Szkoła Podstawowa Nr 1 im.Stanisława Staszica w Piastowie
Strona główna
 • WYNIKI KONKURSU MATEMATYCZNEGO „ASIK” 

  Z przyjemnością informujemy, że do II etapu zakwalifikowały się następujące osoby:


  Klasy IV:

  1. Głuszak Szymon
  2. Gwiazda Barbara
  3. Gwiazda Jan
  4. Lichoń Karol
  5. Rybkiewicz Przemysław
  6. Wiktorzak Jan
  7. Zięba Maksymilian

  Klasy V:

  1. Czosnek Julia
  2. Hadała Maciej
  3. Stosio Natalia

  Klasy VI:

  1. Bojarowski Jakub
  2. Chłosta Zuzanna
  3. Fanderejewski Cezary                       
  4. Gładki Tomasz
  5. Guzewicz Kacper
  6. Gwiazda Andrzej
  7. Rzepińska Helena


  Komisja Konkursowa w składzie:
  Katarzyna Kruk
  Alicja Pałys

 • UWAGA RODZICE!

  21 stycznia 2016r. odbędzie się   w naszej szkole BAL KARNAWAŁOWY:

  • dla uczniów klas I – III w godz. 14.00 – 16.30
  • dla uczniów klas IV – VI – w godz. 17.00 -20.00.

   

  26 stycznia godz. 16.00 będzie miał miejsce KONCERT NOWOROCZNY przygotowany przez naszych uczniów pod kierunkiem nauczycieli.

   

  W czasie ferii zimowych w dniach 1  - 14 lutego 2016r. zorganizowana  będzie w naszej szkole „ZIMA W MIEŚCIE” w godz. od 10.00 do 13.00.

   

  REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE w naszej parafii odbędą się w dniach 09, 10, 11 marca 2016r.

 •  

  NASZE UCZENNICE FINALISTKAMI

  KURATORYJNEGO KONKURSU JĘZYKA POLSKIEGO – ETAP WOJEWÓDZKI

   

  Do etapu wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego Języka Polskiego zakwalifikowały się dwie uczennice z klas szóstych : Cecylia Olech z kl. VIa oraz Alicja Chojnacka z klasy VIc.

  Czas na przygotowanie był bardzo krótki- około miesiąca, kiedy należało przeczytać cztery powieści (bardzo obszerne ), tomik wierszy Wiesławy Szymborskiej i obejrzeć film. Jesteśmy dumni z osiągnięć Cecylii i Ali, które są finalistkami konkursu. Wykonały piękną i ważną pracę.

  Gratulujemy.

   

  Ewa Pulik – nauczyciel języka polskiego

 • NOWOŚCI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

  W ramach projektu „Książki naszych marzeń” zamówiliśmy 115 nowości wydawniczych. Wśród nich zostały uwzględnione propozycje naszych uczniów. Są to m. in. serie:  „Percy Jackson i bogowie olimpijscy”, „Olimpijscy herosi” „Radek Szkaradek”, „Scherlock Lupin i Ja”, „Seria z dreszczykiem” oraz wiele innych. Zamówione zostały również książeczki z serii „Pierwsze czytanki” oraz „Czytam sobie” dla najmłodszych. Książki są już opracowane i przygotowane do wypożyczania.

  Biblioteka została również wzbogacona o nowe pozycje dzięki Radzie Rodziców, której składamy serdeczne podziękowania za zakup 25 egzemplarzy nowej lektury do klasy 2 „O zajączku Filipie, który za strachu dokonał wielkich czynów”. Książka jest już dostępna dla uczniów.

  Zapraszamy do biblioteki.

   

  Małgorzata Zwolińska

   

 • Pełnych radości, pokoju

  Świąt Bożego Narodzenia

  oraz wiele pomyślności i sukcesów

  w nadchodzącym Nowym Roku

  życzy całej społeczności szkolnej

  Urszula Skrzypczak

  Dyrektor szkoły

   

 • ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE

  Okres Bożego Narodzenia to czas radosnego świętowania, kolędowania, łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń. W tym roku uczniowie klas IIa i VIb przygotowali apel ukazujący wydarzenia z Betlejem, zwane „Jasełkami”. Spotkali się z sympatycznym odbiorem publiczności szkolnej, która na zakończenie włączyła się do wspólnego kolędowania.

  Apel został przygotowany pod kierunkiem nauczycieli: Joanny Urbaniak, Elżbiety Trawczyńskiej, Włodzimierza Ptaszka oraz Radosława Korbana.

  Elżbieta Trawczyńska

   

 • „…Nad ranem kiedy dzieci rozpakowały prezenty Mikołaj przez swoją magiczną kule zobaczył, że wszędzie panuje radość. Kiedy wszyscy zasiedli przy wspólnym śniadaniu Mikołaj zobaczył, że nos renifera Rudolfa stał się prawdziwy i odtąd ludzie uwierzyli , że w święta wszystko jest możliwe…”

  To fragment opowiadania pt: „ Mikołaj i renifer Rudolf”. Autorami są dzieci z klasy 3a: Zuzanna Kapusta, Barbara Świtek, Zuzanna Świtek, Michalina Dobek, Natalia Tracz, Antonina Plewko, Tymoteusz Koziarek i Zofia Sadowska. Opowiadanie zostało napisane pod kierunkiem p. Małgorzaty Zwolińskiej. Opracowaniem graficznym bajki zajęła się p. Ewelina Grudzińska. Dziś w świetlicy szkolnej zapachniało świętami… P. Dyrektor przeczytała świetliczakom opowiadanie. Każdy z nas uwierzył, że w święta to co nieosiągalne staje się możliwe. Gratulujemy trzecioklasistom talentów i czekamy na dalsze równie piękne opowiadania. Świąt pełnych pozytywnych wrażeń życzą dzieci, Dyrektor i nauczyciele świetlicy.

                Justyna Sobolewska

 • Każdy może zostać św.Mikołajem, to prawda...

  W dniach 21-22 grudnia 2015r. odbyła się Świetlicowa Aukcja Charytatywna. Jak co roku można było kupić stroiki i ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci i nauczycieli świetlicy. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na Fundusz Wycieczkowy dla klas I-III. Dziękujemy za okazane serce.

            Justyna Sobolewska

 • JASEŁKA  - filia
  21 GRUDNIA 2015 R.


  Na dworze jesienna aura, a w szkole nastrój niezwykle uroczysty i świąteczny. W holu, obok pięknie przystrojonej bożonarodzeniowej choinki stoi żłobek, pokryty słomą. Przy nim Matka Boska z dzieciątkiem Jezus, święty Józef, śnieżnobiałe anioły i weseli pastuszkowie. To dzieci z klasy integracyjnej- I e, pod wodzą p. Moniki Jastrzębskiej, p. Wandy Zadrogi i p. Włodzimierza Ptaszka, przygotowują się do występu. Po chwili hol zapełnia się widzami. Wśród nich p. Dyrektor Urszula Skrzypczak, p. Wicedyrektor Katarzyna Sowińska- Wojtaś, ksiądz Wojciech, uczniowie klas I f, I g, I h, I i
  wraz z nauczycielami, pracownicy szkoły oraz rodzice dzieci.
  Milkną rozmowy. Wszyscy słuchają w skupieniu kolęd i opowieści
  o narodzinach Pana Jezusa.

  Jasełka kończą się wspólnym kolędowaniem, które budzi jedność i powoduje,
  że ta wyjątkowa chwila jest dla dzieci i dorosłych bardzo ważna.

  ***

  Po występie kl. I e- p. Paulina Kaliściak, nauczycielka j. angielskiego, rozdała nagrody, które uczniowie otrzymali za udział w konkursie z tego przedmiotu.

  ***

  Na zakończenie p. Dyrektor Urszula Skrzypczak zrobiła wszystkim miłą niespodziankę, bo przeczytała książkę, którą napisały dzieci z klasy III. SP-1
  w Piastowie, zachęcając w ten sposób pierwszoklasistów do pracy twórczej. Uczniowie słuchali z wielką uwagą. Widać było, że słuchaczom podoba się książka oraz to, że Pani Dyrektor im czyta.
  Na zakończenie wszyscy złożyli sobie świąteczne życzenia.

   

   

  Bożena Madejska
   wychowawczyni klasy I f

 • KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

   

  16.12.15 odbył się w bibliotece szkolnej Konkurs Pięknego Czytania dla klas V. Dzieci czytały wybrane przez siebie  fragmenty książek o tematyce mitologicznej, a następnie prezentowały teksty wylosowanych książek. Ocenie podlegała płynność czytania, intonacja, bezbłędność oraz ogólny wyraz artystyczny. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, wzbogacenie słownictwa i wdrażanie do pięknego czytania. Wysoki poziom umiejętności uczestników konkursu sprawił, że wyłonienie zwycięzcy czytania nie było łatwe. A oto laureaci:

  I miejsce - Zuzanna Matysiak  kl. 5d.

  II  miejsce- Maria Romanowska kl. 5b

  III miejsce-Emilia Olech oraz Marcin Gajda- kl. 5a      

  GRATULUJEMY !

   

  Małgorzata Zwolińska    

   

 • "Kłopoty w Laponii" czyli wielkie zmagania skrzatów ze Szkoły Podstawowej nr 1 z podarunkami od św.Mikołaja 

  "To on Mikołaj Święty, nikt nie wie co w worku tkwi...

  ten sam choć niepojęty, kochani chodźcie pomożemy mu..."

  Tak cztery wesołe skrzaty z dalekiej Laponii pomagały Mikołajowi w przygotowywaniu prezentów dla świetliczaków podczas Świetlicowej Imprezy Mikołajkowej, która odbyła się 14 grudnia 2015r. W rolę skrzatów wcielili się nauczyciele : Ewelina Grudzińska, Aleksandra Buchta-Galińska, Iwona Krysińska i Kamila Lewandowska. Skrzaty zagrzewały się do pracy śpiewając i tańcząc. Podróżując po świecie oglądały sceny z życia dzieci - Jurka (p. Piotr Kapuściński), Agatki i Ani (p. Justyna Sobolewska ) i mamy (p. Ewelina Kalita). Na koniec przybył Mikołaj (p. Anna Brzezińska) i zanim rozdał dzieciom prezenty zatańczył ze wszystkimi postaciami zumbę. Po otrzymaniu upominków świetliczaki mogły poczęstować się domowymi ciasteczkami - reniferkami. Mamy nadzieję, że wszystkie dzieci dobrze się bawiły. 

  "Skrzaty, pamiętajcie tylko i dzieciach z Piastowa...

  Są mi one szczególnie bliskie i były w tym roku naprawdę grzeczne. 

  Zaraz rozdam im upominki, ale wcześniej moje kochane skrzaty

  może dajcie tu jakąś muzyczkę i zatańczymy." 

                                                                                             Justyna Sobolewska 

 • ŚWIĄTECZNE WARSZTATY

   

  Posłuchaj niedługo już

  Świąteczny nam nastrój zagra w duszy

  Choinkę przystroi ktoś

  I dzieląc opłatkiem znów się wzruszy

   

   

  Magię zbliżających się Świąt mogliśmy poczuć już 10 grudnia 2015 roku, kiedy
  to z inicjatywy Rady Rodziców w Szkole Podstawowej nr 1 w Piastowie zorganizowane zostały warsztaty świąteczne dla uczniów, ich rodziców i nauczycieli. Na stołach pojawiły się materiały plastyczne, z których wyczarowane zostały bombki, choinki, stroiki oraz karty świąteczne.  W tle dało się słyszeć płynące dźwięki kolęd wprowadzających wszystkich
  w świąteczny nastrój. Zorganizowanie takich warsztatów pozwoliło uczniom i rodzicom poznać różnorodne techniki plastyczne, odkryć skrywane talenty, a nam nauczycielom poszerzyć własny warsztat pracy o nowe doświadczenia i pomysły. Była to także doskonała okazja do wspólnego spędzania czasu i bliższego poznania się.  Na wielu twarzach zagościł uśmiech, ponieważ nic tak nie cieszy, jak wykonana przez siebie ozdoba świąteczna, która upiększy nasze choinki i domy. Powstałe prace zostały przeznaczone na "Kiermasz świąteczny" zorganizowany w naszej szkole.

  Dzięki takiej inicjatywie mogliśmy zatrzymać się na chwilę i znów poczuć ducha Świąt Bożego Narodzenia.

  Dziękujemy Radzie Rodziców za tę świąteczną inicjatywę.

  Iwona Skiba

 • MIKOŁAJKI

  Chociaż za oknami dodatnia temperatura i brak oznak zimy, w naszej szkole od 7 grudnia zagościła świąteczna atmosfera. Pojawiły się bożonarodzeniowe  dekoracje, a wchodzących do szkoły uczniów mile zaskoczyły świąteczne  przeboje. Tradycyjnie, jak co roku, o tej porze przybył do nas Święty Mikołaj z workiem pełnym słodkich niespodzianek. W budynku filialnym Mikołaj  odwiedził uczniów nieco wcześniej bo już 4 grudnia. Dla wszystkich były to  dni radości i gorących wrażeń.

  M. Zielińska

 •  

  Nasza Szkoła bierze udział w Programie RUN

   

  Nasz szkoła od kilku lat wdraża elementy oceniania kształtującego, które są częścią projektu Szkoły Uczącej Się. Od tego roku szkolnego bierzemy także  udział w programie RUN. Run to skrót od nazwy - Rozwijanie Uczenia się i Nauczania.

   Celem programu jest stworzenie w szkole kultury współpracy grup nauczycieli, dzięki czemu będą się oni koncentrowali na efektywnym uczeniu się uczniów na lekcji i poza nią oraz doskonaleniu procesu nauczania i uczenia się, wskazując uczniowi efekty jego pracy i możliwości dalszego jego rozwoju.

  W ramach tego projektu 28 listopada 2015r. odbyły się w naszej szkole  warsztaty regionalne. W naszych szkolnych progach gościliśmy grupę PP z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Adamowie. Warsztaty poprowadziły trenerki CEO, pani  Anna Kępińska i pani Mirosława Rokicka. Tematem warsztatów było poznanie
  OK-obserwacji, jako narzędzia służącego doskonaleniu nauczania poprzez monitorowanie wdrażania strategii oceniania kształtującego. Warsztaty odbywały się w ramach działania Całościowy Rozwój Szkoły – poziom zaawansowany programu Szkoła Ucząca Się.

  Warsztaty dały nam kolejny zastrzyk pozytywnej energii do działania
  w projekcie. Pozwoliły na wymianę doświadczeń i zaplanowanie OK – obserwacji
  w naszych szkołach. Jesteśmy pewne, że stanie się ona stałym elementem pracy Grup Przyjaznych Przyjaciół, a z czasem zyska kolejnych zwolenników wśród nauczycieli.

   

  Agnieszka Gołda


        

   

   

 • WYNIKI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO Z JĘZYKA
  ANGIELSKIEGO "ENGLISH POEMS" 


  Z przyjemnością informuję, że Aleksandra Gołda, uczennica klasy 3c, zdobyła 1 miejsce w kategorii klas 1-3 w konkursie organizowanym przez SP 2 w Piastowie, a uczennica klasy 1h Sarah Kapelanski 3 miejsce.
  Finał konkursu miał miejsce 10.12 o 14.00 w SP 2 w Piastowie.

  Gratulujemy!
  Magdalena Materska-Orych. 

  TIGERS` CHRISTMAS

  W dniach 16.11 – 07.12 odbył się w szkole konkurs plastyczno –językowy dla klas pierwszych Tigers` Christmas. Warunkiem uczestnictwa było wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką na temat Tiger` Christmas (Boże Narodzenie w świecie bohatera podręcznika Tiger). W pracy musiały pojawić się nazwy związane z tradycjami świątecznymi w Wielkiej Brytanii.

  Wyniki konkursu:

  I MIEJSCE:  NATALIA RYCZKO 1C

  II MIEJSCE:  MIKOŁAJ NIEŁACZNY 1D

  III MIEJSCE:  ROBERT PAROL 1C

  WYRÓŻNIENIE:  KASIA PIWOWAREK 1B

  WYRÓŻNIENIE:  ZOSIA ANISZEWSKA 1C


  W konkursie wzięło udział 25 uczniów klas pierwszych – wszystkim serdecznie dziękujemy.
  Prace konkursowe są  eksponowane w holu szkolnym i w sali nr 9, a nagrody
  i dyplomy zostaną rozdane na najbliższym  apelu.

                                                                            
                                     GRATULACJE!!!

  Członkowie komisji konkursowej: Magdalena Materska –Orych, Agnieszka
  Gołda, Kamila  Lewandowska   

 •  

  JEDYNECZKA 2015

   

  W poniedziałek dnia 23 listopada 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Piastowie odbyła się już szósta edycja Międzyszkolnego Konkursu języka angielskiego i wiedzy o Wielkiej Brytanii „JEDYNECZKA 2015” W konkursie uczestniczyli uczniowie dwóch piastowskich szkoł podstawowych z klas 4-6. W ciągu 60 minut 20 uczniów mogło wykazać się wiedzą na temat życia i twórczości Wiliama Szekspira także z zakresu słownictwa gramatyki i komunikacji w języku angielskim. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za „sportową postawę” w trakcie trwania konkursu a nauczycielom ze Szkół Podstawowych nr 2 i 1 dziękujemy za pozytywny odzew i trud włożony w przygotowanie swoich wychowanków.

  Gratulujemy uczestnikom konkursu a szczególnie laureatom. Życzymy dalszych sukcesów w zgłębianiu wiedzy o „kraju wyspiarzy”i ich języku.

  See you soon!!!

  Laureaci konkursu:

  klasy IV

  Barbara Gwiazda SP1 - I miejsce

  Helena Panfil SP1 - II miejsce

  Przemysław Rybkiewicz SP1 - III miejsce

   

  klasy V

  Kacper Tymiński SP2 - I miejsce

  Franciszek Przybyłowski SP1- II miejsce

  Aleksandra Ulejczyk SP1 - II miejsce

  Oliwia Iwańska SP2 - III miejsce

  klasy VI

  Martyna Michalska SP2 - I miejsce

   Zuzanna Chłosta  SP1 - II miejsce 

  Cecylia Olech SP1- III miejsce
   

 • WYNIKI II ETAPU KONKURSU KURATORYJNEGO Z MATEMATYKI

  Z przyjemnością informuję, że Andrzej Gwiazda, uczeń klasy 6a, 
  zakwalifikował się do III (wojewódzkiego) etapu Konkursu Kuratoryjnego z 
  Matematyki. Andrzej w II etapie otrzymał 100% punktów możliwych do zdobycia.

  III (ostatni) etap konkursu odbędzie się 15 stycznia 2016 r.

  Gratulujemy i trzymamy kciuki!!!
  Alicja Pałys 

 •  

  WYNIKI II ETAPU KURATORYJNEGO KONKURSU Z JĘZYKA POLSKIEGO

  Do tegorocznego konkursu kuratoryjnego z języka polskiego przystąpiło 17 uczniów z klas piątych i szóstych. Do drugiego  etapu zakwalifikowali się : Natalia Grzymała z kl. Vc, Olech Cecylia z kl. VIa, Katarzyna Bryks, Kacper Guzewicz , Alicja Chojnacka, Paulina Parol z kl. VIc. Przed uczniami obecnie etap wojewódzki konkursu, do którego przygotowują się dwie uczennice - Alicja Chojnacka i Cecylia Olech. Każdy z tych uczniów ma za sobą ogromny wysiłek polegający na czytaniu lektur do każdego etapu, opanowaniu programu z nauki o języku i teorii literatury. Gratulujemy osiągnięć.

           Ewa Pulik – nauczyciel j. polskiego

 • ŚWIETLICZAKI WIEDZĄ JAK BYĆ BEZPIECZNYM W SIECI CZYLI GOŚCIE, GOŚCIE…

  W miniony poniedziałek tj.23.11.2015r. gościliśmy w naszej świetlicy informatyka – pana Jana Galińskiego. Nasz gość przygotował dla nas prezentację na temat bezpieczeństwa w internecie. Świetliczaki dowiedziały się jak korzystać z internetu, jakie strony odwiedzać, co zrobić , aby czuć się bezpiecznym w sieci.  A oto kilka rad dla każdego: dyskretność, anonimowość, dystans i  zachowanie prywatności. I pamiętajcie, że wszystko zależy od was. Sami decydujecie, w jakie działalności się zaangażować i jakie informacje udostępnić. Na koniec zajęć stworzyliśmy kilka ulubionych lub wymarzonych gier internetowych. Nasze prace można obejrzeć na stronie internetowej szkoły. Zapraszamy!

    Justyna Sobolewska

 • WKRÓTCE ANDRZEJKI

   Z przyjemnością informujemy, że w czwartek 26 listopada w godzinach 17.00 – 19.30 odbędzie się w naszej szkole zabawa andrzejkowa. Aby tradycji stało się zadość uczniowie w swoich klasach będą mogli spotkać się, aby w swoim gronie powróżyć sobie i poznać polskie zwyczaje andrzejkowe. Przypominamy Państwu o obowiązku punktualnego odbioru dzieci, o pisemnych zgodach na udział w zabawie  i ewentualnie zgodach  na samodzielny powrót dziecka do domu.

       Joanna Chłosta – opiekun Samorządu Szkolnego

strona: