Szkoła Podstawowa Nr 1 im.Stanisława Staszica w Piastowie
Strona główna
 • ŚLUBOWANIE KLAS PIERSZYCH

  Dzień 22 października 2015 roku w naszej szkole to bardzo ważna data dla uczniów klas Ia , Ib, Ic i Id.
  W tym bowiem dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Piastowie im. Stanisława Staszica.

  Prowadząca powitała zaproszonych gości, dyrekcję szkoły, nauczycieli i rodziców,   a szczególnie gorąco zostali przywitani bohaterzy uroczystości- uczniowie klas pierwszych.

    W części artystycznej uczniowie  zaprezentowali umiejętności wokalne i recytatorskie, do której dzieci przygotowywały się od września pod kierunkiem swoich wychowawców          i nauczyciela rytmiki pana Włodzimierza Ptaszka. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę z oczu rodziców.

  Następnie w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką.

  Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Urszula Skrzypczak dokonała pasowania na ucznia dotykając symbolicznym ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych.

  W miłej atmosferze życzenia dzieciom złożyli: Pani Dyrektor Szkoły , przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie z klas szóstych, którzy przygotowali dla swych młodszych kolegów miłe niespodzianki.

   Następnie była chwila na pamiątkowe zdjęcia  Pełni wrażeń, w towarzystwie wzruszonych rodziców, dzieci wróciły do domów.

  Anna Brzezińska

   

   

   

   

 • WYNIKI KONKURSU KURATORYJNEGO Z MATEMATYKI

  Miło nam poinformować, że Jakub Bojarowski i Andrzej Gwiazda, uczniowie klasy 6a, zakwalifikowali się do II etapu Konkursu Kuratoryjnego z Matematyki.

  Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu, który odbędzie się 18 listopada 2015.
  Nauczyciele matematyki

 • POBIJMY RAZEM RECORD!

  Już po raz trzeci – z okazji ogłoszonego przez Europejską Radę Resuscytacji na dzień 16 października „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca „ pod nazwa „Restart a Heart” nasza szkoła podjęła się wyzwania koordynacji próby pobicia rekordu w resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Całe wydarzenie odbyło się 16 października 2015r. i polegało na jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej na jak największej ilości fantomów, a co za tym idzie przez jak największa ilość osób. Wydarzenie to rozpoczęło się  dokładnie w południe i trwało pół godziny. W pobijaniu rekordu uczestniczyli uczniowie, nauczyciele naszej szkoły, a także  zaproszeni rodzice. Wszyscy w rytm piosenki „Stayin Alive” zespołu Bee Gees, która znakomicie oddaje tempo uciskania z wielkim zaangażowaniem przystąpili do akcji. Mamy nadzieję, że to wydarzenie zwróciło się uwagę wszystkim jak ważna jest umiejętność udzielania pomocy, a co za tym idzie ratowania życia drugiego człowieka.

   

  Alina Lewczuk

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

          Dzień Edukacji Narodowej upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona    z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zalegalizowana przez Sejm Rozbiorowy 14 października 1773 r. To dzień szczególny - święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych, co szkoły prowadzą i nadzorują.

          W tym roku akademia z tej okazji  odbyła się w środę 14 października.

   W części oficjalnej swoje przemówienie – skierowane do  wszystkich pracowników szkoły, uczniów i rodziców – wygłosiła: Dyrektor Szkoły Pani Urszula Skrzypczak wspominając o historycznych początkach oświaty polskiej i  podkreślając  jej znaczenie w czasach obecnych i szybko zmieniającej się rzeczywistości. Wszystkim nauczycielom przekazała najlepsze życzenia.  W imieniu  Rodziców głos zabrała  Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Dorota Łubnicka-Grzymała, która dziękując za trud i pracę wkładaną w nauczanie  i wychowanie dzieci przekazała na ręce Pani Dyrektor kosz cukierków dla wszystkich pracowników z uwagą, że w tym dniu – wyjątkowo – żadne słodycze nie tuczą..  Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego , uczennice Maja Sopeła i Paulina Parol złożyły najlepsze życzenia dyrekcji, nauczycielom  i wszystkim pracownikom szkoły.

            Po części oficjalnej uczniowie klas VIa i  IIc zaprezentowali  przygotowany pod kierunkiem pani Joanny Kalwajtys-Chłosty i pani Elżbiety Ubaniak program artystyczny muzycznie okraszony przez szkolny chór prowadzony przez pana Bogdana Nidzgorskiego. Wiersze, piosenki i krótka scenka ze szkolnego życia były uczniowskim sposobem na podziękowanie wszystkim tym, którzy na co dzień kształtują ich serca i umysły. Uroczystość przebiegająca w wyjątkowej atmosferze zakończyła radośnie zaśpiewana piosenka „ Więc choć pomaluj mi świat’  prze trio uczennic klas szóstych Małgorzatę Majchrzak, Aleksandrę Strzelecką i Helenę Rzepińską, z towarzyszeniem chóru szkolnego. Wręczenie wszystkim nauczycielom kolorowych tulipanów wykonanych techniką papieroplastyki przez uczniów klas trzecich zakończyło tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej.

   

         Beata Proczek

   

   

 • DZIEŃ OTWARTEGO PORADNICTWA

                 Dnia 14 października 2015r. (środa) w godzinach od 17.00 do18.30  w budynku głównym naszej szkoły odbył się  DZIEŃ OTWARTEGO PORADNICTWA. 

  W holu głównym do dyspozycji rodziców byli reedukatorzy, logopedzi, nauczyciele korektywy oraz psycholog szkolny.

 • Dzień Papieski

   

   

  Dnia 8 października w naszej szkole odbył sie apel z okazju 15 Dnia Papieskiego. Uczniowie klasy IV c  przypomnieli całej społeczności szkolnej postać Jana Pawła II jako "pielgrzyma i przyjaciela dzieci i ludzi młodych". Dzieci przeprowadziły nas przez kraje świata, w których odbyły sie Światowe Dni Młodzieży, a "Jan Paweł II, który dostał przepustkę z nieba", przypomniał nam najwazniejsze działania płynące ze spotkań młodzieży. Na koniec Smok Wawelski zaprosił wszystkich do udziału w tak pięknym wydarzeniu, jakie mam mieć miejsce w Krakowie w 2016 roku - Spotkanie młodych. Pokaz klasy IV c uświetnił występ szkolnego chóru, który wykonał dwie ulubione pieśniOjca Świętego - "Barkę" i "Abba Ojcze".

  Monika Run

   

 •  

  V ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

  Już po raz kolejny Szkoła Podstawowa nr 1 włączyła się w obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Tegoroczna akcja trwała od 21-25 września i przebiegała pod znanym
  z poprzednich edycji hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.

  Przez cały tydzień uczniowie z SP1 uczestniczyli w różnych grach mających na celu przypomnienie sobie tabliczki mnożenia. W czwartek, 24 września, do egzaminów ze znajomości tabliczki mnożenia mogli przystąpić mieszkańcy Piastowa, a w piątek, 25 września, uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły.
  Od samego rana Komisje Egzaminacyjne z klasy 5a przeprowadzały krótkie egzaminy ze znajomości tabliczki mnożenia.
  Chętni wybierali los z 5 przykładami mnożenia. Jeżeli uczestnik podał wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywał tytuł: ,, Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Taka umiejętność udała się  205 osobom. 

  Obchody  Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły wiele pozytywnych emocji wśród uczniów, pobudziły chęć do zdrowej rywalizacji, a radosna atmosfera panująca tego dnia pomagała uczniom w bezstresowym zdawaniu egzaminów.


  Nad całością akcji czuwały panie koordynatorki: Alicja Pałys i Katarzyna Kruk


   

   

 • NASI UCZNIOWIE NA FESTIWALU NAUKI W WARSZAWIE

   

  Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 uczestniczyli w XIX Festiwalu Nauki w Warszawie.

  Jest to niewątpliwie największy festiwal naukowy w Polsce, który popularyzuje wiedzę, mówi o najnowszych odkryciach, a także pomaga znaleźć odpowiedzi na szereg pytań dotyczących otaczającego nas świata.

  W tym roku, tak jak w latach poprzednich, imprezy festiwalowe były bardzo różnorodne tematycznie. My wybraliśmy temat z dziedziny matematyki i informatyki: „Rufus w opałach”.

  Był to warsztat z wykorzystaniem gry edukacyjnej na temat podejmowania przez młodych ludzi decyzji oraz wiążących się z tym konsekwencjami. Dzieci mogły w interesujący sposób przekonać się, jakie niebezpieczeństwa może napotkać użytkownik nowoczesnych technologii oraz jak właściwie reagować w trudnych sytuacjach.

   

  A. Pałys

   

 • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. ST. STASZICA Z CERTYFIKATEM WOJEWÓDZKIM W PROGRAMIE ,,SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE”

  Dnia 14 września 2015 r. w auli Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie Szkoła Podstawowa nr 1 w Piastowie otrzymała z rąk Mazowieckiego Kuratora Oświaty p. Doroty Sokołowskiej Certyfikat Wojewódzki w programie,, Szkoła Promująca Zdrowie”. Certyfikat został nadany  przez  Kapitułę Wojewódzką, po wnikliwej analizie nadesłanej dokumentacji. Nasza systematyczna, kilkuletnia praca została doceniona przez  Panią Kurator, która pogratulowała osiągnięć Dyrektorowi Szkoły p. Urszuli Skrzypczak i Szkolnemu Koordynatorowi projektu-p. Krystynie Wołosz. Przez kolejne 3 lata będziemy realizować edukację zdrowotną pod kierunkiem nowego koordynatora- p. Małgorzaty Karpińskiej. Zwieńczeniem naszej oddolnej pracy będzie zdrowsze środowisko fizyczne szkoły, zdrowi, zadowoleni członkowie całej społeczności szkolnej i Certyfikat Krajowy.

  Wszystkich chętnych do współpracy ze szkolnym Zespołem Promocji Zdrowia już dziś zapraszamy!

            Dyrektor, Szkolny Koordynator   i społeczność szkolna

 •  

           

   

          Z wielką radością informujemy, że nasza szkoła zakwalifikowała się do III edycji programu "Mistrzowie Kodowania", którego organizatorem jest firma Samsung Electronics Polska. Program Mistrzowie Kodowania jest objęty patronatem takich instytucji jak: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Program wspierany jest przez Szerokie Porozumienie na rzecz Umiejętności Cyfrowych, a partnerami Mistrzów Kodowania są: Superbelfrzy RP, Coderdojo, Centrum Cyfrowe, Dobra Edukacja oraz CEO.
  Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny będziemy mogły dalej inspirować i zachęcać do rozwoju naszych uczniów poprzez naukę programowania w języku Scratch.

   

  A.Pałys, M.Run

 • Nasza szkoła po raz kolejny otrzymała licencję na przeprowadzenie V Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, organizowanego w ostatnim tygodniu września 2015r. pod hasłem: "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!".
  Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.
  Program:
  21-24.09.2015. Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia. (Harmonogram tygodnia zostanie wywieszony na holu głównym i na tablicy ogłoszeń).
  25.09.2015. Egzaminy z tabliczki mnożenia w SP1.
  Zapraszamy do wspólnej zabawy.
  Nauczyciele matematyki

 • KONKURSY KURATORYJNE

   

  Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w przedmiotowych konkursach kuratoryjnych zachęcamy do zapoznania się z programami merytorycznymi, regulaminem oraz harmonogramem konkursów w bieżącym roku szkolnym.

  Programy merytoryczne dla szkól podstawowych w roku szkolnym 2015/2016

   Język polski

  Język polski - załącznik

  Matematyka

  Konkurs informatyczny dla uczniów szkół podstawowych miniLOGIA Grafika w LOGO

  Wszelkie informacje na temat konkursów można znaleźć na stronie www.kuratorium.waw.pl w zakładce konkursy i olimpiady, na stronie www.konkursy.mscdn.eu oraz na szkolnej tablicy ogłoszeń.

   

   

   

   

 • INAUGURACJA ROKU SZKONEGO 2015/2016 W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1

             1 września uczniowie naszej szkoły powitali nowy rok  szkolny  2015/2016 w dwóch budynkach: w budynku głównym przy ul. Brandta  oraz w budynku Gimnazjum nr 2 przy ul. Tysiąclecia, gdzie mieści się filia naszej szkoły.

  Na sali gimnastycznej przy ul. Brandta zgromadzili się uczniowie klas Ia,b,c,d oraz wszystkich klas II, III, IV, V i VI. W części oficjalnej Dyrektor Urszula Skrzypczak w krótkim przemówieniu gorąco powitała wszystkich uczniów, a w szczególności pierwszoklasistów oraz grono pedagogiczne, rodziców,  pracowników administracji i obsługi życząc sukcesów w nowym roku szkolnym. Zaprosiła wszystkich rodziców do współpracy i wspólnych działań na rzecz maksymalnego rozwoju dzieci. Serdeczne życzenia dla wszystkich popłynęły również od pani Doroty Łubnickiej – Grzymały Przewodniczącej Rady Rodziców. Po prezentacji nauczycieli, którzy w tym roku dołączyli do grona pedagogicznego naszej szkoły, minutą ciszy uczciliśmy pamięć poległych w czasie II wojny światowej.

  W drugiej części uroczystości uczniowie ze Świetlicowego Koła Teatralnego, pod kierunkiem p. Anny Brzezińskiej zabrali nas w niezwykłą podróż do dalekiej Afryki, prezentując przedstawienie pt. „Afrykańska przygoda”.

  Następnie uczniowie udali się do sal na krótkie informacyjne spotkania ze swoimi wychowawcami.

    „Jeszcze wczoraj wakacje z plecakiem, jeszcze wczoraj szum morza mnie wołał, dziś już jestem bardzo dumnym pierwszakiem i z radością wita mnie szkoła”-takie słowa z pewnością towarzyszyły pięciu klasom pierwszym, rozpoczynającym naukę w budynku filialnym Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Piastowie. Uczniowie klas pierwszych wraz ze swoimi rodzicami zgromadzili się w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 2, gdzie od tego roku mieści się filia szkoły. Dyrektor Urszula Skrzypczak powitała wszystkich przybyłych bardzo serdecznie. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do pierwszoklasistów, zapewniając najmłodszych, że zaczynają niezwykłą przygodę z nauką w szkole podstawowej. Popłynęły życzenia owocnej pracy i dobrego, radosnego samopoczucia w progach szkoły. Na uroczystej inauguracji roku szkolnego 2015/2016  Burmistrz Piastowa- p. Grzegorz Szuplewski zapewnił rodziców, iż cieszy się, że uczniowie będą mogli spędzać czas w szkole w odnowionych klasopracowniach. Jak stwierdził we wzajemnej współpracy i życzliwości wiele można osiągnąć. Niezwykłej gościnności lokalowej użyczył Szkole Podstawowej nr 1 w Piastowie Dyrektor Gimnazjum nr 2  Tomasz Osiński. Zapewnił rodziców, że gimnazjaliści potrafią wspaniale zaopiekować się młodszymi uczniami i rodzice nie powinni mieć najmniejszych powodów do obaw. Następnie Dyrektor Urszula Skrzypczak przedstawiła zebranym  kadrę pedagogiczną wicedyrektorów: p. Katarzynę Sowińską – Wojtaś,  p. Wandę  Kaliściak i p. Marię Zabierzewską, wychowawczynie klas pierwszych, a także panie sprawujące opiekę świetlicową. Wychowawczynie klas pierwszych Ie-p. Monika Jastrzębska, If-p.Bożena Madejska, Ig-p.Urszula Jackowska, Ih-p.Barbara Ładzińska, Ii-p.Anna Sitarz zaprosiły swoich wychowanków do siebie i wraz z rodzicami przeszli do klasopracowni, aby się bliżej poznać. Życzymy pierwszoklasistom samych sukcesów na drodze zdobywania wiedzy i uśmiechu w szkole i w domu.

   

   Barbara Ładzińska

     Maria Zielińska

 • Szanowni Rodzice!

  W dniu 01.09.2015r. po zakończeniu uroczystości związanych z rozpoczęciem roku szkolnego 2015/2016 zapraszamy do świetlicy szkolnej w celu auktualnienia Karty zapisu dziecka do świetlicy, zgłoszenia dziecka na obiad i uiszczenia opłaty za obiad. Dalsze terminy zbierania opłat za obiady będą podane w późniejszym czasie. Na stronie internetowej naszej szkoły (w zakładce "Świetlica") znajdą Państwo MENU na miesiąc wrzesień i wyliczoną kwotę do zapłaty za obiad. Informacja dotyczy Szkoły Podstawowej nr 1 i filii szkoły (budynek Gimnazjum nr 2). 

                                                                                                                           Justyna Sobolewska 

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września 2015r.:

  • klasy Ia, Ib, Ic, Id oraz klasy II - VI - budynek główny godzina 9.00 (sala gimnastyczna)
  • klasy Ie, If, Ig, Ih, Ii - filia szkoły budynek Gimnazjum nr 2, godzina 11.30 (sala gimnastyczna).

   

 •   Kochani Uczniowie,

  Życzymy Wam radosnych, słonecznych i bezpiecznych wakacji,

  wspaniałych, niezapomnianych przygód, udanego wypoczynku

  oraz szczęśliwego powrotu do szkoły! Do zobaczenia we wrześniu!

   

  Dyrekcja, nauczyciele oraz pracownicy szkoły.

 •  

     1Plakat_informacyjny_dla_rodzicow.pdf

  Plakat dotyczy  zmian, wprowadzanych od roku szkolnego 2015/2016, w związku z reformą podręcznikową.

   

   

 • Piastów, 29.06.2015r.

   

  ZESTAW PODRĘCZNIKÓW DO NAUKI W KLASACH 1-6

  W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

   

  Klasa 1

  Edukacja wczesnoszkolna:

   

  Uczniowie klas pierwszych we wrześniu 2015 roku  otrzymają przygotowane przez MEN darmowe podręczniki „Nasz elementarz”, podręcznik do nauki j. angielskiego i ćwiczenia.

  Rodzice kupują jedynie podręcznik do religii:

   „W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego” – podręcznik do religii dla kl. I – ks. R. Szewczyk, A. Frączak, S. Kielczyk - Wydawnictwo Katechetyczne Warszawa

   

  Klasa 2

   

  Edukacja wczesnoszkolna:

  Uczniowie klas drugich  we wrześniu 2015 roku otrzymają przygotowane przez MEN darmowe podręczniki „Nasza szkoła”, podręcznik do nauki j. angielskiego i ćwiczenia    

  Rodzice kupują jedynie podręcznik do religii:

        „A oto Ja jestem z wami!”- podręcznik do religii kl.II – ks. A.Frączak, R. Szewczyk  

       - Wydawnictwo Katechetyczne Warszawa

   

  Klasa 3

  Edukacja wczesnoszkolna:

  PAKIET  „ODKRYWAM SIEBIE I ŚWIAT. JA I MOJA SZKOŁA. KLASA 3”:

  1. Podręcznik z ćwiczeniami do edukacji wczesnoszkolnej dla klasy 3. Cz. 1-10 Jolanta Faliszewska – wyd. MAC Edukacja
  2. Zadania domowe. Cz. 1-10 - Jolanta Faliszewska – wyd. MAC Edukacja
  3. Wycinanki. Cz.1-2 - Jolanta Faliszewska – wyd. MAC Edukacja
  4. Ja i moja szkoła Lekturnik- Anna Brzeska-– wyd. MAC Edukacja

  Zajęcia komputerowe:

  1. Zajęcia komputerowe Elementarz Małego Informatyka–Anna Stankiewicz

  -Chatys , Ewelina Sek -  wyd. MAC Edukacja

  1. Religia: W przyjaźni z Panem Jezusem – ks. A. Tulej, M. Dubińska
  2. .– Archidiecezja Warszawska

  Język angielski:

  1. Bugs World 3 Podręcznik Elisenda Papiol, Magdalena Kondro, Maria Toth

  – wyd. MACMILLAN

  1. Bugs World 3. Zeszyt ćwiczeń - Elisenda Papiol, Maria Toth, Magdalena Kondro – wyd. MACMILLAN

   

   

  Klasa 4

  Uczniowie klas IV otrzymają komplet podręczników i ćwiczeń .

  Rodzice kupują jedynie podręcznik do religii:

      „ „Zaproszeni przez Boga” – Marek Zbigniew- wyd. WAM

   

  Klasa 5

  Przyroda:

  1. Przyrodo witaj! – Ewa Gromek, Ewa Kłos, Wawrzyniec Kofta, Andrzej Melson, Ewa Laskowska – wyd. -WSiP
  2. Przyrodo witaj! Zeszyt ćwiczeń – Ewa Gromek, Ewa Kłos, Wawrzyniec Kofta, Andrzej Melson, Ewa Laskowska – WSiP
  3. Przyrodo witaj!- Ewa Gromek, Ewa Kłos, Wawrzyniec Kofta, Andrzej Melson, Ewa Laskowska zajęcia warsztatowe- wyd. WSiP
  4. Ewa Gromek, Ewa Kłos, Wawrzyniec Kofta, Andrzej Melson, Ewa Laskowska Atlas przyrodniczy wyd-WSiP

  Religia:

  1. Obdarowani przez Boga – red. Zbigniew Marek SJ. – wyd. WAM

  Zajęcia techniczne

  1. Zajęcia techniczne. Seria odkrywamy świat na nowo część techniczna podręcznik– Urszula Białka – wyd.- OPERON

  Matematyka:

  1. Matematyka 5 podrecznik + multipodrecznik– M. Dobrowolska, M. Karpiński, P. Zarzycki, M. Jucewicz – wyd.- GWO
  2. Matematyka 5. Zeszyt ćwiczeń. Liczby całkowite i ułamki, cz. 1.– Z. Bolałek, M. Dobrowolska, A. Mysior, S. Wojton – wyd.- GWO
  3. Matematyka 5. Zeszyt ćwiczeń. Liczby całkowite i ułamki, cz. 2.– Z. Bolałek, M. Dobrowolska, A. Mysior, S. Wojton – wyd.- GWO
  4. Matematyka 5. Zeszyt ćwiczeń. Geometria – M. Dobrowolska, A. Mysior, P. Zarzycki – wyd.- GWO

  Zajęcia komputerowe

  11) Zajęcia komputerowe z Pomysłem Podręcznik z ćwiczeniami do klasy piątej szkoły podstawowej- Anna Wysocka, Paweł Wimmer wyd.- WSiP

  Plastyka

  12) Plastyka Podręcznik do szkoły podstawowej – Stanisław Stopczyk, Barbara Neubart – wyd.- WSiP

  Historia i społeczeństwo

  13) „Wczoraj i dziś” kl.5 Podrecznik- G.Wojciechowska- wyd. Nowa Era

  14) „Wczoraj i dziś” kl.5 Ćwiczenia – T. Mackowski- wyd. – Nowa Era

  Muzyka:

  15)Muzyka i my. Podręcznik 5 – Urszula Smoczyńska, Katarzyna Jakóbczak-Drążek – wyd.- WSiP

  16) Muzyka i my. Ćwiczenia – kl. 5 – Urszula Smoczyńska, Katarzyna Jakóbczak

  -Drążek – wyd.- WSiP

  Język angielski:

  17) Evolution plus 2 Podręcznik – Nick Beare- wyd. Macmillan

  18) Evolution plus 2 Zeszyt ćwiczeń- Nick Beare, Barbara Ściborowska-

  wyd. Macmillan

  Język polski:

  1. Między nami 5 Podręcznik – A. Łuczak, A. Murdzek – wyd. - GWO
  2. Między nami Zeszyt ćwiczeń cz. 1 i 2 – A. Łuczak, A. Murdzek – wyd. - GWO

   

   

  Klasa 6

  Przyroda:

  1. Przyrodo witaj! 6– E. Gromek, E. Kłos, W. Kofta, A. Melson, E. Laskowska – wyd- WSiP
  2. Przyrodo witaj! Zeszyt ćwiczeń – E. Gromek, E. Kłos, W. Kofta, A. Melson, E. Laskowska – wyd.- WSiP

  3) Atlas przyrodniczy- E. Gromek, E. Kłos, W. Kofta, A. Melson, E. Laskowska – wyd.- WSiP

  Religia:

  1. Przemienieni przez Boga – red. Zbigniew Marek SJ. – wyd. - WAM

  Zajęcia techniczne:

  4)Zajęcia techniczne. Część techniczna. Seria odkrywamy świat na nowo część techniczna podręcznik- Urszula Białka – wyd- OPERON

   Matematyka:

  1. Podręcznik –Matematyka 6. Podrecznik + multipodrecznik – M. Dobrowolska, N. Jucewicz, M. Karpiński, P. Zarzycki – wyd.- GWO
  2. Matematyka 6. Zeszyt ćwiczeń – geometria – M. Dobrowolska, M. Jucewicz, P. Zarzycki – wyd.- GWO

  6) Matematyka 6. Zeszyt ćwiczeń. Liczby i wyrażenia algebraiczne. Cz.1 – M. Dobrowolska, M. Jucewicz, P. Zarzycki – wyd.- GWO

  7) Matematyka 6. Zeszyt ćwiczeń. Liczby i wyrażenia algebraiczne. Cz.2 -  A. Demby, M. Dobrowolska, N. Jucewicz, P. Zarzycki –  wyd.-  GWO

  Zajęcia komputerowe

  8)Zajęcia komputerowe Podręcznik dla szkół podstawowych. Dla klas 4-6 Seria Ciekawi świata – J.Dulian-wyd. OPERON

  Plastyka

  9)Plastyka Podręcznik do szkoły podstawowej – S. Stopczyk, B.Neubart

  – wyd.- WSiP

  Muzyka:

  10)Muzyka i my. Podręcznik 6 – J.Pisarkiewicz – wyd.- WSiP

  Język angielski:

  11)New friends 3 Książka ucznia- Carol Skinner, Liz Kilbey- wyd. Pearson Longman

  12)New friends 3 Zeszyt ćwiczeń – Carol Skinner, Liz Kilbey – wyd. Pearson Longman

  13)Repetytorium z testami sprawdzian szóstoklasisty- M. Rosińska, A. Mędela

  - wyd.- Pearson Longman

  Język polski:

  14 )Między nami 6 Podręcznik– A. Łuczak, A. Murdzek – wyd. - GWO

  15) Między nami 6 Zeszyt ćwiczeń– A. Łuczak, A. Murdzek – wyd. - GWO

  Historia i społeczeństwo:

  16)”Wczoraj i dziś” kl.6 Podręcznik – G. Wojciechowska- wyd.- Nowa Era

  17)”Wczoraj i dziś „ kl 6 Zeszyt ćwiczeń cz. 1 i cz. 2– T. Maćkowski- wyd.- Nowa Era

 •  

   

  "WAKACJE CZAS ZACZĄĆ..”

  Dnia 26 czerwca o godz. 9:30 na sali gimnastycznej odbyło się  uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 dla klas 0-V. Akademia rozpoczęła się od podsumowania przez Panią Dyrektor Urszulę Skrzypczak osiągnięć szkoły, doskonałych wyników uczniów oraz ich udziału i sukcesów w wielu konkursach szkolnych, międzyszkolnych, miejskich, powiatowych, ogólnopolskich i międzynarodowych . Wśród najważniejszych zdobytych przez szkołę certyfikatów można wymienić:

  ” Mistrzowie kodowania” oraz „Ocenianie Kształtujące w Szkole Uczącej Się”.

  Nasza placówka po raz kolejny osiągnęła wysoki poziom podczas sprawdzianu szóstoklasistów i najlepsze wyniki w części pierwszej. W tym roku szkolnym wyniki były również wyższe od wyników gminy, powiatu, województwa i kraju. Brawo dla naszych uczniów.

  Następnie odbyło się wręczenia świadectw i pamiątkowych książek uczniom klas trzecich, czwartych i piątych, którzy osiągnęli wysokie wyniki edukacyjne.

  Tytuł Najlepszego Ucznia Klas Trzecich otrzymali:

  w klasie IIIa-Szymon Głuszak (edukacja matematyczna) 

                       i Maksymilian Skiba ( edukacja polonistyczna i język angielski)

  w klasie IIIb-Przemysław Rybkiewicz ( edukacja polonistyczna i matematyczna)

                       i Anna Romańska ( język angielski)

  w klasie IIIc- Helena Panfil (edukacja polonistyczna) , Barbara Gwiazda ( język angielski) 

                       i Jan Gwiazda ( edukacja matematyczna)

  Świadectwo z biało-czerwonym paskiem otrzymało 108 uczniów. Wśród nich największą ilość, bo aż 19 osób stanowili uczniowie z klasy IVa. Precedensem trudnym do powtórzenia było to, iż uczniowie klasy IVa-integracyjnej w 100% otrzymali świadectwa z biało-czerwonym paskiem. Gratulacje dla wszystkich wyróżnionych Uczniów i Rodziców.

  Podczas uroczystości zostały wręczone także podziękowania dla Prezydium Rady Rodziców oraz dla Rodziców z poszczególnych klas, którzy aktywnie wspierali działania szkoły. 

  Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna przygotowana przez p. Annę Kowalczyk, p. Kamilę Lewandowską, p. B. Nidzgorskiego i p. Włodzimierza Ptaszka. Występujący uczniowie wprowadzili wszystkich w dobry, wakacyjny nastrój. Wśród wielu wesołych piosenek i tańców miłym akcentem był też występ dzieci z klas I, które zaśpiewały w języku francuskim piosenkę „ Tete, epaules, geuoux et pieds”. Życzymy wszystkim zdrowych, bezpiecznych i radosnych wakacji i do zobaczenia we wrześniu.

      Katarzyna Sowińska-Wojtaś

  Zapraszamy do wysłuchania utworów w wykonaniu chóru szkolnego zaprezentowanych w czasie uroczystości zakończenia roku szkolnego.

   

 •    POŻEGNANIE UCZNIÓW KLAS SZÓSTYCH

  Dnia 25 czerwca 2015 roku podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego dla klas szóstych pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Piastowie.

  Uroczystość rozpoczęły wystąpienia Pani Dyrektor Urszuli Skrzypczak, przedstawicielki uczniów klas szóstych – Weroniki Wierzbickiej, przedstawiciela rodziców – Pani Agnieszki Brach oraz uczennicy klas piątej – Cecylii Olech. Następnie szóstoklasiści uroczyście przekazali sztandar szkoły swoim młodszym o rak kolegom.

  Po ceremonii przekazania sztandaru nastąpił podniosły  moment ślubowania absolwentów Szkoły Podstawowej nr 1, które zostało odebrane przez dyrektora szkoły – Panią Urszulę Skrzypczak.

  Najbardziej wzruszającą częścią akademii było wręczenie Nagród Dyrektora Szkoły najlepszym absolwentom klas 6a, 6b i 6c oraz gratulacji rodzicom wyróżnionych uczniów. Najlepszymi absolwentami w roku szkolnym 2014/2015 zostali Barbara Rowińska, Ewa Pływak i Jan Sadownik.

  Kolejnym miłym akcentem było wręczenie nagród za szczególne osiągnięcia w nauce oraz wzorowe lub bardzo dobre zachowanie.

  Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe tarcze absolwentów szkoły oraz upominki książkowe. Nie zapomniano także o podziękowaniach złożonych na ręce rodziców, którzy aktywnie wspierali działanie wychowawcze i ofiarnie pracowali na rzecz szkoły.

  Po uroczystościach oficjalnych odbyła się część artystyczna zaprezentowana przez uczniów klas szóstych. Było to przedstawienie przygotowane w oparciu o „Zemstę” Aleksandra  Fredry. Występ naszych aktorów uświetniły piosenki chóru szkolnego.

  Zwieńczeniem pożegnania naszych kochanych absolwentów był bal szóstoklasisty, który jest już tradycją Szkoły Podstawowej nr 1 w Piastowie.

   

  Elżbieta Furmanik – Kurczak 

strona: