Szkoła Podstawowa Nr 1 im.Stanisława Staszica w Piastowie
Strona główna
 • WYNIKI II ETAPU MIĘDZYGMINNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO ASIK
   


  Z przyjemnością informujemy, że do III (ostatniego) etapu Międzypowiatowego
  Konkursu Matematycznego ASIK zakwalifikowały się następujące osoby:


  klasy 4
  1. Julia Czosnek
  2. Natalia Stosio

  klasy 5
  1. Andrzej Gwiazda
  2. Jakub Bojarowski
  3. Kacper Guzewicz
  4. Zuzanna Chłosta

  klasy 6
  1. Marcin Przybyś
  2. Ewa Pływak
  3. Kuba Tkaczyk
  4. Michał Patkowski

  Gratulujemy i życzymy sukcesów w III etapie.
  Nauczyciele matematyki

 • Warsztaty plastyczne "Ozdoby wiosenne i wielkanocne"              

  Dnia 23 marca 2015 r. odbyły się warsztaty plastyczne dla nauczycieli pracujących w świetlicy w Szkołach Podstawowych w Piastowie. Temat naszego kolejnego spotkania to: "Ozdoby wiosenne i wielkanocne". Jako organizatorzy tego przedsięwzięcia przedstawiliśmy w skrócie plan pracy w naszej świetlicy. Nasi goście mogli zapoznać się z pozycjami książkowymi związanymi z zajęciami plastycznymi. Zorganizowaliśmy również wystawę prac plastycznych wykonywanych z dziećmi w świetlicy. Odbyły się warsztaty na których uczestnicy warsztatów poznawali tajniki filcowania, składania serwetek i malowania na korkach. Każdy nauczyciel dostał na koniec skrypt z ciekawymi pomysłami na prace plastyczne. Nasi goście również podzielili się swoją wiedzą na prowadzenie ciekawych i twórczych zajęć plastycznych z dziećmi. 

                                                                                      Justyna Sobolewska 

 • Zdrowa przygoda w świetlicy!        

  ... czas więc sięgnąć po owoce, żeby buzia lśniła w złocie. A może warzywko, aby serduszko biło dość szybko? 26 marca 2015r. w świetlicy szkolnej każdy uczeń mógł się przekonać jak ważnego dla naszego zdrowia jest właściwe odżywianie, ruch i dbanie o higienę ciała. W dniu zdrowych nawyków uczyliśmy się czytać etykiety na opakowaniach produktów spożywczych, rozmawialiśmy z panią pielęgniarką o właściwej diecie i higienie ciała. Świetliczaki spędziły również aktywnie czas na boisku szkolnym. Słuchaliśmy opowiadania pt.:" Cukierkowa dieta" i śpiewaliśmy piosenki o warzywach i owocach. Nie zabrakło również prac plastycznych - wykonaliśmy piękne postaci z szablonów warzyw i owoców. A na koniec każdy świetliczak mógł się pożywić pysznym i zdrowym koktajlem Shreka zrobionym z bananów, jabłek i szpinaku. Mniam! 

                                                   Justyna Sobolewska 

 • Decybelki w marcu!          

  Miło jest nam poinformować,że klasa Ia zdobyła I miejsce w konkursie "Decybelki" na najciszej zachowującą się klasę w stołówce szkolnej w miesiącu marcu. Gratulujemy!

                                                                                                   Justyna Sobolewska 

 •  

                                              WITAJ WIOSNO!  

   

  24 marca dzieci z oddziałów przedszkolnych przywitały wiosnę tańcem, piosenką oraz przedstawieniem o tematyce wiosennej. Postacią wiodącą była Pani Wiosna, ale nie zabrakło również wiosennego słoneczka, deszczu, wiatru, motylków, kwiatków,bocianów, pszczółki, jaskółki, biedronki, krecika oraz wiosennej trawki. Dzieci wspaniale odegrały swoje role oraz radośnie zaśpiewały i zatańczyły. Mogliśmy podziwiać delikatny, zwiewny taniec motyli i kwiatów, budzące się z zimowego snu niedźwiadki i jeżyka oraz maszerującą radośnie wiosnę. Kolorowe kreacje dzieci sprawiły, że widzowie mogli przenieść się na ,,wiosenną łąkę’’.

  Na zakończenie przedstawienia dzieci zwracając się do Pani Wiosny powiedziały wierszyk.

        ,, Przyszła do nas Pani Wiosna ,

          Cała w sukni z kwiatów.

          Uśmiechnięta i radosna,

          Wśród lecących ptaków….”

  Za przygotowanie artystów do występu odpowiedzialne były nauczycielki oddziałów przedszkolnych -p. Anna Szczepaniak i p. Anna Wojtkowska oraz p. Włodzimierz Ptaszek, który przygotował oprawę muzyczną i układy taneczne. Przedstawienie bardzo podobało się zgromadzonej publiczności, czego dowodem były brawa jakie dzieci otrzymały na zakończenie. Wiosenny spektakl podziwiali również goszczący w naszej szkole  nauczyciele z Białorusi, którzy pogłębiali wiedzę na temat oceniania kształtującego.

  Mamy nadzieję, że kolorowa wiosna, którą przywitały dzieci na długo u nas zagości.

  I tak jak przystało na Szkołę Odkrywców Talentów jaką jest Jedyneczka, w czasie tego występu niewątpliwie objawiły się talenty  najmłodszych dzieci.

   

      Anna Szczepaniak                     

 •  

  DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO W JEDYNECZCE

   

  Z okazji Dnia Wiosny w piątek 20 marca 2015r.  odbyło się niezwykłe przedstawienie w języku angielskim.  Z inicjatywy nauczycieli języka angielskiego obchodziliśmy Dzień Języka Angielskiego. Do wspólnej zabawy zostali zaproszeni uczniowie klas 4-6 wraz z nauczycielami. Głównym celem imprezy, była popularyzacja oraz wzbudzenie wśród dzieci zainteresowania  językiem angielskim i kulturą brytyjską.

  Szkolni artyści  przygotowali scenki rodzajowe lub piosenki,  które przedstawili w programie telewizyjnym „Around the world”. Konferansjerami byli uczniowie z 6a.

  Na początku klasa 4a rozruszała widownie tradycyjną piosenką  „Head and Shoulder”, następnie dziewczęta z klasy 5c zaprosiły nas na lotnisko. I tak wylądowaliśmy w deszczu pod słynnym zegarem Big Ben. Nie zabrakło tematu pogody. Aurę brytyjską przybliżyła nam klasa 4c w nastrojowej piosence „What is the weather like today?” Następnie  dziewczęta z 5b rozbawiły widzów  scenką na przystanku autobusowym. Z przystanku, uczniowie klasy 4b zabrali nas w podróż autobusem w  zaaranżowanej piosence „The bus song”. Klasa 6c zaprezentowała żart sytuacyjny „The ticket inspector” po czym niespodziewanie pojawiła się reklama starej komórki  Nokia  „The best mobile, the best Network” wywołując spontaniczny uśmiech. A po reklamie dziewczynki z 5a zaśpiewały znaną piosenkę  „If you are happy and you know it”. W programie pojawili się również londyńscy dżentelmeni w których role wcieliły się uczennice z 6b w zabawnej scence „Mr Jones”.  Podróży po Londynie zakończyła  4d, która wraz z chórem  pożegnała  szanowne audytorium piosenką  „What a wonderful world”.

  Nasi uczniowie wykazali się świetnymi umiejętnościami wokalnymi i perfekcyjnym opanowaniem języka angielskiego. Wspólne występy i zabawa znalazły  żywiołowy i pozytywny wydźwięk w reakcjach publiczności a  gromkie brawa publiczności sprawiły dużą przyjemność aktorom i organizatorom.

  Zrealizowane przedsięwzięcie stało się doskonałym pretekstem, aby uświadomić dzieciom, jak wiele korzyści przynosi znajomość języka obcego.

  See you next time!

  Autor: Joanna Kalwajtys-Chłosta

   

 • Dzień Uśmiechu w szkole!

   

           W dniu 20 marca podsumowaliśmy realizację  projektu-,,Jak dobrze czuć się dobrze”, szkolnym Dniem Uśmiechu.  W tym dniu uczniowie klas starszych krótko określili- co to jest stres? Jaki ma wpływ na organizm? Uczniowie klas V zaprezentowali kalejdoskop technik relaksacyjnych do walki  z tym wszechobecnym zjawiskiem.

  Wcześniej uczniowie klas szóstych  pod opieką p. Sowińskiej – Wojtaś  przygotowali wystawę prac plastycznych. Były to nasze karykatury. W dobry nastrój wprowadzili nas wkrótce uczniowie klasy IV b  humorami ze szkolnych zeszytów i wierszem ,,Wiosna” W. Chotomskiej.  Pierwsza część spotkania zakończyła się wspólnym śpiewem (ze szkolnym chórem pod kierunkiem p. B. Nidzgorskiego) piosenki Skaldów -,,Wiosna”.

  Po niej reprezentacje klas starszych przygotowały się do guizu,  z udziałem nauczycieli: p. Sowińskiej – Wojtaś, p.  Pulik, p. Sałacińskiej,

   p. Hanasz i  p. Korbana. Najlepszą wiedzą o naszych nauczycielach wykazała się klasa VI b. Nie wygrana była jednak najważniejsza, a dobra zabawa i nadejście astronomicznej wiosny!

       Pamiętajmy na co dzień o uśmiechu!

       Julka i Janek z klasy IV b

   

  Krystyna Wołosz

 • KONKURS EKOLOGICZNY

  Dnia 19. 03. 2015r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Piastowie został przeprowadzony III Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny dla klas drugich i trzecich szkoły podstawowej. Konkurs został zorganizowany przez panie Agnieszkę Mazurek, Barbarę Przybylską, Bożenę Maroń,  Elżbietę Rój i Iwonę Krysińską nauczycielki  Szkoły Podstawowej nr 1 w Piastowie .

    Celem konkursu było: rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, aktywizowanie

  uczniów w procesie zdobywania wiedzy o środowisku oraz poszerzenie wiedzy

  i świadomości ekologicznej.

   W konkursie wzięło udział 41 uczniów ze szkół podstawowych w Piastowie.

  Laureatami konkursu zostali:

  KLASY DRUGIE

   

   I miejsce  -Alicja Bogdańska SP nr 1

  II miejsce – Hubert Kwapień SP nr 2

    Krzysztof Gontowski SP nr1

  III miejsce – Piotr Hudy SP nr 2

    Mikołaj Korzybski SP nr 2

   

  KLASY TRZECIE

   

   I miejsce – Przemysław Rybkiewicz SP nr 1

  II miejsce – Anna Vetulani Rzewuska SP nr 1

  Piotr Szostak  SP nr 4

  III miejsce – Maciej Piechociński SP nr 1

   

         Gratulujemy wiedzy ekologicznej i osiągnięć w konkursie.

  Bożena Maroń

 •  

            

  SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 SZKOŁĄ DOBRYCH PRAKTYK

  W dniach 6-8 marca 2015r. w Krakowie odbyła się Ogólnopolska Konferencja Kadry Kierowniczej Oświaty (OSKKO).

  W trakcie Konferencji Dyrektor SP1 zaprezentowała doświadczenie szkoły wynikające z pogłębiania kompetencji dotyczących wdrażania strategii Oceniania Kształtującego.

  Szkoła Podstawowa nr 1 im. St. Staszica w Piastowie należy do Klubu Szkół Uczących Się.

  Więcej o dyskusji panelowej w Krakowie można dowiedzieć się na www.ceo.org.pl 

  „Dyrektorki SUS na konferencji OSKKO”.

  W dniach 9-10 marca 2015r. Ośrodek Rozwoju Edukacji zorganizował w Warszawie ogólnopolską konferencję Wyzwania współczesnego świata - szansa czy zagrożenie dla oświaty samorządowej?

  W drugim dniu konferencji w ramach poszukiwania odpowiedzi na pytanie…Jak samorządy radzą sobie z różnorodnością w edukacji… Dyrektor SP1 przedstawiła rozwiązania dotyczące edukacji dzieci zdolnych. Stanowią one przykład dobrej praktyki szkolnej. Więcej można dowiedzieć się na www.ore.edu.pl.

  Miło nam, że starania osób zarządzających szkołą, wszystkich nauczycieli i rodziców wspierających pracę szkoły były przykładem dobrych praktycznych rozwiązań dla wyzwań współczesnego świata.

   

    Urszula Skrzypczak                      

    Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1  

   w   Piastowie

   

 • III FESTIWAL NAUKI

  Serdecznie zapraszamy uczniów do uczestnictwa w III Festiwalu Nauki
  "Skołowany Weekend", który odbędzie się w dniach 25-26 kwietnia w Gmachu
  Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.
  Skołowany Weekend ma formę krótkich wykładów, dostosowanych do wieku i
  wiedzy słuchacza.
  Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie:
  http://skolowanyweekend.pl a także na tablicy ogłoszeń Samorządu
  Uczniowskiego. Zgłoszenia uczniów do wzięcia udziału w Festiwalu Nauki proszę
  kierować do szkolnych koordynatorów:
  Jacka Furmańskiego, Agnieszki Hanasz, Aliny Lewczuk i Alicji Pałys.

   

 • SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

   

  W Maratonie Matematycznym, który odbył się 7 lutego i dotyczył rywalizacji szkół podstawowych z Ład, Raszyna i SP1 z Piastowa, uczniowie Jedyneczki wypadli znakomicie.
  Marcin Przybyś, uczeń klasy 6a, zajął I miejsce, a dziewczęta: Julia Czosnek z klasy 4b i Magda Porzuczek z 6b zajęły II miejsce.


  Gratulujemy!!!
  Nauczyciele Matematyki z SP1

 •   ŚWIĘTO KSIĄŻEK I CZYTELNIKÓW W SP-1

  Powszechnie słyszy się ubolewanie nad stanem czytelnictwa w naszym kraju. Prasa alarmuje, że Polacy nie czytają  i nie kupują książek.

  Temu pesymistycznemu obrazowi  przeczy to, co zobaczyliśmy 27 lutego w naszej szkole.  Tego dnia miało miejsce podsumowanie projektu czytelniczego „Podróże po literaturze” realizowanego przez Zespół Humanistyczny SP-1. Uczniowie przedstawili ciekawe   pomysły na promowanie szkolnej biblioteki i czytelnictwa oraz zachęcali kolegów do czytania prezentowanych przez siebie książek.  Oglądaliśmy filmy reklamowe, w krótkiej prezentacji biblioteka wypowiedziała się na temat odwiedzających ją uczniów, poznaliśmy hasła zachęcające do czytania.

  Duże zainteresowanie wzbudził krótki serial inspirowany „Przygodami Mikołajka”.  nakręcony przez dziewczęta z kl. VI a. Publiczność obejrzała także z uwagą  najlepsze prezentacje na temat    przeczytanych przez kolegów książek spoza lektur obowiązkowych.  Przedstawicielka biblioteki szkolnej wręczyła nagrody w konkursie  pięknego  czytania dla klas piątych. Najpiękniej w szkole czytała w tym roku Cecylia  Olech z klasy V a.

  Najwięcej emocji wzbudził jednak  I  Szkolny Turniej Wiedzy Literackiej o Puchar Dyrektora Szkoły. Pytania dotyczyły szkolnych lektur, a  zaprezentowana wiedza była na tak wysokim poziomie, że trzeba było przeprowadzić dogrywkę.  Ostatecznie puchar trafił do klasy V a.

  Promocja czytelnictwa nie kończy się jednak w naszej szkole na takich akcjach, choć są one widoczne i atrakcyjne. Wszyscy uczniowie klas czwartych i piątych biorą w tym roku udział w programie czytelniczym Gdańskiego Wydawnictw Oświatowego  „Między nami czytelnikami”.  Ich prace można oglądać na szkolnych gazetkach.  Biblioteka na bieżąco informuje o nowościach czytelniczych i zachęca uczniów do korzystania z jej zasobów. Na korytarzach widoczne są drogowskazy kierujące do biblioteki, wystarczy zatem otworzyć jej drzwi, aby znaleźć się w niezwykłym świecie literatury.

  Na koniec hasło stare, ale bardzo aktualne: Dom bez książek jest jak ciało bez ducha.

  Zatem, Drodzy Rodzice, wpuśćmy do naszych domów więcej ducha!

                

           AK Zespół Humanistyczny SP-1

   

   

 •  

   

   

  ZEBRANIE RODZICÓW DZIECI URODZONYCH W ROKU 2008, 2009

  24 lutego 2015 r. o godz. 17.00 na holu głównym szkoły odbyło się zebranie informacyjne dla rodziców dzieci urodzonych w roku 2008 i 2009 i zameldowanych w rejonie szkoły z Dyrektorem szkoły Podstawowej nr 1 w Piastowie.

  Na zebraniu zostały przekazane informacje dotyczące warunków rekrutacji dzieci do klas I w roku szkolnym 2015/2016.

   

   

 • SUKCESY UCZNIÓW SP1 W PIASTOWIE W OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE PRZEDMIOTOWEJ OLIMPUS

   

   

  Miło nam poinformować o wspaniałych  sukcesach  naszych uczniów w zimowej sesji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej OLIMPUS zarówno z języka angielskiego jak

  i przyrody.

   

  Oto nasi laureaci:

  Cecylia Olech kl. Va – IV miejsce, Dyplom Laureata, nagroda książkowa ( język angielski)

  Zuzanna Chłosta kl.Va – V miejsce, Dyplom Laureata, nagroda książkowa (język angielski)

  Kacper Guzewicz kl.Vc – VII miejsce ,Dyplom Laureata (język angielski)

  Antoni Dąbruś kl.VIc  - IX miejsce , Dyplom Laureata (język angielski)

  Kacper Guzewicz  kl.Vc – IX miejsce , Dyplom Laureata (przyroda)

  Gratulujemy uczniom oraz nauczycielom języka angielskiego i przyrody.

   

   

   

 •  

   

  PODZIĘKOWANIA

      W imieniu całej społeczności szkolnej składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za pomoc, zaangażowanie i podjęcie działań na rzecz uczniów naszej szkoły, a w szczególności za wyremontowanie łazienki chłopców.      

  W ramach podziękowań przedstawiciele klas młodszych, podczas Balu Karnawałowego, wręczyli dwóm mamom p. Dorocie Łubnickiej – Grzymale oraz Angelice Daleckiej laurki – własnoręcznie przygotowane serca.

  Pragniemy również podziękować Radzie Rodziców za wzbogacenie księgozbioru szkolnej biblioteki o nowości wydawnicze, lektury praz płyty DVD.

  SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

   

  Samorząd Uczniowski SP1 w Piastowie

 •  

  BAL KARNAWAŁOWY

  12 lutego odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Uczniowie klas młodszych bawili się od 14.00 – 16.30, a ich starsi koledzy od 17.00 – 19.30. Szkolny hol stał się salą balową. Pełen różnobarwnych świateł i kolorowych ozdób zapraszał do wspólnej zabawy. Kolorowe stroje, maski oraz taneczna muzyka tworzyły radosną atmosferę. Rodzicom i dzieciom nie zabrakło fantazji w przygotowaniu fantastycznych przebrań. Byli: piraci, klauni, żołnierze, diabełki, rycerze, kowboje, wilkołaki, księżniczki, biedronki, czarownice, Indianki, cyganki, pielęgniarki, duszki i wiele, wiele innych. Nikt się nie nudził. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci bawiły się ze szkolnymi kompanami, a także rodzicami i nauczycielami. Były korowody, kółeczka, pociągi, węże, tańce w parach i oczywiście konkursy, w których wszyscy byli zwycięzcami. Był też czas na słodki poczęstunek w klasach. Wszystkim dopisywał dobry humor.

  K. Kruk

 • Ohajo! Witamy w Japonii!      

  Dnia 13.02.2015r. w świetlicy szkolnej odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego pt.:"Palcem po mapie - Japonia". Dzieci z klasy IIa i IIIa pod kierunkiem p.A.Brzezińskiej wystawiły przepiękną baśń japońską pt.:"Kobieta śniegu". Rozwiązany został również konkurs plastyczny pt.:"Japonia-Kraj Kwitnącej Wiśni". Mali aktorzy oraz dzieci, które wzięły udział w konkursie plastycznym pojechały w nagrodę do Ambasady Japonii w Warszawie. Jak wygląda pismo japońskie? Kiedy w Japonii zaczyna się rok szkolny? Co japończycy lubią jeść najbardziej? Odpowiedzi na te pytania i wiele innych pytań świetliczaki otrzymały będąc w dniu 05.02.2015r. właśnie w Ambasadzie Japonii. Podczas warsztatów edukacyjnych dzieci uczyły się składania papieru - sztuka orgiami, oglądały szkolne podręczniki, przymierzały tradycyjne japońskie stroje. Wizytę w Ambasadzie Japonii zapamiętamy na długo, gdyż bardzo nam się tam podobało. Sajonara i zapraszamy do obejrzenia pamiątkowych zdjęć.

                                                                                                         Justyna Sobolewska 

 •  

   

  MATEMATYCZNE ZMAGANIA

   

  W sobotę 7 lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Maratonie Matematycznym w Ładach. Przez 4 godziny zmagali się z różnymi zadaniami matematycznymi. Do rozwiązania mieli 40, 50 lub 60 zadań, w zależności od poziomu klasy. Zabawa była świetna, czekamy na wyniki.


  Koordynator Alicja Pałys

 • "Serduszko puka w rytmie cza-cza"     

  W karnawale same bale! My również w świetlicy bawimy się wesoło! dnia 03.02.2015r. odbyła się zabawa taneczna dla klas II - "Serduszko puka w rytmie cza-cza". Świetliczaki tańczyły w rytm ulubionej muzyki, brały udział w licznych konkursach i atrakcyjnych zabawach tanecznych. W przerwie zabawy odbył się słodki poczęstunek i długie rozmowy o uczuciach. Dziękujemy za wspólną zabawę.

         Justyna Sobolewska

   

  NOWY_ROK___CHOR.mp3

 •  

  JEDYNECZKA NA SPORTOWO

  W I semestrze tego roku szkolnego uczniowie   bardzo dobrze radzili sobie w zawodach sportowych w ramach Piastowskiej Ligi Szkół. Osiągnęli oni następujące wyniki sportowe :

  • w biegach przełajowych aż 12 uczniów startowało w powiatach, a do kolejnego etapu zakwalifikowała się Justyna Panasiuk z kl. 5c , która w międzypowiatach zajęła 7 miejsce i przeszła dalej. Jest to duży sukces uczennicy.
  • na zawodach w piłce koszykowej  zajęliśmy  I miejsce wśród  dziewcząt i chłopców.
  • w grze w „Dwa ognie” bardzo dobrze spisali się uczniowie klas IV, zajmując pierwsze miejsca.
  • w tenisie stołowym grupowo  zdobyliśmy  II miejsce - dziewczęta  i III miejsce -  chłopcy.
  •  w Unihokeju  dziewczęta zajęły I miejsce, a chłopcy II. Dziewczyny  po wygranych zawodach w Piastowie wygrały również zawody powiatowe. W zawodach, które odbyły się w SP w Raszynie nasze uczennice wygrały wszystkie trzy mecze i z bilansem bramkowym 11:1  awansowały do zawodów miedzypowiatowych.   

  Wszystkim zawodnikom należą się duże gratulacje i czekamy na więcej sukcesów w II semestrze.

  Zaangażowanie uczniów przekłada się również na inne działania sportowe w naszej szkole. W ramach Programu WF z Klasą zrealizowaliśmy dwa zadania. Zorganizowaliśmy Sportowy Okrągły Stół- debatę na temat wychowania fizycznego. Praca nad tym zadaniem przebiegała etapowo. Do drugiego zadania wybraliśmy  mierzenie sprawności fizycznej testem Minifit. Najpierw opracowaliśmy tabele na wyniki sportowe, a potem przeprowadziliśmy sam test w klasach czwartych i omówiliśmy go z uczniami. Relacje z obydwu wydarzeń opisane zostały na blogu, założonym na potrzeby programu.

      

           Anna Przybysz

        

strona: