Szkoła Podstawowa Nr 1 im.Stanisława Staszica w Piastowie
Strona główna
Archiwum 2007/2008 Socrates Comenius projekt międzynarodowy Archiwum 2008/2009 Archiwum 2009/2010 Archiwum 2010/2011 Archiwum 2011/2012 Archiwum 2012/2013 Archiwum 2013/2014 Archiwum 2014/2015 Archiwum 2015/2016

Archiwum

Archiwum 2007/2008

8.05.2008r. ŚWIĘTO SZKOŁY

8 maja wyjątkowo uroczyście obchodziliśmy Święto Szkoły i dziesięciolecie posadowienia naszej szkoły w budynku przy ulicy Brandta 22. Tego dnia dyrekcja, nauczyciele, uczniowie wszystkich klas oraz zaproszeni goście zgromadzili się w kościele parafii św. Michała Archanioła w Piastowie, gdzie odbyła się Msza Święta odprawiona w intencji szkoły, celebrowana przez Księdza Proboszcza Jana Lubszczyka i Księdza Henryka Łodzianę.
             Po mszy nastąpił przemarsz ze sztandarem na uroczystości w szkole.
Zgromadzeni na uroczystości –znakomici goście: przewodniczący rady miasta p. G. Szuplewski, dyrektor ZOPO p. D. Oleś, przewodniczący Komisji Oświaty p. J. Kurdziel, Radny miasta Piastów Pan K. Smolaga, przedstawiciele kręgu Seniorów ZHP i AK m. Piastowa, dyrektorzy szkół Piastowa , Proboszcz Ks. J. Lubszczyk oraz delegacje uczniów wraz z nauczycielami wzięli udział w podniosłej części oficjalnej.
 
            Do zgromadzonych przemawiała Pani dyrektor Urszula Skrzypczak. Serdeczne życzenia wypowiedział pod adresem naszej szkolnej społeczności przewodniczący rady miasta Piastów Pan Grzegorz Szuplewski. W krótkim wystąpieniu b. dyrektor szkoły
p. Z. Myśliwiec wspominała nie najłatwiejsze , ale satysfakcjonujące początki reaktywowanej placówki.
              Po części oficjalnej uczniowie zaprezentowali program artystyczny pod tytułem „10 lat minęło, czyli program wesoły na święto szkoły.”
Młodzi artyści z dużą dozą humoru przedstawili zgromadzonym widzom chwile z życia społeczności szkolnej. To był doprawdy radosny, wesoły program na święto szkoły.
Jednym z wielu życzeń złożonych w tym dniu szkole było: Życzymy Ci szkoło w dniu święta Twojego, By nikt nie żałował czasu tu spędzonego, Bo każdy po latach wniosku się doczeka, Że to najpiękniejszy czas w życiu człowieka. Wszystkim zaangażowanym w organizację i przebieg tak ważnej dla nas uroczystości. Przyjaciołom naszej szkoły serdecznie DZIĘKUJEMY.

(zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie)

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Piastowie

 

 

 

 

UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA KLAS PIERWSZYCH


Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem w życiu dziecka i jego rodziny.
Oto życie przyniosło dziecku niespodziankę – rozpoczęcie nowego, szkolnego etapu.
Każde dziecko z niecierpliwością czeka na pierwszy dzwonek. Chce poznać nowych kolegów, nauczycieli, jest gotowe sprostać nowym obowiązkom. Pasowanie na ucznia jest uroczystością przyjmującą pierwszaków do szkolnej rodziny, w której muszą się czuć dobrze i bezpiecznie jak we własnym domu.

 


 ŚWIĘTO RODZINY

 

 

Dnia 31 maja 2008 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji „Święta Rodziny”. Dzieci z klas O-III zaprosiły swoich bliskich i zaprezentowały bogaty program artystyczny. Rodzice i Dziadkowie ze wzruszeniem oglądali występy małych artystów. Flesze aparatów i obiektywy kamer rejestrowały porywającą choreografię tańców ludowych i towarzyskich oraz recytację wierszy. Przedstawiciele Prezydium Rady Rodziców Pani Beata Stan i Pani Ewa Wita podziękowały w imieniu Rodziców za przygotowaną uroczystość. Na zakończenie uroczystości zabrała głos Dyrektor Szkoły Pani Urszula Skrzypczak, życząc wszystkim zebranym rodzinnego i radosnego spędzenia Dnia Dziecka. (zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny)

                 Tego samego dnia klasy IV-VI uczestniczyły w zawodach sportowych zorganizowanych i prowadzonych przez nauczycieli wychowania fizycznego. W trzech miejscach(na boisku, sali gimnastycznej i patio) w zdrowej rywalizacji uczniowie poszczególnych klas uczestniczyli w meczach: piłki nożnej, unihokeja i ringo. Doping kolegów i nauczycieli mobilizował zawodników do wspaniałej walki. Nikt nie dzielił zawodników na zwycięzców i pokonanych. A że pogoda dopisała, niektórzy uczestnicy oprócz zdrowego zmęczenia otrzymali sporą dawkę opalenizny. Cała zabawa-zawody odbywały się ze szczególną troską o przestrzeganie zasad fair-play. Było naprawdę wesoło – w słońcu, w ruchu i radosnym nastroju.

Maria Zabierzewska


  


 
W poniedziałek 12 listopada podczas szkolnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości mieliśmy zaszczyt gościć znakomitych piastowian – Państwa Halinę Broniarek, Andrzeja Siedleckiego i Andrzeja Olaszka z Kręgu Seniorów ZHP oraz Edwarda Dąbrowę i Ryszarda Samulskiego ze Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.
Uroczystość zaszczycił też swoją obecnością przewodniczący Rady Miasta Piastowa Pan Grzegorz Szuplewski.


                  Gościliśmy jeszcze jednego znamienitego gościa- absolwenta Szkoły Podstawowej nr 1 Pana Stanisława Zawadę (absolwent roku szkolnego 1944/1945). Pan Stanisław Zawada przekazał szkolnej Izbie Pamięci cenne pamiątki: komplet świadectw szkolnych naszej placówki z lat trzydziestych, okupacji i roku szkolnego 1944/45. W trakcie spotkania Goście z prawdziwym wzruszeniem wysłuchali pieśni narodowych w wykonaniu uczniów. Pan Andrzej Siedlecki w krótkiej gawędzie zwrócił uczniom uwagę na bezcenną wartość wolności Polski.
 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

W trakcie uroczystości Dyrektor SP1 Pani Urszula Skrzypczak ogłosiła akcję zbierania pamiątek związanych z historią naszej szkoły oraz miasta Piastowa. To wielopokoleniowe spotkanie było bardzo ważne i pouczające dla całej społeczności szkolnej. W tym dniu odbył się również konkurs

wiedzy historycznej klas VI oraz konkurs pieśni patriotycznej. W konkursie historycznym zwyciężyła klasa VIa, zaś w konkursie śpiewaczym klasa IVc. Konkursy przygotowały Panie Anna Kowalczyk i Bożena Madejska.

Następnego dnia klasy 0-III swoim zachowaniem dały wyraz postawie patriotycznej. Klasy IIa i IIb pod kierunkiem Pań Bożeny Hryniewickiej i Agnieszki Kowalewskiej oraz Pana Włodzimierza Ptaszka przygotowały i pięknie zatańczyły poloneza. Zaprosiły też pozostałe klasy do udziału w konkursie pieśni patriotycznych. Uczestniczyły w nim wszystkie klasy I-III. Wszystkie też zostały nagrodzone za przygotowane pieśni i postawę w trakcie uroczystości. Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole podkreśliły doniosłość 89 rocznicy odzyskania niepodległości.
W dniu 11 listopada przedstawiciele naszej szkoły z Pocztem Sztandarowym wzięli udział w miejskich obchodach Święta Niepodległości.

 

 

 

KONKURS  RECYTATORSKI


W dniach 18 i 26 marca 2008r. odbyły się eliminacje szkolne konkursu recytatorskiego. Został on przeprowadzony w dwóch przedziałach wiekowych: kl.0-III oraz IV-VI. Wzięło w nim udział 72 uczniów, w tym z klas 0-III 46, IV-VI 26 dzieci. Uczniowie zaprezentowali wybrane przez siebie wiersze. Komisja konkursowa oceniała recytacje według następujących kryteriów: dobór repertuaru, interpretacja utworu, kultura mowy oraz ogólny wyraz artystyczny. Wyłoniono 12 uczniów z klas młodszych i 15 z klas IV-VI, którzy następnie reprezentowali szkołę w Miejskim Ośrodku Kultury. Występy naszych uczniów były na wysokim poziomie.

Laureatami miejskiego etapu konkursu zostali:

Paweł Kucharczyk kl. 2b – nagroda główna oraz przejście do etapu warszawskiego
Piotr Kucharczyk kl. 4c- nagroda główna oraz przejście do etapu warszawskiego
Michał Grygolec kl. 1b- nagroda w etapie miejskim
Kamil Bogacz kl. 2c – nagroda w etapie miejskim
Ignacy Panfil kl. 3c – wyróżnienie w etapie miejskim
Mateusz Krajewski kl. 4a – wyróżnienie w etapie miejskim
Anna Krajewska kl. 4c – wyróżnienie w etapie miejskim
Weronika Domagalska kl. 5c – wyróżnienie w etapie miejskim

Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki.
Wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu serdecznie gratulujemy.

                                                                                              Wanda Kaliściak


 

"KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2008/2009

-KRAJE UNII EUROPEJSKIEJ"

 

 

Regulamin konkursu

 

1.      Zapraszamy do konkursu uczniów klas IV-V-VI.

2.      Uczniowie mogą pracować w grupach 2-osobowych (nie większych).

3.      Kartki z kalendarza powinny być formatu A4, technika wykonania-dowolna.

4.      Na kartce obrazującej dany miesiąc w roku musi znaleźć się tabelka z rozkładem dni i tygodni, zdjęciem lub rysunkiem  oraz krótkim opisem zgodnym z tematyką konkursu.

5.      Pracę należy złożyć do końca marca 2008 roku do p.L.Witrylak lub
p.M.Karpińskiej (pracownia przyrodnicza nr 25,nr 26).

6.      Prace będą oceniane pod względem estetycznym i merytorycznym przez komisję konkursu w składzie:

-          L.Witrylak

-          M.Karpińska

-          M.Czyż

-          U.Jackowska

7.      Najciekawsze prace zostaną wyróżnione i nagrodzone.

 

Życzymy powodzenia i czekamy na najciekawsze pomysły.      

                                                                     Organizatorzy