Szkoła Podstawowa Nr 1 im.Stanisława Staszica w Piastowie
Strona główna
 • ZMAGANIA Z TABLICZKĄ MNOŻENIA W SP1

  2 czerwca 2015 roku już po raz kolejny odbył się Międzygminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas IV i V „ Mistrz Tabliczki Mnożenia”, organizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 w Piastowie. Celem konkursu jest popularyzowanie zabaw z tabliczką mnożenia wśród dzieci, a także rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów i wspieranie ich uzdolnień.
  W konkursie wzięły udział cztery szkoły: SP1, SP2, SP4 i SP Łady.
  Z przyjemnością informujemy, że zarówno klasy IV jak i klasy V ze Szkoły Podstawowej nr 1 zajęły I miejsce. Klasy czwarte przygotowywała p. Alicja Pałys, natomiast klasy piąte przygotowywała p. Magda Kozioł.

  Bardzo serdecznie gratulujemy!!!
  Organizator konkursu
  Alicja Pałys

 •  29 MAJA W "JEDYNECZCE"

           Jeden z ostatnich dni maja obfitował w naszej szkole w uroczystości i atrakcje. O godzinie 10.00 rozpoczęliśmy prezentacją osiągnięć w projekcie Szkoła Promująca Zdrowie. Naszymi gośćmi byli: p. C. Michalska – wizytator  Kuratorium Oświaty w Warszawie, p. G. Szuplewski- Burmistrz Piastowa, p. A. Wolska- dyrektor Sanepid Pruszków, p. D. Grzymała-Łubnicka przewodnicząca Rady Rodziców, p. E. Witak- kierownik administracyjny szkoły oraz członkowie Szkolnego Zespołu Promocji Zdrowia,  z  dyrektorem p. U. Skrzypczak na czele. Po krótkim powitaniu nastąpiła część artystyczna, a więc Zumba, fragment ,,Baśni o panowaniu Zdrówka”, piosenka ,,Rodzinna wyprawa”, wiersze o zdrowiu, napisane przez naszych uczniów i piosenka- laureatka piastowskiego konkursu -,,Pozytywne brzmienie”. Tło popisów stanowiły uczniowskie prezentacje i film ,,Piekarze”, nakręcony przy udziale naszych uczniów.

  W części zasadniczej głos zabrała p. Dyrektor – Urszula Skrzypczak, a Szkolny Koordynator Projektu – p. Krystyna Wołosz przedstawiła główne nurty pracy i osiągnięcia- wzrost wiedzy dotyczącej żywienia i zmiany w nawykach dużej grupy uczniów, duże zaangażowanie w życie szkoły rodziców i dzieci, zmiany asortymentu w szkolnym ,,Tęczowym Kredensie”, drugie szkolne śniadanie, samorządność uczniów w pracy metodami aktywizującymi ( liczne broszury, kampanie, apele, konkursy, warsztaty, wycieczki, pikniki, potyczki klasowe, przerwy z ruchem), efektywna edukacja zdrowotna prowadzona przez wszystkich nauczycieli i wychowawców, w oparciu o programy- ,,Spójrz inaczej”, ,,Trzymaj formę”, ,,Twój piękny uśmiech” i unijne programy- ,,Owoce w szkole”,   ,,Mleko w szkole”. Przypomnieliśmy o wyróżnieniach i podziękowaniach, które otrzymaliśmy w konkursie ogólnopolskim i za codzienną pracę od Głównego Inspektora Sanepid w Warszawie i Powiatowego w Pruszkowie. Po tej prezentacji nastąpiła kolejna, dotycząca wymaganych wyników autoewaluacji, z wnioskami do dalszej pracy. Pod koniec spotkania Burmistrz – p. Grzegorz Szuplewski  podziękował za troskę o zdrowie rodzin piastowskich i pogratulował nam wyników.

  O godzinie 16.00 rozpoczął się coroczny Piknik Rodzinny. Nauczyciele wychowania fizycznego i kierownik świetlicy szkolnej przedstawili jego główne punkty- rozgrywki rodziców z uczniami szkoły, gry rekreacyjne prowadzone dla dzieci i przez dzieci, występ grupy tanecznej ,,Wulkan”, z MOK Piastów. Serdecznie dziękujemy. Dzieci młodsze chętnie skorzystały z zabaw świetlicy szkolnej- z Chustą Klanza, tunelem. Dużym powodzeniem cieszyły się poczęstunki klasowe. Serdecznie dziękujemy rodzicom, dzieciom i wychowawcom za ich organizację. Tym razem oprócz gości, rodziców i  dzieci dopisało nam też słońce. Wszystkim dziękujemy za obecność, wspólną zabawę i zapraszamy za rok o tej samej porze.

          Krystyna Wołosz

 • Drodzy Rodzice

  Mam przyjemność zaprosić Państwa wraz z rodzinami, a przede wszystkim moimi uczniami,

  na Francuski Piknik - Żyj zdrowo i aktywnie, którego  gościem specjalnym będzie  Jacek Kurowski, dziennikarz sportowy TVP.

   

  Już 20 czerwca ( sobota)  na godz. 11 w Ogrodzie Miejskiego Ośrodka Kultury.

   

  Imprezę organizuje szkoła francuskiego CHOUETTE, Outlecik dla dzieci oraz MOK w Piastowie.

   

  Podczas spotkania przewidziany jest występ dzieci ze szkoły CHOUETTE, oraz występ dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Piastowie, które uczą się języka francuskiego metodą CHOUETTE.

   

  Należy zabrać ze sobą koc oraz kosz piknikowy ze zdrowym i pysznym pożywieniem.

   

  Na uczestników pikniku czeka moc atrakcji, darmowa profesjonalna sesja zdjęciowa, gry, konkursy i zabawy.

   

  Ponadto, uczniowie, którzy na lekcjach j. francuskiego zbierają stempelki, będą je mogli wymienić na drobne upominki i gadżety przy stoisku szkoły CHOUETTE.

   

  Zapraszam serdecznie

   

  Agnieszka Spisacka-Kraciuk

  szkoła francuskiego CHOUETTE

   

 • FESTIWAL MISTRZÓW KODOWANIA

  W tym roku szkolnym Szkoła Podstawowa nr 1 po raz pierwszy uczestniczyła w festiwalu: „Mistrzowie Kodowania”. Program Mistrzowie Kodowania, dzięki programowaniu, miał na celu rozwijać w dzieciach umiejętności analitycznego, logicznego i kreatywnego myślenia. Z naszej szkoły, po całym roku ciężkiej pracy, wytypowana została 3 osobowa reprezentacja, która bardzo dobrze pracowała podczas zajęć programowania. Szkołę Podstawową nr 1 reprezentowali prawdziwi „Mistrzowie Kodowania”: Patrycja Heleniak, Natalia Stosio i Marcin Gajda.

  Festiwal odbył się 1 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie. Ponad 1300 osób z ponad 280 szkół spotkało się, aby wspólnie podsumować całoroczną pracę. Podczas trwania festiwalu młodzi programiści mogli prezentować swoje projekty na specjalnie do tego celu przygotowanych kolorowych scenach. Oprócz programowania dzieci mogły korzystać z wielu innych atrakcji, które zostały specjalnie dla nich przygotowane.
  Mamy nadzieję, że za rok również spotkamy się na podsumowaniu kolejnej edycji programu.


  A.Pałys
  M. Run

 • OPOWIEŚĆ O ZDOBYWCY GÓR, CZYLI SPOTKANIE Z NIEZWYKŁYM CZŁOWIEKIEM

  2 czerwca w progi Szkoły Podstawowej nr 1 w Piastowie zawitał niezwykły gość. Powitała go pani Dyrektor oraz przedstawiciele uczniów z klas V i VI. Spotkanie odbyło się w ramach projektu edukacyjnego realizowanego przez nauczycieli polonistów „W teatrze duszy mojej”.

  Paweł Urbański, niewidomy informatyk i ekonomista, wielbiciel sportu (ostatnio – golfa), a także podróżnik. Jako jedyny niewidomy, pochodzący z Polski, ukończył jedną ze Szkół Zjednoczonego Świata United World Colleges w Norwegii, gdzie zdał międzynarodową maturę. Studia ukończył na wydziale ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim.  W ramach projektu „Ja to widzę inaczej” w 2007 roku brał udział w wyprawie na najwyższy szczyt obu Ameryk, Aconcaguę - 6962 m n.p.m. (dotarł do 5600 m). W 2008 zdobył Kilimandżaro - 5895 m n.p.m. - najwyższą górę Afryki, a w 2009 Górę Kościuszki - 2280 m n.p.m. - w Australii. Wiosną 2009 roku pokonał na nartach 50-kilometrową trasę przez lodowiec na Spitsbergenie. W czerwcu 2009 roku był 200 metrów od zdobycia szczytu góry Elbrus - 5642 m n.p.m. W 2010 do jego osiągnięć dołączył kolejny szczyt, Mont Blanc - 4810 m n.p.m.

  Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej opowieści niewidomego o swoich wyprawach. Mówił o tym, jakie emocje towarzyszyły mu podczas zdobywania szczytów i jaki wpływ na jego życie mają góry. W tle, na ekranie, powoli przesuwały się zdjęcia. Oglądając je, mogliśmy dokładnie wyobrazić sobie wszystko, o czym mówił nasz gość. Jego opowieści towarzyszyło wiele zabawnych anegdotek. Nawet, gdy opowiadał o tym, jak znalazł się
  w niebezpieczeństwie i musiał zlecieć z góry helikopterem (co, de facto, zawsze było jednym z jego małych marzeń), uśmiech nie schodził z jego twarzy.

  Gdy przyszedł czas na pytania, przez krótką chwilę w całej sali panowała cisza. Pan Urbański zręcznie ją rozładował, przypominając, że nie ma się, co krępować, bo on i tak nie zapamięta twarzy. Podczas spotkania padły pytania o to, jakim cudem, będąc niewidomym, napisał (i zdał) międzynarodową maturę, jak sobie radzi z poruszaniem się po mieście,
  z dobieraniem ubrań i jak on właściwie gra w tego golfa (jak się można domyśleć, reakcją na ostatnie było „no, po prostu gram”). Poza tymi bardziej „oficjalnymi”, padło również pytanie, czy będąc niewidomym, w ogóle da się ściągać. Pan Paweł z uśmiechem odpowiadał,
  że zawsze pracował na maszynie i, choć ściąganie nigdy nie było mu potrzebne, na pewno znalazłby się jakiś sposób skopiowania dodatkowych materiałów do schowka, by później
  z nich skorzystać.

  Choć spotkanie trwało dwie godziny lekcyjne, skończyło się zdecydowanie za szybko. Poznaliśmy nie tylko sławnego, niewidomego zdobywcę wielu szczytów, ale również wspaniałego człowieka. Człowieka, który posiada ogromny dystans do siebie i równe jemu poczucie humoru. W ramach spotkania dowiedzieliśmy się więcej o życiu osoby niewidomej
  i o tym, że tak naprawdę nieważne, czy widzimy, czy nie widzimy, bo to nie powinno przeszkadzać nam w spełnianiu marzeń.

   

  Iwona Skiba, nauczyciel języka polskiego

   

 •  

            ,, Bajka różne ma imiona…”

   

  Dnia 26.05. dzieci z grupy 0A wystawiły ponadczasową bajkę pt. ,,Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków’’ z okazji Święta Rodziny. Ten spektakl w wykonaniu najmłodszych dzieci mogli obejrzeć rodzice, koledzy i koleżanki z grupy 0B oraz  trzy grupy najstarszych dzieci z Przedszkola nr 3 z Piastowa. Nie zabrakło również grupy młodzieży gimnazjalnej działającej w wolontariacie pod opieką p. Urszuli Zaorskiej. Młodzież bardzo aktywnie włączyła się w przygotowania do występu. W bajce wystąpiły wszystkie dzieci z grupy 0a. Wspaniale nauczyły się przydzielonych ról oraz bardzo ładnie zatańczyły i zaśpiewały. Niespodzianką dla widzów była rola księcia, którą odegrał uczeń III klasy gimnazjalnej Ernest Janusz. Oprawę muzyczną przygotował p. Włodzimierz Ptaszek. Nad nagłośnieniem czuwali dwaj uczniowie z III klasy gimnazjum. Młodzież działająca w wolontariacie była bardzo pomocna w przygotowaniu dekoracji do występu. Stroje w jakich wystąpiły dzieci, dekoracje oraz oprawa muzyczna sprawiły, że widzowie mogli poczuć się jak w prawdziwym teatrze. Na zakończenie głos zabrała Pani wice-dyrektor Katarzyna Sowińska- Wojtaś gratulując wspaniałego występu, ale przede wszystkim bardzo dobrej współpracy międzyszkolnej.

   

  Zapraszam do obejrzenia zdjęć z występu, które znajdują się na stronie internetowej.  

    Anna Szczepaniak

 • W zakładce dla rodziców zostały zamieszczone nowe materiały dotyczące porad logopedycznych oraz koncentracji uwagi. Zapraszamy Rodziców do korzystania z nich w pracy z dzieckiem w domu.

   

  Specjaliści szkolni

 •  

  LAUREACI OLIMPUSA

  Dnia 25 marca 2015 uczniowie z naszej szkoły przystąpili do  Ogólnopolskiej Olimpiady z języka Angielskiego -  Olimpus. W sesji wiosennej wzięło udział 16 uczniów z klas 4 - tych i 5 - tych.  Zadaniem ich było rozwiązanie testu składającego się z 30 pytań wielokrotnego wyboru o różnym stopniu trudności.  Olimpiada z języka angielskiego sprawdzała wiedzę uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem, komunikacji, słownictwa i gramatyki. Każda odpowiedź udzielona na dane pytanie podlegała ocenie. Za poprawnie udzieloną odpowiedź, uczeń otrzymywał 1 pkt., za błędną -1 pkt. Za zaznaczenie brak odpowiedzi - 0 pkt.

  Maksymalna liczba punktów do zdobycia to 240 przy czym każdy uczesnik na wstępie otrzymał po 120 punktów.

  Oto wyniki naszych laureatów:

   

   

  Imię

  Nazwisko

  Suma punktów

  Miejsce

  Opis

  Zuzanna

  Chłosta

  216

  11

  Dyplom laureata

  Jakub

  Frelek

  214

  12

  Dyplom laureata

  Katarzyna

  Bryks

  210

  14

  Dyplom laureata

   

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w nauce obcego języka!

   

  Autor Joanna Kalwajtys-Chłosta – n. języka angielskiego

   

 • FINAŁ MIĘDZYPOWIATOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO "ASIK".

  16 maja 2015 r w Nowej Iwicznej odbył się Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny "Asik". Z przyjemnością informujemy o sukcesach uczniów z SP1:

  Klasy IV:
  Julia Czosnek – 1 miejsce

  Klasy V:
  Andrzej Gwiazda - 1 miejsce
  Jakub Bojarowski - 2 miejsce
  Zuzanna Chłosta - 3 miejsce

  Klasy VI:
  Michał Patkowski - 3 miejsce
  Marcin Przybyś – 3 miejsce


  Gratulujemy!

  Alicja Pałys i Magdalena Kozioł

   

   

  Konkurs „Va Bank”

  18 czerwca 2015 r w Szkole Podstawowej nr 4 po raz kolejny odbył się konkurs matematyczny „Va Bank”.
  W konkursie brały udział szkoły podstawowe z Piastowa: SP1, SP2, SP4. Każda placówka wystawiła 3 osobową reprezentację z klas 5-tych i 3 osobową reprezentację z klas 6-tych. Dzieci same decydowały o kategorii pytań, poziomie trudności zadań i zespołowo pracowały na wynik dla danej szkoły.
  Z przyjemnością informujemy, że nasze reprezentacje: 3 osobowa reprezentacja klas 5-tych, w składzie: Jakub Bojarowski, Andrzej Gwiazda i Kacper Gucewicz, a także 3 osobowa reprezentacja klas 6-tych, w składzie: Jakub Michalak, Marcin Przybyś i Kuba Tkaczyk wywalczyły I miejsce. Chłopcy byli bezkonkurencyjni, na wszystkie pytania odpowiedzieli prawidłowo.


  Brawo!!!
  A.Pałys

 • Wierszowany sukces Świetliczaków!                                                   

  Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w międzyświetlicowym konkursie "Wiersz o ekologii" organiozwanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Piastowie. Świetliczaki zdobyły II miejsce i wyróżnienia. 

  Laureacki konkursu: 

  II miejsce Julia Głowacka, klasa IIIa

  Wyróżnienie: Zosia Sadowska, klasa IIc

  Wyróżnienie: Martyna Gabryelska, klasa Ic 

  Gratulujemy naszym świetlicowym przyrodnikom! 

                                                                          Justyna Sobolewska 

 • ...z orzechami, z bakaliami, kokosowymi wiórkami, zwykła, mleczna, gorzka, biała...         

  ... dla mnie każda jest wspaniała...

  Dnia 19.05.2015r. nasza świetlica zamieniła się w bajkową fabrykę czekolady. W tym dniu obchodziliśmy długo wyczekiwany Dzień Czekolady. Świetliczaki dowiedziały się skąd pochodzi czekolada, w jaki sposób się ją otrzymuje, jakie jest jej zastosowanie. Nauczyliśmy się piosenki pt.:"Czeko,czeko". Na naszej gazetce zawisły prace plastyczne, które powstały przy użyciu opakowań po czekoladowych słodkościach. Świetliczaki również uczestniczyły w quizie wiedzy o czekoladzie. Na koniec pobawiliśmy się w świetlicowych cukierników tworząc słodkie dzieła sztuki na wafelkach przy użyciu płynnej czekolady. Mniam!Mniam!Zachęcamy do obejrzenia pamiątkowych zdjęć.

      Justyna Sobolewska

 • ŚWIĘTO SZKOŁY

   

  „Już setka nam minęła jak jeden dzień,  

  a setkę ma się w życiu tylko raz.

  I w drugą  razem  wkroczyć udało się

   A więc świętujmy w ten niezwykły czas”

   

  7 maja nasza szkoła obchodziła swoje święto. Minęło już 101 lat od powstania najstarszej w naszym mieście placówki oświatowej.

  Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w kościele parafialnym Świętego Michała Archanioła, którą koncelebrował proboszcz parafii ks. Hubert Kaliszewski. Dalsza część uroczystości odbyła się w szkole. W gali uczestniczyli: uczniowie szkoły wraz z nauczycielami, przedstawiciele władz samorządowych gminy: Burmistrz Miasta Piastowa p. Grzegorz Szuplewski, v-ce Przewodniczący Rady Miasta p. Kazimierz Dymek, p. Danuta Oleś dyr. ZOPO, dyr. placówki w latach 1966-74 p. Bolesław Kozłowski, p. Wanda Przybylak dyr. MOK, dyrektorzy piastowskich szkół i placówek oświatowych, absolwenci, kombatanci oraz rodzice uczniów. Uroczystościom towarzyszyły dwa sztandary: aktualny i historyczny.      

  W części oficjalnej, jako pierwsza głos zabrała pani Dyrektor Urszula Skrzypczak, która krótko przypomniała historię naszej szkoły. Historia ta sięga 1914r., kiedy „Jedynka” została otwarta przez Marię Sobolewską, zajmowała jeden pokój i liczyła 32 dzieci. W 1977r. została zamknięta, a w 1997r. reaktywowana, już w nowym budynku przy ul. Brandta 22, jako szkoła bez barier przystosowana do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Obecnie liczy ponad 500 uczniów. Pani Dyrektor wspominała też znanych absolwentów naszej szkoły: min. Zygmunta Kosewskiego i Zbigniewa Gęsickiego „Juno”. W swoim wystąpieniu podkreśliła, że jesteśmy szkołą nowoczesną, ale z bogatą tradycją.  Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta Piastowa pan Grzegorz Szuplewski, który życzył wielu sukcesów całej społeczności szkolnej. Do życzeń dołączyła się także Przewodnicząca Rady Rodziców pani Dorota Łubnicka-Grzymała, która prosiła min. uczniów, by dbali o dobre imię szkoły i nie szczędzili wysiłków w osiąganiu jak najlepszych wyników. Głos zabrał również pan Andrzej Siedlecki z Harcerskiego Kręgu Seniorów, absolwent „starej Jedynki”, podkreślając wagę kultywowanych w szkole tradycji. W imieniu uczniów głos zabrała Przewodnicząca SU Paulina Parol. W swoim przemówieniu podkreśliła, że Szkoła Podstawowa nr 1 to miejsce szczególne: „(…) To tutaj z codziennych radości budzi się nasza siła, chęć poszukiwania i odkrywania tego, co jeszcze nieznane. Jesteśmy dumni, że możemy być uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Piastowie.”  

  Tradycją Święta Szkoły jest rozstrzygnięcie konkursu z j. angielskiego „Nasza Jedyneczka” odbywającego się pod patronatem Burmistrza Miasta Miastowa. W tym roku odbyła się piąta edycja tego konkursu, a nagrody wręczała pani Dyrektor i Burmistrz Miasta. 

  101 urodziny uświetnił bogaty program artystyczny pt. „Wesołe życie Jubilatki”, w którym uczniowie zastanawiali się, co lubią w szkole i tworzyli Dzień Spełnionych Marzeń. Zaczęło się od: „To  chyba jasne!  6  lekcji wf-u i do domu.” Jednak prezentacja poszczególnych przedmiotów pozwoliła im wyciągnąć wniosek: „Wygląda na to, że w dniu marzeń chcielibyśmy mieć wszystkie te przedmioty i takie przerwy. Doświadczenia zdobyte w szkole na zawsze w nas pozostają…”. Program wypełniły też liczne piosenki w wykonaniu szkolnego chóru i tańce uczniów klas młodszych. Program przygotowali uczniowie kl. IVa i IVd pod kierunkiem Alicji Pałys, Agaty Sałacińskiej i Anny Kowalczyk. Tanecznie wspierali ich uczniowie kl. Ic, Id, IIIa i IIIc przygotowani przez pana Włodzimierza Ptaszka. Oprawę muzyczną oraz chór, składający się z prawie 80 uczniów, przygotował Bogdan Nidzgorski.

  Brawurowe wykonania piosenek przygotowanych przez p. Nidzgorskiego, wyśpiewanych przez chór i zagranych na różnych instrumentach muzycznych można wysłuchać w załącznikach. Ogromną niespodziankę wszystkim zgromadzonym gościom zafundowali nauczyciele, którzy wraz z uczniami wystąpili na scenie i śpiewali w chórze: M. Kozioł, K. Kruk, p. Pałys, L. Witrylak,  M. Karpińska, I. Skiba, A. Sałacińska, A. Kowalczyk, W. Zadroga, I. Krysińska , R. Korban i dyr. U. Skrzypczak. Do występów przyłączył się również absolwent naszej szkoły Bernard Pokorski. Uroczystość poprowadziła I. Zasada-Trzęsiara.  Po przedstawieniu goście zostali zaproszeni do obejrzenia wystawy prac plastycznych  obecnego na naszej uroczystości absolwenta Jedynki z 1938r. p. Ireneusza Wierzbowicza  oraz najlepszych prac plastycznych przygotowanych przez uczniów w ramach Tygodnia Talentów i Pasji. Wystawę p. Ireneusza Wierzbowicza można było oglądać jeszcze przez następny tydzień.  

  Obchody Święta Szkoły zakończyliśmy przy torcie, kawie i wspomnieniach.
   

     

                                      

  Katarzyna Kruk

  nauczyciel wspomagający SP1

 • TYDZIEŃ TALENTÓW I PASJI

   

  W dniach od 04.05 do 08.05 w naszej szkole odbył się  Tydzień Talentów i Pasji, w czasie którego uczniowie z klas młodszych i starszych mogli wystąpić przed zgromadzoną publicznością. Jest to impreza, która już na trwałe zrosła się z corocznymi obchodami Święta Szkoły.  Na małym i dużym holu w czasie przerw uczniowie prezentowali talenty recytatorskie, literackie np. autorskie wiersze, wokalne, taneczne, kulinarne oraz umiejętność gry na różnych instrumentach takich jak: gitara, pianino,  flet czy też skrzypce. Talenty sportowe uczniowie mogli zaprezentować na sali gimnastycznej, gdzie widzowie podziwiali m.in. pokazy akrobatyczne, karate i judo. W salach, gdzie są tablice multimedialne można było zobaczyć prezentacje przygotowane przez uczniów m.in. film o harcerstwie i pokaz matematyczny. Ponadto przez cały tydzień na holu głównym szkoły można było podziwiać prace plastyczne i literackie naszych uczniów oraz wystawę obrazów i grafik najstarszego absolwenta SP1 p. Ireneusza Wierzbowicza. Wszystkie pokazy cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony widzów: uczniów, nauczycieli i rodziców oraz chcących się zaprezentować twórców. Nie można było oprzeć się wrażeniu, że impreza ta jest bardzo potrzebna całej społeczności szkoły i daje wszystkim wiele radości i satysfakcji. Dlatego wszystkich już dziś zapraszamy za rok. Zdjęcia z pokazów można zobaczyć w zakładce - album fotograficzny.

   

  Jacek Furmański

   

 •  

   

     Zapraszamy do wysłuchania chóru szkolnego SP1, którego występy uświetniały ważne uroczystości.

  Oto niektóre utwory w wykonaniu naszych uczniów:

  • „Kolęda dla nieobecnych” - dedykowana pamięci p. Bożeny Hryniewickiej, nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej – wspaniałemu pedagogowi i wychowawcy wielu pokoleń

   

  KOLĘDA_DLA_NIEOBECNYCH__CHÓR.mp3

   

  • Wiązanka francuska”, „Serduszko puka w rytmie cza-cza”,  „Na Nowy Rok” oraz „Merry Christmas”  –  utwory wykonane na  Koncercie Noworocznym

   

  WIĄZANKA FRANCUSKA_222_mp3.mp3

  SERDUSZKO_PUKA___W RYTMIE CZA-CZA  CHÓR.mp3

  NA NOWY_ROK___CHÓR.mp3

  MERRY_CHRISTMAS___CHÓR.mp3

   

  • Niepodległość”  - utwór wykonany na akademii z okazji Święta Niepodległości

   

  NIEPODLEGŁOŚĆ_222_mp3.mp3

   

  Zapraszamy również do wysłuchania piosenki „Nie zapominajcie” zamieszczonej w archiwum r. szk. 2013/2014 pod tekstem -  Żegnaj szkoło.

   

   

 • Sukcesy uczniów w konkursie FOX

  Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX odbywa się pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jego ideą jest motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego poprzez udział w teście, do rozwiązania którego potrzeba odpowiedniej dla danej kategorii wiekowej wiedzy gramatycznej, słownikowej, kulturoznawczej oraz z zadanej lektury. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów wszystkich typów szkół i odbywa się w 5 kategoriach wiekowych. W tym roku odbyła się już XV edycja. Do udziału przystąpiło ponad 4000 uczniów. Nasza szkoła reprezentowana była w dwóch kategoriach - Kittens (klasy III i IV) oraz Bunnies (klasy V i VI). Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 osiągnęli wysokie wyniki:

   

  Kategoria Kittens:

   

  Maksymilian Skiba - laureat

  Tymoteusz Sochacki - bardzo dobry

  Barbara Gwiazda - bardzo dobry

  Helena Panfil - bardzo dobry

  Anna Romańska - bardzo dobry

  Zuzanna Matysiak - bardzo dobry

  Maciej Piechociński - dobry

  Maria Rokicka - dobry

   

  Kategoria Bunnies:

   

  Kacper Guzewicz - bardzo dobry

  Zuzanna Chłosta - bardzo dobry

  Barbara Rowińska - bardzo dobry

  Paulina Parol - dobry

   

  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów językowych!

  Szkolni koordynatorzy: Iwona Skiba, Agnieszka Gołda

 • WYNIKI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU "KANGUR MATEMATYCZNY"


  19 marca odbył się Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny". Wzięło w nim udział 57 uczniów naszej szkoły. Z przyjemnością informujemy, że wyróżnienia otrzymali:


  Kategoria Żaczek (klasy2):
  Kapusta Zuzanna
  Niełaczny Michał
  Urbaniak Julia

  Kategoria Maluch (klasy3):
  Gwiazda Jan

  Kategoria Maluch (klasy4):
  Czosnek Julia

  Kategoria Beniamin (klasy5):
  Guzewicz Kacper
  Gwiazda Andrzej

  Gratulujemy!
  Nauczyciele Matematyki

 • Spotkanie Świetliczaków z geologiem    

  W miniony czwartek tj.30.04.2015r. naszą świetlicę odwiedził geolog p.Alicja Sobolewska. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca geologa i hydrogeologa. Pani Alicja opowiedziała nam o powstaniu naszej planety, o budowie ziemi. Świetliczaki mogły obejrzeć pod lupą ciekawe minerały i skamieniałości. Nasz gość na podstawie zdjęć przedstawił nam kilka ciekawostek ze świata flory i fauny. Dzieci mogły zaznajomić się z narzędziami potrzebnymi do pracy w zawodzie geologa czy też obejrzeć mapy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się doświadczenia przeprowadzone przez p.Alicję. Świetliczaki miały mnóstwo pytań i zaprosiły p.Alicję na kolejne zajęcia. Być może ktoś z was w przyszłości zostanie geologiem?

           Justyna Sobolewska


 • III FESTIWAL NAUKI „SKOŁOWANY WEEKEND”

  W sobotę i niedzielę ( 25 i 26 kwietnia ) uczniowie Szkoły Podstawowej nr1, w ramach działań Szkoły Odkrywców Talentów, uczestniczyli w III Festiwalu Nauki. Festiwal odbywał się w Gmachu Matematyki i Nauk Informacyjnych
  Politechniki Warszawskiej.
  „Skołowany Weekend” miał formę krótkich wykładów, dostosowanych do wieku i wiedzy słuchacza. Wykłady prowadzone były przez członków Kół Naukowych z uczelni warszawskich: Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Handlowej, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
  Nasi uczniowie biorąc udział w projekcie mieli doskonałą okazję do odkrywania i pogłębiania swoich zdolności. Uczestniczyli w następujących wykładach:
  1. Czekolada na obiad i chipsy na śniadanie - smacznego?
  2. Pokaz ptaków drapieżnych i kur ozdobnych.
  3. Kolorowa chemia.
  4. Nowoczesne gadżety elektroniczne – wady i zalety. Podstawy cyber-zagrożeń – niebezpieczna sieć?

  Szkolni koordynatorzy
  A.Pałys i A. Lewczuk

 • "POZNAJEMY NASZĄ PLANETĘ ZIEMIĘ"

  W kwietniu w naszej szkole odbył się Tydzień Małego Przyrodnika pod hasłem "Poznajemy naszą planetę Ziemię".  W tym czasie gościły u nas uczennice Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Szymanowie. Pokazały one niektórym klasom doświadczenia z dziedziny świata fizyki. Uczniowie z klasy II b zaprezentowali przedstawienie zatytułowane "Co słychać w lesie". Na koniec widowiska zostały wręczone nagrody z III Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego. Klasy młodsze wzięły  udział w pokazie mody ekologicznej. Odbyła się także żywa lekcja przyrody. Prezentowane na niej były różne dziedziny: świat pod mikroskopem,  układ słoneczny, budowa człowieka, las i jego mieszkańcy. Każdy uczestnik mógł nie tylko dotknąć eksponatu, ale również w formie zabawy poszerzyć swoją wiedzę na temat otaczającego  go środowiska.  Na koniec Tygodnia Małego Przyrodnika postanowiliśmy uświetnić obchody 20 -lecia istnienia Stowarzyszenia Sprawni Razem, gdzie nasi uczniowie zaprezentowali piosenki i wiersze o tematyce ekologicznej.  

  Agnieszka Mazurek

   

                                                                                                                       

 • MISTRZ ORTOGRAFII

  17.04.2015r.w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny dla klas II i III. Nasza szkołę na poziomie klas drugich reprezentowały: Michalina Dobek kl. IIa, Natalia Urbaniak kl. IIc, Aleksandra Jung kl. IId oraz z klas trzecich: Roksana Wyrkowska kl. IIIa, Przemysław Rybkiewicz kl. IIIb, Patryk Drewniak kl. IIIb.

  Tytuł Mistrza Ortografii na poziomie klas drugich – I miejsce otrzymała Julia Urbaniak z kl. IIc

  Tytuł Mistrza Ortografii na poziomie klas trzecich  - I miejsce otrzymał Przemysław Rybkiewicz z kl. IIIb.

  GRATULUJEMY!

  Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

strona: