Szkoła Podstawowa Nr 1 im.Stanisława Staszica w Piastowie
Strona główna
 •  

   - Obrazek 1KONCERT NOWOROCZNY W PIASTOWSKIEJ JEDYNCE

  WIELKIE ŚWIĘTO CAŁEJ SZKOLNEJ SPOŁECZNOŚCI

   

  W zimowy wieczór 26 stycznia 2017 r., zgodnie z dziewięcioletnią  już tradycją, odbył się w naszej szkole koncert noworoczny.  Jak co roku mieliśmy przyjemność gościć wielu przedstawicieli władz samorządowych oraz gości reprezentujących instytucje związane z oświatą.

  Na uroczystość przybyli: Burmistrz Miasta Piastowa Grzegorz Szuplewski, attaché Ambasady Francji ds. współpracy edukacyjnej Xavier Wasson, członkowie Zarządu Powiatu Pruszkowskiego Maria Makowska i Zdzisław Brzeziński, przedstawicielka Kuratorium Oświaty w Warszawie Agnieszka Woroniecka-Borowska, prezes oddziału ZNP w Pruszkowie Andrzej Jędrzejewski-Jędrzejak oraz wiceprezes Danuta Jarocka, przedstawicielka Szkoły Dobrej Edukacji Magdalena Swat-Pawlicka, proboszcz parafii św. Michała Archanioła w Piastowie ks. Maciej Chwarścianek, dyrektor Centrum Usług Oświatowych Danuta Oleś, wiceprezes stowarzyszenia „Możesz” Mariusz Walczak, wicedyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pruszkowie Monika Gromadzińska-Miszczak, dyrektor Muzeum Dulag Małgorzata Bojanowska, przewodniczący Komisji Oświaty Rady Miejskiej Piastowa Filip Górski oraz jej  członkowie  – Monika Kwatek, Aneta Czyż i Tomasz Sarnacki, dyrektor Biblioteki Miejskiej Wiesława Poznańska, dyrektor MOK w Piastowie Wanda Przybylak, przedstawicielka Sanepidu Beata Zagórska, dyrektor Świetlicy Socjoterapeutycznej w Piastowie Karolina Sikorska, absolwenci Jedynki, dyrektorzy piastowskich szkół i przedszkoli oraz przedstawiciele licznych organizacji i stowarzyszeń współpracujących ze szkołą.

  Tegoroczna impreza nosiła tytuł „Piękna i bestia”. Autorki scenariusza, Iwona Skiba i Agnieszka Gołda, w opracowanym przez siebie przedstawieniu zaakcentowały to, co stanowi mądre i ponadczasowe przesłanie baśni: prawdziwe piękno nie zawsze jest widoczne dla oczu, czasem trzeba otworzyć serce, aby je zobaczyć. Przesłanie imprezy podkreślała dekoracja wykonana przez członków szkolnego wolontariatu pod kierunkiem Katarzyny Wojtaś – Sowińskiej i Justyny Sobolewskiej.   W widowisku o bogatej oprawie muzycznej i choreograficznej, które zapowiedziała i nad którego sprawnym przebiegiem czuwała  Iwona Zasada - Trzęsiara, wzięli udział przedstawiciele całej szkolnej społeczności.

  Aktorski popis dali uczniowie klasy V b i V c. Wiele wspaniałych układów choreograficznych opracowanych przez Włodzimierza Ptaszka z wykorzystaniem motywów popularnych baśni zaprezentowały klasy młodsze: klasa I a pod kierunkiem Anety Wąsowskiej, klasy drugie przygotowane przez Agnieszkę Kowalewską i Bożenę Maroń, klasa III b pod kierunkiem Iwony Krysińskiej. Jak co roku zachwyciła widzów oprawa muzyczna opracowana przez Bogdana  Nidzgorskiego oraz akompaniament w  jego wykonaniu. Chór oraz soliści – nie tylko uczniowie, ale też nauczyciele – wykonali wiele znanych piosenek o potędze miłości, które doskonale wpisywały się w przesłanie widowiska. Wśród wykonawców znaleźli się nauczyciele i współpracownicy szkoły- Joanna Kęsy – Świś i Piotr Kubacki, który wsparł całe przedsięwzięcie także jako dźwiękowiec i gitarzysta. Partie solowe zaprezentowały nasze absolwentki - Małgosia Majchrzak i Helena Rzepińska oraz utalentowane wokalnie uczennice - Patrycja Pospiech, Gabrysia Guzewicz i Zuzanna Kapusta. Bardzo podobali się uczniowie klas trzecich  z grupy teatralnej pod kierunkiem Agnieszki Spisackiej – Kraciuk prezentujący dynamiczne francuskie piosenki, ale prawdziwą furorę zrobiła nauczycielka języka francuskiego Ewa Żurakowska, wykonując brawurowe solo na puzonie.

  W finale przedstawienia zarówno wykonawcy, jak i widzowie dali się ponieść żywiołowym rytmom piosenki Skaldów „Ktoś mnie pokochał” i zaśpiewali ją wspólnie.

  Po koncercie dyrektor SP-1 Urszula Skrzypczak zaprezentowała nowe logo szkoły zaprojektowane przez Katarzynę Haptaś oraz nową stronę internetową placówkiwww.sp1piastow.pl autorstwa Mariusza Walczaka i www.facebook.com/sp1piastow/, którym opiekować się będą pedagog szkolny Małgorzata Nagórska oraz Piotr Kapuściński.

  Prawdziwą bohaterką tej części imprezy była nasza uczennica Ania Ługowska. Szkoła wspiera Anię w zbiórce funduszy na kosztowną operację, w wyniku której dziewczynka mogłaby normalnie żyć – bez rurki tracheotomijnej i respiratora. Wszystkich zainteresowanych tą akcją zachęcamy do odwiedzenia strony na Facebooku „O czym śni Ania?” i już dziś zapraszamy na wielki piknik charytatywny, który odbędzie się w czerwcu w naszym mieście pod patronatem Burmistrza Miasta Piastowa Grzegorza Szuplewskiego.

  Na zakończenie Elżbieta Trawczyńska, szkolna koordynatorka współpracy z UNICEF, przeprowadziła licytację lalek wykonanych przez uczniów w ramach akcji „Wszystkie kolory świata”. Pieniądze uzyskane z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na szczepionki ratujące życie dzieciom w Angoli.

  W ten niezwykły wieczór na szkolnej scenie królowały piękno i dobro. Nasza szkolna społeczność chciałaby to przesłanie zachować na cały nowy rok. Piękna i dobra na każdy dzień życzymy zatem wszystkim, którzy mieli się okazję spotkać się tego dnia w Jedynce.

   

  Anna Kowalczyk

 •  

  Serdecznie zapraszamy na nową stronę internetową naszej szkoły, która jest dostępna pod adresem www.sp1piastow.pl . Od dziś to oficjalny adres, pod którym rodzice, uczniowie i sympatycy naszej placówki będą mogli uzyskać aktualne informacje oraz materiały pomocnicze.

  Wraz z nową witryną uruchomiliśmy także stronę społecznościową www.facebook.com/sp1piastow . Zachęcamy do zaglądania także na ten serwis, w którym będą prezentowane dodatkowe wiadomości z życia szkoły.

  Jednym z kluczowych elementów działań nad nowymi stronami było opracowanie nowego loga szkoły. Jego autorem jest grafik Katarzyna Haptaś. Od dziś będzie to stały, elegancki element wspierający wizerunkowo naszą Szkołę.

   

  Życzymy dobrych wrażeń i miłych odwiedzin w naszych gościnnych stronach.

   

  Uwaga! Obecna strona www.sp1piast.edupage.org do końca roku szkolnego pozostanie nadal dostępna do odbioru w charakterze archiwum. Nie będą na niej jednak zamieszczane już aktualności i nowe materiały.

 •  

   

  Od dzisiaj tj. 26.01.2017r. uruchomiona zostaje nasza nowa strona

  internetowa:www.sp1piastow.pl

   

  Zapraszamy do odwiedzin.

   

   

 • KONCERT NOWOROCZNY

  Żaden czas nie sprzyja tak bardzo snuciom pięknych opowieści jak mrozne, styczniowe wieczory.

  Półmrok, zarys ośnieżonych drzew za oknem, zaciekawione buzie dzieci, których myśli podążają za

  słowami narratora i magiczna muzyka, która przenosi nas w świat baśni... 

  Taka sceneria towarzyszy nam od wielu lat podczas jednego styczniowego, magicznego wieczoru...

  Czas zacząć naszą opowieść...

   

   

 •  

   

  „ Prawdziwe piękno często jest ukryte”

   

   - Obrazek 1

   

   Mamy zaszczyt zaprosić

  Państwa na

  IX Koncert Noworoczny

  Dnia 26 stycznia 2017 roku

  o  godzinie 16.00

   Szkoła Podstawowa nr 1

  w Piastowie 

   

   - Obrazek 2

   

 • AKCJA "KOLORY ŚWIATA"

  W ramach akcji UNICEF "Kolory Świata" przedstawiamy Państwu  lalki wykonane przez uczniów i rodziców naszej szkoły. Lalki będą licytowane podczas Koncertu Noworocznego (26.01.2017r.). Pozyskane środki przekażemy na zakup szczepionek dla dzieci żyjących w Angoli.

  Serdecznie zapraszamy do wziecia udziału w licytacji. 

                                                                                      Elżbieta Trawczyńska , Radosław Korban

   

 • Akcja Kolory Swiata - lalki

  25.01.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Akcja Kolory Swiata - lalki.

 •  

   

   

 • Akcja Kolory Swiata - lalki

  16.01.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Akcja Kolory Swiata - lalki.

   

   

 • - Obrazek 1MATEMATYCZNY SUKCES UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

  4 stycznia odbył się II etap konkursu kuratoryjnego z matematyki, do którego zakwalifikowało się troje uczniów z naszej szkoły. Mamy wyniki i wielki powód do dumy!!! Nasi uczniowie jako jedyni z Piastowa, przeszli do III etapu: Julia Czosnek z kl. VIb i Jan Gwiazda z kl. Vc.  Julka uzyskała wymagane 90%, Jasiek 100%.

  Gratulujemy i trzymamy kciuki za równie dobre wyniki w III etapie wojewódzkim.

   

  K. Kruk

 •  

  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia

  życzymy Państwu

  nadziei, własnego skrawka nieba, zadumy nad płomieniem świecy.

  filiżanki dobrej, pachnącej kawy, piękna poezji, muzyki,

  pogodnych świat zimowych,

  odpoczynku, zwolnienia oddechu,

  nabrania dystansu do tego, co wokół,

  chwil roziskrzonych kolędą, śmiechem i wspomieniami.

   

  Zdrowych, radosnych i spokojnych 

  Świąt Bożego Narodzenia

  oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2017

  życzy

  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Piastowie Urszula Skrzypczak

  wraz z całą społecznościa szkolną.

 • - Obrazek 1„CZAS NA KOLĘDĘ”

  22 grudnia w naszej szkole odbyły się jasełka pt. „Czas na kolędę”. Tegoroczne przedstawienie przygotowały klasy IId, IIIb i IVc wraz z wychowawcami: p. A. Brzezińską, p. I. Krysińską oraz  p. M. Run.

  Młodzi aktorzy z pełnym zaangażowaniem przedstawili tradycję odwiedzania domów przez kolędników. Całość przedstawienia przeplatana była kolędami i tańcami w choreografii p. W. Ptaszka, co tworzyło niepowtarzalny klimat radości i refleksji.

  Ogromne zaangażowanie dzieci, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie na widzach i zostało nagrodzone gromkimi brawami.

  Była to piękna uroczystość. Na koniec dzieci złożyły wszystkim zgromadzonym życzenia świąteczne.

  Anna Brzezińska

 • - Obrazek 1AKCJA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

  Biblioteka szkolna przeprowadziła w dniach 20 i 21 grudnia akcję „Wypożycz sobie prezent na święta”.  Akcja miała na celu popularyzację czytelnictwa wśród naszych uczniów. Zbliżają się Święta  nasi uczniowie będą mieli więcej czasu wolnego chcieliśmy, więc  zachęcić   ich do spędzenia czasu z ciekawą lekturą. W ciągu tych dwóch dni dzieci mogły wypożyczyć książkę opakowana w ozdobny papier, której tytuł był niespodzianką.  Miło nam poinformować, że dzieciom bardzo spodobała się akcja i przyniosła im wiele radości. W akcji wzięło udział 95 czytelników szkolnej biblioteki.

  Maria Zielińska

   

 • Pomagamy dzieciom z Domu Dziecka nr 1 w Pęcherach

   

  Dnia 21.12.2016 r. zakończyła się pierwsza z akcji zorganizowanych przez społeczność szkoły Podstawowej nr 1 w Piastowie dla dzieci z Domu Dziecka nr 1 w Pęcherach.

  Pomysłodawcą  przedsięwzięcia  na rzecz tej placówki była p. Bożena Maroń  we współpracy z dyrektorem szkoły p. Urszulą Skrzypczak oraz Szkolnym Klubem Wolontariatu, prowadzonym przez p. Justynę Sobolewską i p. Katarzynę Sowińską -Wojtaś.

  W dniach 16 i 17 listopada 2016 r. dwie Wolontariuszki: Brygida Pokorska i Wiktoria Szczuka przeznaczyły swój popołudniowy czas na wejście podczas zebrań do wszystkich klas i poinformowanie rodziców o planowanej akcji na rzecz Domu Dziecka nr 1 w Pęcherach.

   Celem akcji było zorganizowanie zbiórki potrzebnych ubrań dla wychowanków domu dziecka, jak również obdarowanie ich prezentami z Okazji Świat Bożego Narodzenia.

  Dzięki zaangażowaniu szkolnych wolontariuszy oraz wspaniałych rodziców akcja zakończyła się wielkim sukcesem.

  Do Domu Dziecka nr 1 w Pęcherach trafiły ogromne ilości ubrań, a prezenty były dopasowane do potrzeb i zainteresowań dzieci. Wychowankowie otrzymali m.in.: zabawki, kosmetyki, plecaki, sprzęt elektroniczny, słodycze i wiele innych wspaniałych rzeczy.

  Dyrektor szkoły i Szkolny Klub Wolontariatu dziękują wszystkim rodzicom i uczniom za zaangażowanie, serce i prezenty, którymi obdarowali dzieci z domu dziecka.

  Wierzymy, że jeszcze wiele wspaniałych akcji przed nami.

                                                                                                                                     Katarzyna Sowińska-Wojtaś

 • - Obrazek 1SPOTKANIE AUTORSKIE

  20 grudnia nasza szkoła gościła panią Monikę Kowaleczko – Szumowską, autorkę książek dla dzieci i młodzieży: „Fajna ferajna”, „Galop 44”, „Głupikowo”, tłumacza książek oraz materiałów i wystaw dla Muzeum Powstania Warszawskiego. Spotkanie poświęcone było książce „Fajna ferajna”, która opisuje wydarzenia z Powstania Warszawskiego, a w szczególności historię ośmiu osób, które w czasie tych strasznych wydarzeń były jeszcze dziećmi. W tej niecodziennej i wzruszającej lekcji historii wzięli udział uczniowie klas IV i V. Autorka mówiła o bohaterach swojej książki, które były postaciami autentycznymi, a to co zostało opisane w książce wydarzyło się naprawdę. Uczniowie  aktywnie uczestniczyli w spotkaniu  zadawali dużo pytań, a także wykazali się  wiedzą na temat tamtych trudnych dni. Dzieci obejrzały również film,  ”Fajna ferajna czyli powstanie oczyma dzieci”, który powstał na podstawie książki. Spotkanie wywołało u uczestników wiele wzruszeń i z pewnością zachęciło do poznawania i pogłębiania wiedzy na temat historii naszej ojczyzny. Na zakończenie uczniowie mogli zakupić książki i uzyskać autograf naszego gościa.

  Maria Zielińska

 • Kiermasz świąteczny

  W dniach 15-16.12.2016 r. już po raz czternasty odbył się w naszej szkole kiermasz świąteczny.

  W tym roku miał on szczególne znaczenie, ponieważ wszystkie ozdoby świąteczne zostały wykonane przez uczniów z klas O-VI. Były to przepiękne bombki ozdobione różnymi materiałami , wazony i stroiki świąteczne z gałązkami żywej choinki, kolorowe zabawki choinkowe, papierowe gwiazdy, anioły, skarpetkowe bałwanki i wiele innych.

  Dochód ze sprzedaży, który wyniósł 800 zł. zostanie przeznaczony na zakup przenośnych mikrofonów, ułatwiających uczniom występy na scenie.

  Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za zaangażowanie, pracę i wysiłek włożony w wykonanie przepięknych prac plastycznych oraz za finansowe wsparcie naszej inicjatywy.

  Do zobaczenia za rok na kolejnym kiermaszu szkolnym.

                                                                                                                  Katarzyna Sowińska-Wojtaś

 •  

  Wyniki ankiet skierowanych do Rodziców przez Burmistrza Miasta Piastowa dotyczących  zmian wynikających z wprowadzenia reformy oświaty od dnia 1 września 2017r.

   

  Poziom klas III

  Z indywidualnych wyborów  rodziców, którzy zadeklarowali przeniesienie dziecka do Szkoły Podstawowej nr 3 utworzona zostanie klasa, która od dnia 1 września 2017r. będzie realizowała obowiązek szkolny w SP3.

  W Szkole Podstawowej nr 1 pozostaną: klasa integracyjna, klasa dzieci urodzonych w roku 2007 i klasa dzieci urodzonych w roku 2008.

   

  Poziom klas IV

  Przeniesienie dziecka do Szkoły Podstawowej nr 3 zadeklarowało 11 rodziców ze wszystkich klas czwartych.

  W związku z powyższym wylosowana została klasa IV c, która od 1 września 2017r. kontynuować będzie naukę w SP3.

  Wszystkie indywidualne prośby rodziców związane np. z realizacją obowiązku szkolnego przez rodzeństwo w jednej szkole rozpatrywane będą do końca stycznia 2017r.

   

  Poziom klas VI

  Przeniesienie dziecka do Szkoły Podstawowej nr 3 zadeklarowało 5 rodziców ze wszystkich klas szóstych.

  W związku z powyższym wylosowana została klasa VI b, która od 1 września 2017r. kontynuować będzie naukę w SP3.

  Wszystkie indywidualne prośby rodziców związane np. z realizacją obowiązku szkolnego przez rodzeństwo w jednej szkole rozpatrywane będą do końca stycznia 2017r.

   

 • - Obrazek 1„Kolędowanie Nadziei 2016.” Kreatywne warsztaty rodzinne w niezwykłej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia

  Starosta Pruszkowski Maksym Gołoś i Muzeum Dulag 121 serdecznie zapraszają wszystkie Rodziny z Dziećmi z Powiatu Pruszkowskiego na wyjątkowe bożonarodzeniowe spotkanie ,,Kolędowanie Nadziei 2016”, które odbędzie się 28 grudnia 2016 r. W programie wydarzenia znajdą się m.in.: opowieści z różnych stron świata, kreatywne warsztaty rodzinne, tworzenie teatrzyków lalkowych oraz zabawy prowadzone przez animatorów z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści.

   

  Święta Bożego Narodzenia to czas wspólnego kolędowania i rodzinnych spotkań. To dni przepełnione radością, nadzieją i życzliwością, którą chcemy się dzielić z innymi. Na ten szczególny świąteczny moment roku przygotowaliśmy dla Dzieci, Rodziców i Dziadków spotkanie pt.: „Kolędowanie nadziei”, podczas którego doskonały bajarz, dyrektor Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści Michał Malinowski opowie o zwyczajach bożonarodzeniowych, a także przedstawi świąteczne bajki i legendy z różnych stron świata.

   

  Zachęceni zeszłorocznym sukcesem „Kolędowania Nadziei”, pragniemy, aby spotkanie łączyło elementy tradycyjnych, kolędniczych opowieści z kreatywnymi warsztatami dla całej rodziny. Obok opowieści, wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek, centralnym punktem programu będą warsztaty teatrzyków lalkowych i teatrzyków cieni, pobudzające wyobraźnię i kreatywność zarówno dzieci jak i dorosłych. Podczas zajęć można będzie nauczyć się, jak ciekawie zilustrować i opowiedzieć bajkę z użyciem technik scenicznych oraz jak stworzyć samodzielnie lalki do przedstawienia. Mini teatrzyki, które powstaną na warsztatach, będą świątecznym prezentem dla uczestników „Kolędowania Nadziei”.

   

  Doskonałą zabawę dla dzieci zapewnią animatorzy z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści. Wśród atrakcji zaplanowano: tworzenie kostiumów kolędników, bajkostwory, zagadki i animacje, a także budowanie z klocków zamków Trzech Króli. A wszystko to w rodzinnej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia i przy dźwiękach kolęd oraz słodkim poczęstunku.

   

  Na spotkanie „Kolędowanie Nadziei” zapraszamy 28 grudnia (w środę) o godzinie 17:00 do restauracji „Ucieranie Treści” (Pruszków, ul. Obrońców Pokoju 8). Wstęp jest oczywiście wolny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o mailowe lub telefoniczne potwierdzenie udziału do 27 grudnia 2016 r.: e-mail: dulag@dulag121.pl,  tel.  22 758 86 63.

   

  Gwarantujemy dobrą zabawę i świąteczne przeżycia, które pozostawią wszystkim miłe i niezapomniane wspomnienia. Serdecznie zapraszamy i oczekujemy.

   

 • - Obrazek 1WYPOŻYCZ SOBIE PREZENT NA ŚWIĘTA

  Biblioteka zaprasza do wzięcia udziału w akcji pod nazwą: ”Wypożycz sobie prezent na święta”. Przyjdź i wypożyczyć książkę opakowaną w ozdobny papier, której tytuł pozostanie niespodzianką do momentu rozpakowania w domu.  Daj się zaskoczyć. Życzymy miłej lektury.

  Akcja odbędzie się 20  - 21 grudnia (wtorek, środa).

  Nauczyciele biblioteki.

strona: