szkoły: min. Zygmunta Kosewskiego i Zbigniewa Gęsickiego „Juno”. W swoim wystąpieniu podkreśliła, że jesteśmy szkołą nowoczesną, ale z bogatą tradycją.  Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta Piastowa pan Grzegorz Szuplewski, który życzył wielu sukcesów całej społeczności szkolnej. Do życzeń dołączyła się także Przewodnicząca Rady Rodziców pani Dorota Łubnicka-Grzymała, która prosiła min. uczniów, by dbali o dobre imię szkoły i nie szczędzili wysiłków w osiąganiu jak najlepszych wyników. Głos zabrał również pan Andrzej Siedlecki z Harcerskiego Kręgu Seniorów, absolwent „starej Jedynki”, podkreślając wagę kultywowanych w szkole tradycji. W imieniu uczniów głos zabrała Przewodnicząca SU Paulina Parol. W swoim przemówieniu podkreśliła, że Szkoła Podstawowa nr 1 to miejsce szczególne: „(…) To tutaj z codziennych radości budzi się nasza siła, chęć poszukiwania i odkrywania tego, co jeszcze nieznane. Jesteśmy dumni, że możemy być uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Piastowie.”  

  Tradycją Święta Szkoły jest rozstrzygnięcie konkursu z j. angielskiego „Nasza Jedyneczka” odbywającego się pod patronatem Burmistrza Miasta Miastowa. W tym roku odbyła się piąta edycja tego konkursu, a nagrody wręczała pani Dyrektor i Burmistrz Miasta. 

  101 urodziny uświetnił bogaty program artystyczny pt. „Wesołe życie Jubilatki”, w którym uczniowie zastanawiali się, co lubią w szkole i tworzyli Dzień Spełnionych Marzeń. Zaczęło się od: „To  chyba jasne!  6  lekcji wf-u i do domu.” Jednak prezentacja poszczególnych przedmiotów pozwoliła im wyciągnąć wniosek: „Wygląda na to, że w dniu marzeń chcielibyśmy mieć wszystkie te przedmioty i takie przerwy. Doświadczenia zdobyte w szkole na zawsze w nas pozostają…”. Program wypełniły też liczne piosenki w wykonaniu szkolnego chóru i tańce uczniów klas młodszych. Program przygotowali uczniowie kl. IVa i IVd pod kierunkiem Alicji Pałys, Agaty Sałacińskiej i Anny Kowalczyk. Tanecznie wspierali ich uczniowie kl. Ic, Id, IIIa i IIIc przygotowani przez pana Włodzimierza Ptaszka. Oprawę muzyczną oraz chór, składający się z prawie 80 uczniów, przygotował Bogdan Nidzgorski.

  Brawurowe wykonania piosenek przygotowanych przez p. Nidzgorskiego, wyśpiewanych przez chór i zagranych na różnych instrumentach muzycznych można wysłuchać w załącznikach. Ogromną niespodziankę wszystkim zgromadzonym gościom zafundowali nauczyciele, którzy wraz z uczniami wystąpili na scenie i śpiewali w chórze: M. Kozioł, K. Kruk, p. Pałys, L. Witrylak,  M. Karpińska, I. Skiba, A. Sałacińska, A. Kowalczyk, W. Zadroga, I. Krysińska , R. Korban i dyr. U. Skrzypczak. Do występów przyłączył się również absolwent naszej szkoły Bernard Pokorski. Uroczystość poprowadziła I. Zasada-Trzęsiara.  Po przedstawieniu goście zostali zaproszeni do obejrzenia wystawy prac plastycznych  obecnego na naszej uroczystości absolwenta Jedynki z 1938r. p. Ireneusza Wierzbowicza  oraz najlepszych prac plastycznych przygotowanych przez uczniów w ramach Tygodnia Talentów i Pasji. Wystawę p. Ireneusza Wierzbowicza można było oglądać jeszcze przez następny tydzień.  

  Obchody Święta Szkoły zakończyliśmy przy torcie, kawie i wspomnieniach.
   

     

                                      

  Katarzyna Kruk

  nauczyciel wspomagający SP1

 • TYDZIEŃ TALENTÓW I PASJI

   

  W dniach od 04.05 do 08.05 w naszej szkole odbył się  Tydzień Talentów i Pasji, w czasie którego uczniowie z klas młodszych i starszych mogli wystąpić przed zgromadzoną publicznością. Jest to impreza, która już na trwałe zrosła się z corocznymi obchodami Święta Szkoły.  Na małym i dużym holu w czasie przerw uczniowie prezentowali talenty recytatorskie, literackie np. autorskie wiersze, wokalne, taneczne, kulinarne oraz umiejętność gry na różnych instrumentach takich jak: gitara, pianino,  flet czy też skrzypce. Talenty sportowe uczniowie mogli zaprezentować na sali gimnastycznej, gdzie widzowie podziwiali m.in. pokazy akrobatyczne, karate i judo. W salach, gdzie są tablice multimedialne można było zobaczyć prezentacje przygotowane przez uczniów m.in. film o harcerstwie i pokaz matematyczny. Ponadto przez cały tydzień na holu głównym szkoły można było podziwiać prace plastyczne i literackie naszych uczniów oraz wystawę obrazów i grafik najstarszego absolwenta SP1 p. Ireneusza Wierzbowicza. Wszystkie pokazy cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony widzów: uczniów, nauczycieli i rodziców oraz chcących się zaprezentować twórców. Nie można było oprzeć się wrażeniu, że impreza ta jest bardzo potrzebna całej społeczności szkoły i daje wszystkim wiele radości i satysfakcji. Dlatego wszystkich już dziś zapraszamy za rok. Zdjęcia z pokazów można zobaczyć w zakładce - album fotograficzny.

   

  Jacek Furmański

   

 •  

   

     Zapraszamy do wysłuchania chóru szkolnego SP1, którego występy uświetniały ważne uroczystości.

  Oto niektóre utwory w wykonaniu naszych uczniów:

  • „Kolęda dla nieobecnych” - dedykowana pamięci p. Bożeny Hryniewickiej, nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej – wspaniałemu pedagogowi i wychowawcy wielu pokoleń

   

  KOLĘDA_DLA_NIEOBECNYCH__CHÓR.mp3

   

  • Wiązanka francuska”, „Serduszko puka w rytmie cza-cza”,  „Na Nowy Rok” oraz „Merry Christmas”  –  utwory wykonane na  Koncercie Noworocznym

   

  WIĄZANKA FRANCUSKA_222_mp3.mp3

  SERDUSZKO_PUKA___W RYTMIE CZA-CZA  CHÓR.mp3

  NA NOWY_ROK___CHÓR.mp3

  MERRY_CHRISTMAS___CHÓR.mp3

   

  • Niepodległość”  - utwór wykonany na akademii z okazji Święta Niepodległości

   

  NIEPODLEGŁOŚĆ_222_mp3.mp3

   

  Zapraszamy również do wysłuchania piosenki „Nie zapominajcie” zamieszczonej w archiwum r. szk. 2013/2014 pod tekstem -  Żegnaj szkoło.

   

   

 • Sukcesy uczniów w konkursie FOX

  Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX odbywa się pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jego ideą jest motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego poprzez udział w teście, do rozwiązania którego potrzeba odpowiedniej dla danej kategorii wiekowej wiedzy gramatycznej, słownikowej, kulturoznawczej oraz z zadanej lektury. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów wszystkich typów szkół i odbywa się w 5 kategoriach wiekowych. W tym roku odbyła się już XV edycja. Do udziału przystąpiło ponad 4000 uczniów. Nasza szkoła reprezentowana była w dwóch kategoriach - Kittens (klasy III i IV) oraz Bunnies (klasy V i VI). Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 osiągnęli wysokie wyniki:

   

  Kategoria Kittens:

   

  Maksymilian Skiba - laureat

  Tymoteusz Sochacki - bardzo dobry

  Barbara Gwiazda - bardzo dobry

  Helena Panfil - bardzo dobry

  Anna Romańska - bardzo dobry

  Zuzanna Matysiak - bardzo dobry

  Maciej Piechociński - dobry

  Maria Rokicka - dobry

   

  Kategoria Bunnies:

   

  Kacper Guzewicz - bardzo dobry

  Zuzanna Chłosta - bardzo dobry

  Barbara Rowińska - bardzo dobry

  Paulina Parol - dobry

   

  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów językowych!

  Szkolni koordynatorzy: Iwona Skiba, Agnieszka Gołda

 • WYNIKI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU "KANGUR MATEMATYCZNY"


  19 marca odbył się Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny". Wzięło w nim udział 57 uczniów naszej szkoły. Z przyjemnością informujemy, że wyróżnienia otrzymali:


  Kategoria Żaczek (klasy2):
  Kapusta Zuzanna
  Niełaczny Michał
  Urbaniak Julia

  Kategoria Maluch (klasy3):
  Gwiazda Jan

  Kategoria Maluch (klasy4):
  Czosnek Julia

  Kategoria Beniamin (klasy5):
  Guzewicz Kacper
  Gwiazda Andrzej

  Gratulujemy!
  Nauczyciele Matematyki

 • Spotkanie Świetliczaków z geologiem    

  W miniony czwartek tj.30.04.2015r. naszą świetlicę odwiedził geolog p.Alicja Sobolewska. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca geologa i hydrogeologa. Pani Alicja opowiedziała nam o powstaniu naszej planety, o budowie ziemi. Świetliczaki mogły obejrzeć pod lupą ciekawe minerały i skamieniałości. Nasz gość na podstawie zdjęć przedstawił nam kilka ciekawostek ze świata flory i fauny. Dzieci mogły zaznajomić się z narzędziami potrzebnymi do pracy w zawodzie geologa czy też obejrzeć mapy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się doświadczenia przeprowadzone przez p.Alicję. Świetliczaki miały mnóstwo pytań i zaprosiły p.Alicję na kolejne zajęcia. Być może ktoś z was w przyszłości zostanie geologiem?

           Justyna Sobolewska


 • III FESTIWAL NAUKI „SKOŁOWANY WEEKEND”

  W sobotę i niedzielę ( 25 i 26 kwietnia ) uczniowie Szkoły Podstawowej nr1, w ramach działań Szkoły Odkrywców Talentów, uczestniczyli w III Festiwalu Nauki. Festiwal odbywał się w Gmachu Matematyki i Nauk Informacyjnych
  Politechniki Warszawskiej.
  „Skołowany Weekend” miał formę krótkich wykładów, dostosowanych do wieku i wiedzy słuchacza. Wykłady prowadzone były przez członków Kół Naukowych z uczelni warszawskich: Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Handlowej, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
  Nasi uczniowie biorąc udział w projekcie mieli doskonałą okazję do odkrywania i pogłębiania swoich zdolności. Uczestniczyli w następujących wykładach:
  1. Czekolada na obiad i chipsy na śniadanie - smacznego?
  2. Pokaz ptaków drapieżnych i kur ozdobnych.
  3. Kolorowa chemia.
  4. Nowoczesne gadżety elektroniczne – wady i zalety. Podstawy cyber-zagrożeń – niebezpieczna sieć?

  Szkolni koordynatorzy
  A.Pałys i A. Lewczuk

 • "POZNAJEMY NASZĄ PLANETĘ ZIEMIĘ"

  W kwietniu w naszej szkole odbył się Tydzień Małego Przyrodnika pod hasłem "Poznajemy naszą planetę Ziemię".  W tym czasie gościły u nas uczennice Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Szymanowie. Pokazały one niektórym klasom doświadczenia z dziedziny świata fizyki. Uczniowie z klasy II b zaprezentowali przedstawienie zatytułowane "Co słychać w lesie". Na koniec widowiska zostały wręczone nagrody z III Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego. Klasy młodsze wzięły  udział w pokazie mody ekologicznej. Odbyła się także żywa lekcja przyrody. Prezentowane na niej były różne dziedziny: świat pod mikroskopem,  układ słoneczny, budowa człowieka, las i jego mieszkańcy. Każdy uczestnik mógł nie tylko dotknąć eksponatu, ale również w formie zabawy poszerzyć swoją wiedzę na temat otaczającego  go środowiska.  Na koniec Tygodnia Małego Przyrodnika postanowiliśmy uświetnić obchody 20 -lecia istnienia Stowarzyszenia Sprawni Razem, gdzie nasi uczniowie zaprezentowali piosenki i wiersze o tematyce ekologicznej.  

  Agnieszka Mazurek

   

                                                                                                                       

 • MISTRZ ORTOGRAFII

  17.04.2015r.w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny dla klas II i III. Nasza szkołę na poziomie klas drugich reprezentowały: Michalina Dobek kl. IIa, Natalia Urbaniak kl. IIc, Aleksandra Jung kl. IId oraz z klas trzecich: Roksana Wyrkowska kl. IIIa, Przemysław Rybkiewicz kl. IIIb, Patryk Drewniak kl. IIIb.

  Tytuł Mistrza Ortografii na poziomie klas drugich – I miejsce otrzymała Julia Urbaniak z kl. IIc

  Tytuł Mistrza Ortografii na poziomie klas trzecich  - I miejsce otrzymał Przemysław Rybkiewicz z kl. IIIb.

  GRATULUJEMY!

  Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

 •  

      

     MISTRZOWIE KODOWANIA
         Nadeszła  upragniona  wiosna. W  związku  z  tym  nasi  mali  programiści  przystąpili  do  Wiosennej  Akcji  Kodowania.
   Zadaniem uczniów jest stworzenie  aplikacji  w Scratchu, które  mogą być  wykorzystane  na dowolnej  lekcji  przedmiotowej (np. animacja wybuchu wulkanu na przyrodę, gra ortograficzna na zajęcia polskiego, projekt do nauki słówek z angielskiego, tabliczka mnożenia na matematykę…). Trzymamy kciuki za kreatywność i pomysłowość naszych uczniów.

               Alicja Pałys  i Monika Run

   

 • APEL WIELKANOCNY

  We wtorek 31 marca uczniowie kasy 4c i 4a przybliżyli nam wydarzenia związane ze Zmartwychwstaniem Pana Jezusa. Dzieci wprowadziły nas w nastrój zadumy, refleksji nad śmiercią i Zmartwychwstaniem Jezusa. Przypomniały nam również, że Pana Jezusa możemy spotkać w każdym człowieku, dlatego chcemy być lepszymi dla innych ludzi.  Uczniowie również złożyli wszystkim wielkanocne życzenia.

            Marta Motylewska

   

 • WYNIKI II ETAPU MIĘDZYGMINNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO ASIK
   


  Z przyjemnością informujemy, że do III (ostatniego) etapu Międzypowiatowego
  Konkursu Matematycznego ASIK zakwalifikowały się następujące osoby:


  klasy 4
  1. Julia Czosnek
  2. Natalia Stosio

  klasy 5
  1. Andrzej Gwiazda
  2. Jakub Bojarowski
  3. Kacper Guzewicz
  4. Zuzanna Chłosta

  klasy 6
  1. Marcin Przybyś
  2. Ewa Pływak
  3. Kuba Tkaczyk
  4. Michał Patkowski

  Gratulujemy i życzymy sukcesów w III etapie.
  Nauczyciele matematyki

 • Warsztaty plastyczne "Ozdoby wiosenne i wielkanocne"              

  Dnia 23 marca 2015 r. odbyły się warsztaty plastyczne dla nauczycieli pracujących w świetlicy w Szkołach Podstawowych w Piastowie. Temat naszego kolejnego spotkania to: "Ozdoby wiosenne i wielkanocne". Jako organizatorzy tego przedsięwzięcia przedstawiliśmy w skrócie plan pracy w naszej świetlicy. Nasi goście mogli zapoznać się z pozycjami książkowymi związanymi z zajęciami plastycznymi. Zorganizowaliśmy również wystawę prac plastycznych wykonywanych z dziećmi w świetlicy. Odbyły się warsztaty na których uczestnicy warsztatów poznawali tajniki filcowania, składania serwetek i malowania na korkach. Każdy nauczyciel dostał na koniec skrypt z ciekawymi pomysłami na prace plastyczne. Nasi goście również podzielili się swoją wiedzą na prowadzenie ciekawych i twórczych zajęć plastycznych z dziećmi. 

                                                                                      Justyna Sobolewska 

 • Zdrowa przygoda w świetlicy!        

  ... czas więc sięgnąć po owoce, żeby buzia lśniła w złocie. A może warzywko, aby serduszko biło dość szybko? 26 marca 2015r. w świetlicy szkolnej każdy uczeń mógł się przekonać jak ważnego dla naszego zdrowia jest właściwe odżywianie, ruch i dbanie o higienę ciała. W dniu zdrowych nawyków uczyliśmy się czytać etykiety na opakowaniach produktów spożywczych, rozmawialiśmy z panią pielęgniarką o właściwej diecie i higienie ciała. Świetliczaki spędziły również aktywnie czas na boisku szkolnym. Słuchaliśmy opowiadania pt.:" Cukierkowa dieta" i śpiewaliśmy piosenki o warzywach i owocach. Nie zabrakło również prac plastycznych - wykonaliśmy piękne postaci z szablonów warzyw i owoców. A na koniec każdy świetliczak mógł się pożywić pysznym i zdrowym koktajlem Shreka zrobionym z bananów, jabłek i szpinaku. Mniam! 

                                                   Justyna Sobolewska 

 • Decybelki w marcu!          

  Miło jest nam poinformować,że klasa Ia zdobyła I miejsce w konkursie "Decybelki" na najciszej zachowującą się klasę w stołówce szkolnej w miesiącu marcu. Gratulujemy!

                                                                                                   Justyna Sobolewska 

 •  

                                              WITAJ WIOSNO!  

   

  24 marca dzieci z oddziałów przedszkolnych przywitały wiosnę tańcem, piosenką oraz przedstawieniem o tematyce wiosennej. Postacią wiodącą była Pani Wiosna, ale nie zabrakło również wiosennego słoneczka, deszczu, wiatru, motylków, kwiatków,bocianów, pszczółki, jaskółki, biedronki, krecika oraz wiosennej trawki. Dzieci wspaniale odegrały swoje role oraz radośnie zaśpiewały i zatańczyły. Mogliśmy podziwiać delikatny, zwiewny taniec motyli i kwiatów, budzące się z zimowego snu niedźwiadki i jeżyka oraz maszerującą radośnie wiosnę. Kolorowe kreacje dzieci sprawiły, że widzowie mogli przenieść się na ,,wiosenną łąkę’’.

  Na zakończenie przedstawienia dzieci zwracając się do Pani Wiosny powiedziały wierszyk.

        ,, Przyszła do nas Pani Wiosna ,

          Cała w sukni z kwiatów.

          Uśmiechnięta i radosna,

          Wśród lecących ptaków….”

  Za przygotowanie artystów do występu odpowiedzialne były nauczycielki oddziałów przedszkolnych -p. Anna Szczepaniak i p. Anna Wojtkowska oraz p. Włodzimierz Ptaszek, który przygotował oprawę muzyczną i układy taneczne. Przedstawienie bardzo podobało się zgromadzonej publiczności, czego dowodem były brawa jakie dzieci otrzymały na zakończenie. Wiosenny spektakl podziwiali również goszczący w naszej szkole  nauczyciele z Białorusi, którzy pogłębiali wiedzę na temat oceniania kształtującego.

  Mamy nadzieję, że kolorowa wiosna, którą przywitały dzieci na długo u nas zagości.

  I tak jak przystało na Szkołę Odkrywców Talentów jaką jest Jedyneczka, w czasie tego występu niewątpliwie objawiły się talenty  najmłodszych dzieci.

   

      Anna Szczepaniak                     

 •  

  DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO W JEDYNECZCE

   

  Z okazji Dnia Wiosny w piątek 20 marca 2015r.  odbyło się niezwykłe przedstawienie w języku angielskim.  Z inicjatywy nauczycieli języka angielskiego obchodziliśmy Dzień Języka Angielskiego. Do wspólnej zabawy zostali zaproszeni uczniowie klas 4-6 wraz z nauczycielami. Głównym celem imprezy, była popularyzacja oraz wzbudzenie wśród dzieci zainteresowania  językiem angielskim i kulturą brytyjską.

  Szkolni artyści  przygotowali scenki rodzajowe lub piosenki,  które przedstawili w programie telewizyjnym „Around the world”. Konferansjerami byli uczniowie z 6a.

  Na początku klasa 4a rozruszała widownie tradycyjną piosenką  „Head and Shoulder”, następnie dziewczęta z klasy 5c zaprosiły nas na lotnisko. I tak wylądowaliśmy w deszczu pod słynnym zegarem Big Ben. Nie zabrakło tematu pogody. Aurę brytyjską przybliżyła nam klasa 4c w nastrojowej piosence „What is the weather like today?” Następnie  dziewczęta z 5b rozbawiły widzów  scenką na przystanku autobusowym. Z przystanku, uczniowie klasy 4b zabrali nas w podróż autobusem w  zaaranżowanej piosence „The bus song”. Klasa 6c zaprezentowała żart sytuacyjny „The ticket inspector” po czym niespodziewanie pojawiła się reklama starej komórki  Nokia  „The best mobile, the best Network” wywołując spontaniczny uśmiech. A po reklamie dziewczynki z 5a zaśpiewały znaną piosenkę  „If you are happy and you know it”. W programie pojawili się również londyńscy dżentelmeni w których role wcieliły się uczennice z 6b w zabawnej scence „Mr Jones”.  Podróży po Londynie zakończyła  4d, która wraz z chórem  pożegnała  szanowne audytorium piosenką  „What a wonderful world”.

  Nasi uczniowie wykazali się świetnymi umiejętnościami wokalnymi i perfekcyjnym opanowaniem języka angielskiego. Wspólne występy i zabawa znalazły  żywiołowy i pozytywny wydźwięk w reakcjach publiczności a  gromkie brawa publiczności sprawiły dużą przyjemność aktorom i organizatorom.

  Zrealizowane przedsięwzięcie stało się doskonałym pretekstem, aby uświadomić dzieciom, jak wiele korzyści przynosi znajomość języka obcego.

  See you next time!

  Autor: Joanna Kalwajtys-Chłosta

   

 • Dzień Uśmiechu w szkole!

   

           W dniu 20 marca podsumowaliśmy realizację  projektu-,,Jak dobrze czuć się dobrze”, szkolnym Dniem Uśmiechu.  W tym dniu uczniowie klas starszych krótko określili- co to jest stres? Jaki ma wpływ na organizm? Uczniowie klas V zaprezentowali kalejdoskop technik relaksacyjnych do walki  z tym wszechobecnym zjawiskiem.

  Wcześniej uczniowie klas szóstych  pod opieką p. Sowińskiej – Wojtaś  przygotowali wystawę prac plastycznych. Były to nasze karykatury. W dobry nastrój wprowadzili nas wkrótce uczniowie klasy IV b  humorami ze szkolnych zeszytów i wierszem ,,Wiosna” W. Chotomskiej.  Pierwsza część spotkania zakończyła się wspólnym śpiewem (ze szkolnym chórem pod kierunkiem p. B. Nidzgorskiego) piosenki Skaldów -,,Wiosna”.

  Po niej reprezentacje klas starszych przygotowały się do guizu,  z udziałem nauczycieli: p. Sowińskiej – Wojtaś, p.  Pulik, p. Sałacińskiej,

   p. Hanasz i  p. Korbana. Najlepszą wiedzą o naszych nauczycielach wykazała się klasa VI b. Nie wygrana była jednak najważniejsza, a dobra zabawa i nadejście astronomicznej wiosny!

       Pamiętajmy na co dzień o uśmiechu!

       Julka i Janek z klasy IV b

   

  Krystyna Wołosz

strona: