Szkoła Podstawowa Nr 1 im.Stanisława Staszica w Piastowie
Strona główna
 • W zakładce dla rodziców zostały zamieszczone nowe materiały dotyczące porad logopedycznych oraz koncentracji uwagi. Zapraszamy Rodziców do korzystania z nich w pracy z dzieckiem w domu.

   

  Specjaliści szkolni

 •  

  LAUREACI OLIMPUSA

  Dnia 25 marca 2015 uczniowie z naszej szkoły przystąpili do  Ogólnopolskiej Olimpiady z języka Angielskiego -  Olimpus. W sesji wiosennej wzięło udział 16 uczniów z klas 4 - tych i 5 - tych.  Zadaniem ich było rozwiązanie testu składającego się z 30 pytań wielokrotnego wyboru o różnym stopniu trudności.  Olimpiada z języka angielskiego sprawdzała wiedzę uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem, komunikacji, słownictwa i gramatyki. Każda odpowiedź udzielona na dane pytanie podlegała ocenie. Za poprawnie udzieloną odpowiedź, uczeń otrzymywał 1 pkt., za błędną -1 pkt. Za zaznaczenie brak odpowiedzi - 0 pkt.

  Maksymalna liczba punktów do zdobycia to 240 przy czym każdy uczesnik na wstępie otrzymał po 120 punktów.

  Oto wyniki naszych laureatów:

   

   

  Imię

  Nazwisko

  Suma punktów

  Miejsce

  Opis

  Zuzanna

  Chłosta

  216

  11

  Dyplom laureata

  Jakub

  Frelek

  214

  12

  Dyplom laureata

  Katarzyna

  Bryks

  210

  14

  Dyplom laureata

   

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w nauce obcego języka!

   

  Autor Joanna Kalwajtys-Chłosta – n. języka angielskiego

   

 • FINAŁ MIĘDZYPOWIATOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO "ASIK".

  16 maja 2015 r w Nowej Iwicznej odbył się Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny "Asik". Z przyjemnością informujemy o sukcesach uczniów z SP1:

  Klasy IV:
  Julia Czosnek – 1 miejsce

  Klasy V:
  Andrzej Gwiazda - 1 miejsce
  Jakub Bojarowski - 2 miejsce
  Zuzanna Chłosta - 3 miejsce

  Klasy VI:
  Michał Patkowski - 3 miejsce
  Marcin Przybyś – 3 miejsce


  Gratulujemy!

  Alicja Pałys i Magdalena Kozioł

   

   

  Konkurs „Va Bank”

  18 czerwca 2015 r w Szkole Podstawowej nr 4 po raz kolejny odbył się konkurs matematyczny „Va Bank”.
  W konkursie brały udział szkoły podstawowe z Piastowa: SP1, SP2, SP4. Każda placówka wystawiła 3 osobową reprezentację z klas 5-tych i 3 osobową reprezentację z klas 6-tych. Dzieci same decydowały o kategorii pytań, poziomie trudności zadań i zespołowo pracowały na wynik dla danej szkoły.
  Z przyjemnością informujemy, że nasze reprezentacje: 3 osobowa reprezentacja klas 5-tych, w składzie: Jakub Bojarowski, Andrzej Gwiazda i Kacper Gucewicz, a także 3 osobowa reprezentacja klas 6-tych, w składzie: Jakub Michalak, Marcin Przybyś i Kuba Tkaczyk wywalczyły I miejsce. Chłopcy byli bezkonkurencyjni, na wszystkie pytania odpowiedzieli prawidłowo.


  Brawo!!!
  A.Pałys

 • Wierszowany sukces Świetliczaków!                                                   

  Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w międzyświetlicowym konkursie "Wiersz o ekologii" organiozwanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Piastowie. Świetliczaki zdobyły II miejsce i wyróżnienia. 

  Laureacki konkursu: 

  II miejsce Julia Głowacka, klasa IIIa

  Wyróżnienie: Zosia Sadowska, klasa IIc

  Wyróżnienie: Martyna Gabryelska, klasa Ic 

  Gratulujemy naszym świetlicowym przyrodnikom! 

                                                                          Justyna Sobolewska 

 • ...z orzechami, z bakaliami, kokosowymi wiórkami, zwykła, mleczna, gorzka, biała...         

  ... dla mnie każda jest wspaniała...

  Dnia 19.05.2015r. nasza świetlica zamieniła się w bajkową fabrykę czekolady. W tym dniu obchodziliśmy długo wyczekiwany Dzień Czekolady. Świetliczaki dowiedziały się skąd pochodzi czekolada, w jaki sposób się ją otrzymuje, jakie jest jej zastosowanie. Nauczyliśmy się piosenki pt.:"Czeko,czeko". Na naszej gazetce zawisły prace plastyczne, które powstały przy użyciu opakowań po czekoladowych słodkościach. Świetliczaki również uczestniczyły w quizie wiedzy o czekoladzie. Na koniec pobawiliśmy się w świetlicowych cukierników tworząc słodkie dzieła sztuki na wafelkach przy użyciu płynnej czekolady. Mniam!Mniam!Zachęcamy do obejrzenia pamiątkowych zdjęć.

      Justyna Sobolewska

 • ŚWIĘTO SZKOŁY

   

  „Już setka nam minęła jak jeden dzień,  

  a setkę ma się w życiu tylko raz.

  I w drugą  razem  wkroczyć udało się

   A więc świętujmy w ten niezwykły czas”

   

  7 maja nasza szkoła obchodziła swoje święto. Minęło już 101 lat od powstania najstarszej w naszym mieście placówki oświatowej.

  Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w kościele parafialnym Świętego Michała Archanioła, którą koncelebrował proboszcz parafii ks. Hubert Kaliszewski. Dalsza część uroczystości odbyła się w szkole. W gali uczestniczyli: uczniowie szkoły wraz z nauczycielami, przedstawiciele władz samorządowych gminy: Burmistrz Miasta Piastowa p. Grzegorz Szuplewski, v-ce Przewodniczący Rady Miasta p. Kazimierz Dymek, p. Danuta Oleś dyr. ZOPO, dyr. placówki w latach 1966-74 p. Bolesław Kozłowski, p. Wanda Przybylak dyr. MOK, dyrektorzy piastowskich szkół i placówek oświatowych, absolwenci, kombatanci oraz rodzice uczniów. Uroczystościom towarzyszyły dwa sztandary: aktualny i historyczny.      

  W części oficjalnej, jako pierwsza głos zabrała pani Dyrektor Urszula Skrzypczak, która krótko przypomniała historię naszej szkoły. Historia ta sięga 1914r., kiedy „Jedynka” została otwarta przez Marię Sobolewską, zajmowała jeden pokój i liczyła 32 dzieci. W 1977r. została zamknięta, a w 1997r. reaktywowana, już w nowym budynku przy ul. Brandta 22, jako szkoła bez barier przystosowana do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Obecnie liczy ponad 500 uczniów. Pani Dyrektor wspominała też znanych absolwentów naszej szkoły: min. Zygmunta Kosewskiego i Zbigniewa Gęsickiego „Juno”. W swoim wystąpieniu podkreśliła, że jesteśmy szkołą nowoczesną, ale z bogatą tradycją.  Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta Piastowa pan Grzegorz Szuplewski, który życzył wielu sukcesów całej społeczności szkolnej. Do życzeń dołączyła się także Przewodnicząca Rady Rodziców pani Dorota Łubnicka-Grzymała, która prosiła min. uczniów, by dbali o dobre imię szkoły i nie szczędzili wysiłków w osiąganiu jak najlepszych wyników. Głos zabrał również pan Andrzej Siedlecki z Harcerskiego Kręgu Seniorów, absolwent „starej Jedynki”, podkreślając wagę kultywowanych w szkole tradycji. W imieniu uczniów głos zabrała Przewodnicząca SU Paulina Parol. W swoim przemówieniu podkreśliła, że Szkoła Podstawowa nr 1 to miejsce szczególne: „(…) To tutaj z codziennych radości budzi się nasza siła, chęć poszukiwania i odkrywania tego, co jeszcze nieznane. Jesteśmy dumni, że możemy być uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Piastowie.”  

  Tradycją Święta Szkoły jest rozstrzygnięcie konkursu z j. angielskiego „Nasza Jedyneczka” odbywającego się pod patronatem Burmistrza Miasta Miastowa. W tym roku odbyła się piąta edycja tego konkursu, a nagrody wręczała pani Dyrektor i Burmistrz Miasta. 

  101 urodziny uświetnił bogaty program artystyczny pt. „Wesołe życie Jubilatki”, w którym uczniowie zastanawiali się, co lubią w szkole i tworzyli Dzień Spełnionych Marzeń. Zaczęło się od: „To  chyba jasne!  6  lekcji wf-u i do domu.” Jednak prezentacja poszczególnych przedmiotów pozwoliła im wyciągnąć wniosek: „Wygląda na to, że w dniu marzeń chcielibyśmy mieć wszystkie te przedmioty i takie przerwy. Doświadczenia zdobyte w szkole na zawsze w nas pozostają…”. Program wypełniły też liczne piosenki w wykonaniu szkolnego chóru i tańce uczniów klas młodszych. Program przygotowali uczniowie kl. IVa i IVd pod kierunkiem Alicji Pałys, Agaty Sałacińskiej i Anny Kowalczyk. Tanecznie wspierali ich uczniowie kl. Ic, Id, IIIa i IIIc przygotowani przez pana Włodzimierza Ptaszka. Oprawę muzyczną oraz chór, składający się z prawie 80 uczniów, przygotował Bogdan Nidzgorski.

  Brawurowe wykonania piosenek przygotowanych przez p. Nidzgorskiego, wyśpiewanych przez chór i zagranych na różnych instrumentach muzycznych można wysłuchać w załącznikach. Ogromną niespodziankę wszystkim zgromadzonym gościom zafundowali nauczyciele, którzy wraz z uczniami wystąpili na scenie i śpiewali w chórze: M. Kozioł, K. Kruk, p. Pałys, L. Witrylak,  M. Karpińska, I. Skiba, A. Sałacińska, A. Kowalczyk, W. Zadroga, I. Krysińska , R. Korban i dyr. U. Skrzypczak. Do występów przyłączył się również absolwent naszej szkoły Bernard Pokorski. Uroczystość poprowadziła I. Zasada-Trzęsiara.  Po przedstawieniu goście zostali zaproszeni do obejrzenia wystawy prac plastycznych  obecnego na naszej uroczystości absolwenta Jedynki z 1938r. p. Ireneusza Wierzbowicza  oraz najlepszych prac plastycznych przygotowanych przez uczniów w ramach Tygodnia Talentów i Pasji. Wystawę p. Ireneusza Wierzbowicza można było oglądać jeszcze przez następny tydzień.  

  Obchody Święta Szkoły zakończyliśmy przy torcie, kawie i wspomnieniach.
   

     

                                      

  Katarzyna Kruk

  nauczyciel wspomagający SP1

 • TYDZIEŃ TALENTÓW I PASJI

   

  W dniach od 04.05 do 08.05 w naszej szkole odbył się  Tydzień Talentów i Pasji, w czasie którego uczniowie z klas młodszych i starszych mogli wystąpić przed zgromadzoną publicznością. Jest to impreza, która już na trwałe zrosła się z corocznymi obchodami Święta Szkoły.  Na małym i dużym holu w czasie przerw uczniowie prezentowali talenty recytatorskie, literackie np. autorskie wiersze, wokalne, taneczne, kulinarne oraz umiejętność gry na różnych instrumentach takich jak: gitara, pianino,  flet czy też skrzypce. Talenty sportowe uczniowie mogli zaprezentować na sali gimnastycznej, gdzie widzowie podziwiali m.in. pokazy akrobatyczne, karate i judo. W salach, gdzie są tablice multimedialne można było zobaczyć prezentacje przygotowane przez uczniów m.in. film o harcerstwie i pokaz matematyczny. Ponadto przez cały tydzień na holu głównym szkoły można było podziwiać prace plastyczne i literackie naszych uczniów oraz wystawę obrazów i grafik najstarszego absolwenta SP1 p. Ireneusza Wierzbowicza. Wszystkie pokazy cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony widzów: uczniów, nauczycieli i rodziców oraz chcących się zaprezentować twórców. Nie można było oprzeć się wrażeniu, że impreza ta jest bardzo potrzebna całej społeczności szkoły i daje wszystkim wiele radości i satysfakcji. Dlatego wszystkich już dziś zapraszamy za rok. Zdjęcia z pokazów można zobaczyć w zakładce - album fotograficzny.

   

  Jacek Furmański

   

 •  

   

     Zapraszamy do wysłuchania chóru szkolnego SP1, którego występy uświetniały ważne uroczystości.

  Oto niektóre utwory w wykonaniu naszych uczniów:

  • „Kolęda dla nieobecnych” - dedykowana pamięci p. Bożeny Hryniewickiej, nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej – wspaniałemu pedagogowi i wychowawcy wielu pokoleń

   

  KOLĘDA_DLA_NIEOBECNYCH__CHÓR.mp3

   

  • Wiązanka francuska”, „Serduszko puka w rytmie cza-cza”,  „Na Nowy Rok” oraz „Merry Christmas”  –  utwory wykonane na  Koncercie Noworocznym

   

  WIĄZANKA FRANCUSKA_222_mp3.mp3

  SERDUSZKO_PUKA___W RYTMIE CZA-CZA  CHÓR.mp3

  NA NOWY_ROK___CHÓR.mp3

  MERRY_CHRISTMAS___CHÓR.mp3

   

  • Niepodległość”  - utwór wykonany na akademii z okazji Święta Niepodległości

   

  NIEPODLEGŁOŚĆ_222_mp3.mp3

   

  Zapraszamy również do wysłuchania piosenki „Nie zapominajcie” zamieszczonej w archiwum r. szk. 2013/2014 pod tekstem -  Żegnaj szkoło.

   

   

 • Sukcesy uczniów w konkursie FOX

  Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX odbywa się pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jego ideą jest motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego poprzez udział w teście, do rozwiązania którego potrzeba odpowiedniej dla danej kategorii wiekowej wiedzy gramatycznej, słownikowej, kulturoznawczej oraz z zadanej lektury. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów wszystkich typów szkół i odbywa się w 5 kategoriach wiekowych. W tym roku odbyła się już XV edycja. Do udziału przystąpiło ponad 4000 uczniów. Nasza szkoła reprezentowana była w dwóch kategoriach - Kittens (klasy III i IV) oraz Bunnies (klasy V i VI). Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 osiągnęli wysokie wyniki:

   

  Kategoria Kittens:

   

  Maksymilian Skiba - laureat

  Tymoteusz Sochacki - bardzo dobry

  Barbara Gwiazda - bardzo dobry

  Helena Panfil - bardzo dobry

  Anna Romańska - bardzo dobry

  Zuzanna Matysiak - bardzo dobry

  Maciej Piechociński - dobry

  Maria Rokicka - dobry

   

  Kategoria Bunnies:

   

  Kacper Guzewicz - bardzo dobry

  Zuzanna Chłosta - bardzo dobry

  Barbara Rowińska - bardzo dobry

  Paulina Parol - dobry

   

  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów językowych!

  Szkolni koordynatorzy: Iwona Skiba, Agnieszka Gołda

 • WYNIKI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU "KANGUR MATEMATYCZNY"


  19 marca odbył się Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny". Wzięło w nim udział 57 uczniów naszej szkoły. Z przyjemnością informujemy, że wyróżnienia otrzymali:


  Kategoria Żaczek (klasy2):
  Kapusta Zuzanna
  Niełaczny Michał
  Urbaniak Julia

  Kategoria Maluch (klasy3):
  Gwiazda Jan

  Kategoria Maluch (klasy4):
  Czosnek Julia

  Kategoria Beniamin (klasy5):
  Guzewicz Kacper
  Gwiazda Andrzej

  Gratulujemy!
  Nauczyciele Matematyki

 • Spotkanie Świetliczaków z geologiem    

  W miniony czwartek tj.30.04.2015r. naszą świetlicę odwiedził geolog p.Alicja Sobolewska. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca geologa i hydrogeologa. Pani Alicja opowiedziała nam o powstaniu naszej planety, o budowie ziemi. Świetliczaki mogły obejrzeć pod lupą ciekawe minerały i skamieniałości. Nasz gość na podstawie zdjęć przedstawił nam kilka ciekawostek ze świata flory i fauny. Dzieci mogły zaznajomić się z narzędziami potrzebnymi do pracy w zawodzie geologa czy też obejrzeć mapy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się doświadczenia przeprowadzone przez p.Alicję. Świetliczaki miały mnóstwo pytań i zaprosiły p.Alicję na kolejne zajęcia. Być może ktoś z was w przyszłości zostanie geologiem?

           Justyna Sobolewska


 • III FESTIWAL NAUKI „SKOŁOWANY WEEKEND”

  W sobotę i niedzielę ( 25 i 26 kwietnia ) uczniowie Szkoły Podstawowej nr1, w ramach działań Szkoły Odkrywców Talentów, uczestniczyli w III Festiwalu Nauki. Festiwal odbywał się w Gmachu Matematyki i Nauk Informacyjnych
  Politechniki Warszawskiej.
  „Skołowany Weekend” miał formę krótkich wykładów, dostosowanych do wieku i wiedzy słuchacza. Wykłady prowadzone były przez członków Kół Naukowych z uczelni warszawskich: Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Handlowej, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
  Nasi uczniowie biorąc udział w projekcie mieli doskonałą okazję do odkrywania i pogłębiania swoich zdolności. Uczestniczyli w następujących wykładach:
  1. Czekolada na obiad i chipsy na śniadanie - smacznego?
  2. Pokaz ptaków drapieżnych i kur ozdobnych.
  3. Kolorowa chemia.
  4. Nowoczesne gadżety elektroniczne – wady i zalety. Podstawy cyber-zagrożeń – niebezpieczna sieć?

  Szkolni koordynatorzy
  A.Pałys i A. Lewczuk

 • "POZNAJEMY NASZĄ PLANETĘ ZIEMIĘ"

  W kwietniu w naszej szkole odbył się Tydzień Małego Przyrodnika pod hasłem "Poznajemy naszą planetę Ziemię".  W tym czasie gościły u nas uczennice Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Szymanowie. Pokazały one niektórym klasom doświadczenia z dziedziny świata fizyki. Uczniowie z klasy II b zaprezentowali przedstawienie zatytułowane "Co słychać w lesie". Na koniec widowiska zostały wręczone nagrody z III Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego. Klasy młodsze wzięły  udział w pokazie mody ekologicznej. Odbyła się także żywa lekcja przyrody. Prezentowane na niej były różne dziedziny: świat pod mikroskopem,  układ słoneczny, budowa człowieka, las i jego mieszkańcy. Każdy uczestnik mógł nie tylko dotknąć eksponatu, ale również w formie zabawy poszerzyć swoją wiedzę na temat otaczającego  go środowiska.  Na koniec Tygodnia Małego Przyrodnika postanowiliśmy uświetnić obchody 20 -lecia istnienia Stowarzyszenia Sprawni Razem, gdzie nasi uczniowie zaprezentowali piosenki i wiersze o tematyce ekologicznej.  

  Agnieszka Mazurek

   

                                                                                                                       

 • MISTRZ ORTOGRAFII

  17.04.2015r.w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny dla klas II i III. Nasza szkołę na poziomie klas drugich reprezentowały: Michalina Dobek kl. IIa, Natalia Urbaniak kl. IIc, Aleksandra Jung kl. IId oraz z klas trzecich: Roksana Wyrkowska kl. IIIa, Przemysław Rybkiewicz kl. IIIb, Patryk Drewniak kl. IIIb.

  Tytuł Mistrza Ortografii na poziomie klas drugich – I miejsce otrzymała Julia Urbaniak z kl. IIc

  Tytuł Mistrza Ortografii na poziomie klas trzecich  - I miejsce otrzymał Przemysław Rybkiewicz z kl. IIIb.

  GRATULUJEMY!

  Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

 •  

      

     MISTRZOWIE KODOWANIA
         Nadeszła  upragniona  wiosna. W  związku  z  tym  nasi  mali  programiści  przystąpili  do  Wiosennej  Akcji  Kodowania.
   Zadaniem uczniów jest stworzenie  aplikacji  w Scratchu, które  mogą być  wykorzystane  na dowolnej  lekcji  przedmiotowej (np. animacja wybuchu wulkanu na przyrodę, gra ortograficzna na zajęcia polskiego, projekt do nauki słówek z angielskiego, tabliczka mnożenia na matematykę…). Trzymamy kciuki za kreatywność i pomysłowość naszych uczniów.

               Alicja Pałys  i Monika Run

   

 • APEL WIELKANOCNY

  We wtorek 31 marca uczniowie kasy 4c i 4a przybliżyli nam wydarzenia związane ze Zmartwychwstaniem Pana Jezusa. Dzieci wprowadziły nas w nastrój zadumy, refleksji nad śmiercią i Zmartwychwstaniem Jezusa. Przypomniały nam również, że Pana Jezusa możemy spotkać w każdym człowieku, dlatego chcemy być lepszymi dla innych ludzi.  Uczniowie również złożyli wszystkim wielkanocne życzenia.

            Marta Motylewska

   

 • WYNIKI II ETAPU MIĘDZYGMINNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO ASIK
   


  Z przyjemnością informujemy, że do III (ostatniego) etapu Międzypowiatowego
  Konkursu Matematycznego ASIK zakwalifikowały się następujące osoby:


  klasy 4
  1. Julia Czosnek
  2. Natalia Stosio

  klasy 5
  1. Andrzej Gwiazda
  2. Jakub Bojarowski
  3. Kacper Guzewicz
  4. Zuzanna Chłosta

  klasy 6
  1. Marcin Przybyś
  2. Ewa Pływak
  3. Kuba Tkaczyk
  4. Michał Patkowski

  Gratulujemy i życzymy sukcesów w III etapie.
  Nauczyciele matematyki

 • Warsztaty plastyczne "Ozdoby wiosenne i wielkanocne"              

  Dnia 23 marca 2015 r. odbyły się warsztaty plastyczne dla nauczycieli pracujących w świetlicy w Szkołach Podstawowych w Piastowie. Temat naszego kolejnego spotkania to: "Ozdoby wiosenne i wielkanocne". Jako organizatorzy tego przedsięwzięcia przedstawiliśmy w skrócie plan pracy w naszej świetlicy. Nasi goście mogli zapoznać się z pozycjami książkowymi związanymi z zajęciami plastycznymi. Zorganizowaliśmy również wystawę prac plastycznych wykonywanych z dziećmi w świetlicy. Odbyły się warsztaty na których uczestnicy warsztatów poznawali tajniki filcowania, składania serwetek i malowania na korkach. Każdy nauczyciel dostał na koniec skrypt z ciekawymi pomysłami na prace plastyczne. Nasi goście również podzielili się swoją wiedzą na prowadzenie ciekawych i twórczych zajęć plastycznych z dziećmi. 

                                                                                      Justyna Sobolewska 

 • Zdrowa przygoda w świetlicy!        

  ... czas więc sięgnąć po owoce, żeby buzia lśniła w złocie. A może warzywko, aby serduszko biło dość szybko? 26 marca 2015r. w świetlicy szkolnej każdy uczeń mógł się przekonać jak ważnego dla naszego zdrowia jest właściwe odżywianie, ruch i dbanie o higienę ciała. W dniu zdrowych nawyków uczyliśmy się czytać etykiety na opakowaniach produktów spożywczych, rozmawialiśmy z panią pielęgniarką o właściwej diecie i higienie ciała. Świetliczaki spędziły również aktywnie czas na boisku szkolnym. Słuchaliśmy opowiadania pt.:" Cukierkowa dieta" i śpiewaliśmy piosenki o warzywach i owocach. Nie zabrakło również prac plastycznych - wykonaliśmy piękne postaci z szablonów warzyw i owoców. A na koniec każdy świetliczak mógł się pożywić pysznym i zdrowym koktajlem Shreka zrobionym z bananów, jabłek i szpinaku. Mniam! 

                                                   Justyna Sobolewska 

 • Decybelki w marcu!          

  Miło jest nam poinformować,że klasa Ia zdobyła I miejsce w konkursie "Decybelki" na najciszej zachowującą się klasę w stołówce szkolnej w miesiącu marcu. Gratulujemy!

                                                                                                   Justyna Sobolewska 

strona: